Jak připravit svůj domov pro miminko?

19. listopadu 2020 | 14:44
Všichni chceme, aby se naše nové miminko mělo doma jako v bavlnce. Proto je potřeba tomu přizpůsobit svůj domov ještě před tím, než se váš uzlíček vrátí s maminkou z porodnice.
V prvních měsících vašeho dítěte je potřeba mít několik základních věcí / Jan Faukner / Shutterstock.com

Co vašemu dítěti nesmí chybět?

V prvních měsících vašeho dítěte je potřeba mít několik základních věcí.

Postýlka

Kolébka je super jako odpočívadlo přes den, v noci ale dejte děťátko spát do postýlky. V té by vám neměla chybět podložka detekující dech dítěte, mantinel do postýlky a samozřejmě hrací kolotoč, který rozvíjí fantazii dítka a baví ho svou jemnou hudbou a barvami.

Mantinel do postýlky může být různobarevný, což zajistí, že dítě okolo sebe bude mít spoustu barevných vjemů, které začne vnímat. Stejně tak působí jako izolant dítěte před případným průvanem. Mantinely do postýlky mohou být i ve formě polštářků, které poskytují komfort pro dítě, když se v noci přetočí na kraj postýlky.

Komoda nebo skříň na organizování drobností vašeho dítěte

Přebalovací stůl nebo jednoduchá přebalovací plocha instalovaná na komodě, vedle které můžete umístit veškeré čisticí prostředky: plenky, ubrousky nebo bavlněné podložky, čisticí vody nebo mléka, krém na pleny a podobně.

No a v neposlední řadě by na sebe také měla myslet maminka. V tomto dětském pokoji bude trávit dlouhé dny, někdy i noci, proto by si sem měla pořídit pohodlné houpací křeslo.

Příprava pokoje

  • Pokud je to možné, vyberte si pokojnou, sluncem zalitou místnost, která je blízko vaší ložnice. Tímto způsobem se tam snadno dostanete – zejména když se vaše dítě v noci probudí.
  • Vyberte si pro stěny jemné nebo světlé barvy – jasné barvy jsou stimulující a mohly by narušit schopnost vašeho dítěte usnout. Pokud máte rádi intenzivní odstíny, můžete je vložit do doplňků, jako, prostěradla nebo závěsy, ozdobné předměty a plyšáci.
  • Na podlahu si vyberte tvrdé dřevo nebo dlaždice, na rozdíl od koberce, který může být alergenní.
  • Používejte měkké a nepřímé zdroje světla.

Dopřejte vašemu malému pokladu to nejlepší.

— komerční sdělení

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. Redakce magazinplus.cz neovlivňuje jejich obsah ani není jejich autorem.

Komerční sdělení je inzertní formát, který umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na větší ploše, než nabízí klasická bannerová reklama.

Články jsou viditelně odděleny. Nesmí být v rozporu s dobrými mravy a zásadami, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst a zároveň jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá ani klamavá.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Hoďte sychravé počasí za hlavu. Užijte si úchvatné moře i teplé dny plnými doušky

Hoďte sychravé počasí za hlavu. Užijte si úchvatné moře i...

Je čas vyskočit z gauče a rozhlédnout se po krajině. Vyrazte...

Drsná a tragická města na naší planetě, kde vám bude...

Je čas na toulky podzimní přírodou. Pročistěte si hlavu na...

Odvážné a unikátní skvosty. Každý jiný, ale všechny...

Zemička sice malá, ale nesmírně krásná. Úžasná místa v...