Jak si vybrat ten správný spací pytel pro vaše děti

30. prosince 2020 | 16:51
Při táboření nebudete jako rodič dobře spát – pokud se obáváte, že vašim dětem je zima a nebudou mít klidné spaní! Je třeba mít jistotu, že jsou vaše děti v teple a pohodlí, které jim přinese jedině kvalitní dětský spací pytel. Ale podle čeho se řídit při jeho pořizování?
Každý spací pytel pro děti se dělí dle teplotního limitu / Max Topchii/Shutterstock

Jak si vybrat ten správný spací pytel pro vaše děti 

Při táboření nebudete jako rodič dobře spát – pokud se obáváte, že vašim dětem je zima a nebudou mít klidné spaní! Je třeba mít jistotu, že jsou vaše děti v teple a pohodlí, které jim přinese jedině kvalitní dětský spací pytel. Ale podle čeho se řídit při jeho pořizování?

Bude mé dítě mít dostatečné množství tepla?

Každý spací pytel pro děti se dělí dle teplotního limitu, do kterého je určen. Pokud tedy zvolíte spacák, který je vhodný do + 5 stupňů celsia – a v takové teplotě i spíte, měli byste se cítit v pohodě. Nicméně existuje spousta proměnných faktorů, které musíte vzít v potaz, aby bylo vaše dítko opravdu v teple a v komfortu. Měli byste se řídit hlavně tím, že spací pytel by měl být vhodný do počasí, co je přibližně o 5 stupňů chladnější, než je teplota, ve které budou spát. 

Základní typy dětských spacáků

Existují 2 varianty spacáků, ze kterých vybírat:

  • dekový dětský spacák,
  • spacák „mumie“.

Dekový dětský spacák

Jak už jeho název vypovídá, jedná se prakticky o deku, kterou může dítko používat klidně i přes den, a večer si ji jednoduše sepne okolo sebe. Tato varianta je vhodná pro děti, které se v noci rády převalují a roztahují.

Spacák mumie

Tento typ spacáku pevně obepne tělo vašeho dítka. Tím poskytuje větší výhřevnost než dekový spacák, nicméně je vaše dítě omezeno právě v pohybu. Jeho hmotnost bývá také nižší než dekového spacáku. Také bývá opatřen kapucí, kterou si může dítko v noci nasadit na hlavu, a být tak v teple doslova od hlavy až k patě.

Správná velikost spacáku

Aby bylo vaše dítko opravdu v pohodlí, měli byste vybírat spacák o 10-15 centimetrů delší, než je vaše dítě. Nemělo by spát ve spacáku pro dospělé osoby, jelikož v části pro nohy by se mohla vytvořit vzduchová bublina, která jej bude ochlazovat.

Myslete na to, aby bylo vaše dítě v teple a pohodlí úplně všude.

— komerční sdělení

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. Redakce magazinplus.cz neovlivňuje jejich obsah ani není jejich autorem.

Komerční sdělení je inzertní formát, který umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na větší ploše, než nabízí klasická bannerová reklama.

Články jsou viditelně odděleny. Nesmí být v rozporu s dobrými mravy a zásadami, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst a zároveň jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá ani klamavá.

Reklama

Mohli jste přehlédnout

Americké letectvo vyvíjí velice zvláštní satelit. Bude přenášet energii Slunce na zemský povrch

Původ karet je obestřen tajemstvím a zákazy

Holandský ovčák je skvělým hlídačem, parťákem i...

Podle čeho vybírat psa pro starší lidi a která plemena jsou...

Netkaná textilie na zahradě ochrání stromy před mrazem a...

Pokud si pořizujete koťátko, je velmi důležité dopřát mu...

Klasický versus elektrický zavařovací hrnec. Vyberte si ten...