RC letadla: zábava do letního počasí pro děti i dospělé

18. února 2021 | 20:50
RC modely aut už jsou všeobecně známé, ale RC letadla, která skutečně létají, jsou oblíbenou volbou nejen u dětí. Spousta dospělých – a zejména mužů – dokážou za tento koníček utratit celá jmění. V dnešní době už se dokonce na mnoha místech republiky pořádají závody s těmito letadly a rozhodně nejsou určeny jenom pro děti.
RC letadla, která skutečně létají, jsou oblíbenou volbou nejen u dětí / {sezer66} / Shutterstock.com

Navíc je to zábava určená na ven, takže to znamená další důvod, proč se zvednout z gauče.

Větší znamená lepší?

Dříve platilo, že větší letadla byla stabilnější, museli jste si za ně ale také připlatit. V současné době už jsou na tom RC letadla tak dobře, že nemusíte vybírat to největší. Letadla mají tolik bezpečnostních prvků a stabilizačních systémů, že můžete použít i menší letadlo. Ovládání je oproti RC modelům aut poněkud složitější, takže RC letadla kupujeme pro starší děti, které už mají zkušenosti s dálkovým ovládáním. 

Dolet letadla

Při nákupu se zaměřte také na to, jak daleko od ovladače bude letadlo schopné odletět. Existují modely, které jsou jednodušší (a samozřejmě levnější), které mají dosah jen několik desítek metrů. Profesionálnější modely mohou létat ve vzdálenostech větších než několik stovek metrů. Pro začátek je vhodné zvolit si jednodušší typ RC letadla, s jehož pomocí se seznámíte s ovládáním. Zjistíte také, jestli je tato záliba pro vás či vaše dítě, než investujete do dražšího modelu. 

Sestavte si sami

Součástí zábavy je sestavení si vlastního letadla. Nebojte se, většinou nejde o nic složitého. RC letadla s označením RTF („ready to fly“) jsou vhodná pro začátečníky, protože součástí balení je všechno, co potřebujete – tedy trup, křídla, ovladač i baterie. U RC letadel označených písmeny ARF („almost ready to fly“) je potřeba počítat s tím, že budete muset dokoupit motor a řídící elektroniku. Sestavení letadla je velmi jednoduché, stačí se řídit přiloženým návodem.

— komerční sdělení

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. Redakce magazinplus.cz neovlivňuje jejich obsah ani není jejich autorem.

Komerční sdělení je inzertní formát, který umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na větší ploše, než nabízí klasická bannerová reklama.

Články jsou viditelně odděleny. Nesmí být v rozporu s dobrými mravy a zásadami, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst a zároveň jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá ani klamavá.

Reklama

Mohli jste přehlédnout

Vědci popsali dosud neznámý druh obřího krokodýla. Sedmimetrové monstrum obývalo řeky v Austrálii

Na trampolíně si užijí zábavu děti i dospělí. Při jejím...

Zajímavý dekorační prvek do bytu vás nemusí stát ani...

Jestli vám po každém dešti stojí voda v garáži, je nutné...

Stáří se u koček projevuje i vypadáváním zubů. Je třeba...

Pokud vás už nudí běžně pěstovaná zelenina, zasaďte si...

Aviváž je všestranný pomocník, využijte její potenciál na...