Auto pro děti: dostaňte své děti z gauče

18. února 2021 | 20:46
Každý rodič ví, že dostat své děti ven, je občas nadlidský úkol. Avšak pokud svým dětem pořídíte něco, na co by se mohly těšit, pak už se nebudou moci dočkat a samy vás budou prosit, abyste s nimi už konečně šli. Právě elektrické vozítko může být skvělým důvodem, proč trávit čas venku. A mnohdy se zabaví nejenom děti, ale také dospělí – zejména tatínci.
Elektrické vozítko může být skvělým důvodem, proč trávit čas venku / {FamVeld} / Shutterstock.com

Pokud se svými dětmi strávíte společný čas plný zábavy, vylepší to vzájemné vztahy. 

Je z čeho vybírat

Současný výběr na trhu je už opravdu veliký. Pokud už má vaše dítě oblíbený vůz, možná, že ho najdete také v této miniaturní verzi. Nebo můžete vybírat autíčko podle barvy. Pokud vybíráme auto pro děti, měli bychom zvažovat ale nejen samotný model, ale také věk dítěte, pro které je auto určené. 

Dětská auta pro nejmenší

Autíčka jsou skvělá pro děti, která již dokážou sedět. Obvykle se první příležitostí k nákupu stávají narozeniny. Některá auta pro děti jsou vhodná už od jednoho roku, ale je pravda, že většina z nich je určena až od tří let. Pokud vybíráte auto pro dítě od 1 do 3 let, pak se zaměřte na tyto funkce: 

  • pomalý rozjezd (dítě se nelekne, když se vůz rozjede ani z něho nevypadne), 
  • 5-bodový bezpečnostní pás,
  • pohodlně tvarované sedadlo,
  • volitelné nastavení řízení – řídit by měl mít možnost především rodič, dálkové ovládání by mělo mít frekvenci nejlépe 2,4 GHz, některá auta ale poskytují možnost přepínání, takže řídit bude moci i dítě,
  • houpání,
  • zvukové efekty (některé vozy poskytují možnost připojit vlastní MP3 zařízení, SD kartu apod.).

Auto pro děti od 3 let

V tomto věku už můžete zahrnout některé další funkce, které poskytují další zábavu. Opět je vhodné, když je vůz vybaven funkcí pomalého startu. Vyzkoušet už ale můžete rychlejší a výkonnější auta, jako je například Jeep, Pickup, terénní auta a další. Vůz může mít přední i zadní světlo, zvukové efekty (například zvuk motoru), nastartování vozidla klíčem. Postačí dvoubodový bezpečnostní pás. Na výběr jsou plastová auta, ale také taková, která jsou natřena lesklým lakem a vzhledově se tak blíží skutečným autům. 

— komerční sdělení

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. Redakce magazinplus.cz neovlivňuje jejich obsah ani není jejich autorem.

Komerční sdělení je inzertní formát, který umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na větší ploše, než nabízí klasická bannerová reklama.

Články jsou viditelně odděleny. Nesmí být v rozporu s dobrými mravy a zásadami, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst a zároveň jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá ani klamavá.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Zapomenutý kout Evropy a cíl pro turisty, kteří hledají skutečné zážitky

Zapomenutý kout Evropy a cíl pro turisty, kteří hledají...

Nasaďte helmu a poznejte méně známé, ale pohádkově...

Češi budou o letošních dovolených trhat rekordy. Důvodů je...

Na co se musí Češi připravit při cestách do zahraničí....

Krásná země, nad kterou se nevyplatí ohrnovat nos. Za...

Potěšte tělo i mysl. Místa, kde vás budou dokonale...