Jak vyrobit vlastnoručně úžasný pelech pro kočku - praktické tipy a nápady

23. ledna 2021 | 16:47
Poslední dobou je téma DIY (do it yourself) aktuálnější víc, než dřívěji. Možností je velká spousta - na webových stránkách si najdete několik tipů, jak vlastnoručně vyrobit pelíšky a další věcí (třeba hračky) pro domácí mazlíčky. Zde najdete pár nápadů, jak vlastnoručně vytvořit pelíšek pro vaší kočku.
Všichni víme, že kočky milují vyhřívání, proto často mají rádi spat na topení, na parapetu a nebo v blízkosti zapáleného krbu / archiv klienta

Kočičí pelech – nejen z zoologického obchodu

Na trhu (v zoologických obchodech) najdete obrovské množství kočičích pelíšků. Majitel kočky si může vybrat mezi polštářema, boudy pro kočky, proutěné koše, kočičí spací pytle a houpací sítě. Navíc některé pelechy pro kočky lze zavěsit na topení nebo na zeď. Tedy můžete buď koupit pelech, nebo vyrobit ho vlastnoručně doma. Pokud jste manuálně zruční, vezměte do ruky jehlu, úspěšně vyrobíte designérský pelíšek pro svou kočku, který bude v souladu s domácím dekorem. V případě, že nejste manuálně zruční, pamatujete si na to, že vaší kočce nebude vadit, jak její pelech vypadá, dokud bude komfortní. I když se Vám pelíšek estetický nepovedl, vlastnoručně vyrobení DIY ležení pro kočku udělá ti velkou radost a spokojenost. 

Košík pro kočky z dřevěné krabice

Zajímavý nápad bude vytvoření kočičí ležení z dřevěné krabice. Jedna se o bedýnky na ovoce a zeleninu. Prvním krokem je upravit krabice, aby kočka mohla pelíšek používat snadno a bez jakéhokoliv nebezpečí. Důležitá je tedy výška teto krabice. Je-li potřeba, musíš vyříznout několik destiček. Při řezání dřeva, budete potřebovat pilu a pak brusný papír pro čištění a vyhlazení dřeva. Až potom můžete krabice malovat. Výběr barviva je velice důležitý. Nejlepší budou barviva odolné vůči poškrábání, a také které lze čistit. Do krabice se dává měkký polštář a nebo jiný materiál (deku). Tenhle pelíšek vypadá jako kupovaný pelech s tou výhodou, že si sami určíte jeho vzor a materiál, proto bude se skvěle prezentovat v každém prostou.

Závěsné pelíšky na topení

Všichni víme, že kočky milují vyhřívání, proto často mají rádi spat na topení, na parapetu a nebo v blízkosti zapáleného krbu. Můžete vlastnoručně vyrobit také závěsný pelíšek na topení. Předem si nachystejte sušičku na prádlo, kterou si můžete zavěsit na radiátor. Musíte vyříznout vnitřní pruty. Pak vyberete materiál a propojíte ho s konstrukcí. Nejlepší bude měkká deka. Budete sice potřebovat trochu více materiálu, aby ho jednoduše propojit s sušičkou. Nejjednodušší způsob je ušít pytel z deky a natáhnout ho na sušičku. Pytel můžete naplnit tenkou houbou pro zvýšení komfortu kočky.

Plstěný kočičí pelíšek

Další zajímavý nápad pro kočičí pelíšek DIY je ležení vyrobené z plsti. Tenhle pelech bude skvělý pro kočky mají rády své soukromí. Začněte vyříznutím kruhu z plsti (s průměrem kolem 40 cm) a obdélníku (o rozměrech 35 cm na výšku a o délce 127 cm). Doporučujeme plast o tloušťce 5 mm - celkově potřebujete kolem 1,7 běžného metrů. Pro šití vyberete tlustší niti a nebo provázek. Až potom připravujeme vstup k ležení a dovnitř dáváme polštářek.Výměry si můžete měnit podle velikostí vaše kočky. Rozměry uvedené v článku budou správné pro střední kočku.

— komerční sdělení

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. Redakce magazinplus.cz neovlivňuje jejich obsah ani není jejich autorem.

Komerční sdělení je inzertní formát, který umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na větší ploše, než nabízí klasická bannerová reklama.

Články jsou viditelně odděleny. Nesmí být v rozporu s dobrými mravy a zásadami, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst a zároveň jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá ani klamavá.

Reklama

Mohli jste přehlédnout

Barbora Šporclová Kodetová rozechvěla hlasivky. Všichni jen zírali

Staré džíny je škoda jen tak vyhodit. Jednoduše je...

Spaní na zemi na matraci má své příznivce i odpůrce. Víme,...

Blíží se čas pro jarní výsadbu česneku. Nemůžete sice...

Pořiďte dětem originální zvířátko. Péče o potemníka je...

Než si vyberete přímotop, zvažte výhody i nevýhody...

Pozor na klíšťata. Už brzy začnou znovu útočit, stačí...