RC modely aut: jaké typy vozů můžete koupit

18. února 2021 | 20:58
RC modely je název, který je už vžitý. I laik pod ním chápe jeho základní princip: jedná se o model auta, letadla, helikoptéry nebo třeba lodi, který je ovládán dálkově, prostřednictvím ovládání. Koupit můžete základní modely, za které zaplatíte jen několik stovek korun (ty se hodí pro začínající) nebo i modely, za které zaplatíte celé tisíce. A rozhodně se nejedná jen o zábavu pro děti: tomuto sportu propadlo již mnoho dospělých, o čemž svědčí množství pořádaných závodů s RC modely.
Všechny RC modely aut jsou vhodné pro rovné povrchy / {Visit Roemvanitch} / Shutterstock.com

Autíčko na dálkové ovládání

Auto na dálkové ovládání je důležitou součástí dětství snad každého chlapce. RC modely aut jsou rádiem řízené modely. Mohou mít různou podobu – od terénních vozů, sportovních aut až po sanitku, policejní vůz nebo dokonce popeláře. Vybírat můžete také RC modely ze světa stavebnictví – s takovým bagrem si můžete užít spoustu legrace při překládání nejrůznějšího materiálu. 

Typy aut

Všechny RC modely aut jsou vhodné pro rovné povrchy, jako je beton nebo asfalt. Pokud ale toužíte po něčem trochu jiném, jako je například jízda po drobných kamíncích, měli byste si promyslet, jaký typ auta koupíte. Mezi nejoblíbenější patří tyto RC modely:

  • Monster truck: s tímto autem si užijete spoustu zábavy, protože pro něj není překážkou téměř žádný povrch. Zvládne náročný terén. Typický je pro něj vysoký podvozek a velká kola.
  • Buggy: zběsilá a rychlá jízda – to mají v povaze právě buggy autíčka. Pokud navštívíte závody RC modelů, pak nejpoužívanějším typem vozu jsou právě ony. Některé ale mají nízký podvozek, takže náročný terén pro ně může být překážkou. 
  • Truggy: jedná se o kombinaci předchozích dvou. Podvozek je vyšší než u buggy, avšak nižší než u monsteru. Tento univerzální model je velmi oblíbený.
  • Silniční: tato auta jsou vzhledově velice přitažlivé, poradí si ale pouze na rovných površích. Zde ale dosahují velké rychlosti. 
  • Crawlery: tato auta jsou vhodná na naprosto každý povrch. Nejsou ale příliš rychlá.
— komerční sdělení

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. Redakce magazinplus.cz neovlivňuje jejich obsah ani není jejich autorem.

Komerční sdělení je inzertní formát, který umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na větší ploše, než nabízí klasická bannerová reklama.

Články jsou viditelně odděleny. Nesmí být v rozporu s dobrými mravy a zásadami, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst a zároveň jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá ani klamavá.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Zapomenutý kout Evropy a cíl pro turisty, kteří hledají skutečné zážitky

Zapomenutý kout Evropy a cíl pro turisty, kteří hledají...

Nasaďte helmu a poznejte méně známé, ale pohádkově...

Češi budou o letošních dovolených trhat rekordy. Důvodů je...

Na co se musí Češi připravit při cestách do zahraničí....

Krásná země, nad kterou se nevyplatí ohrnovat nos. Za...

Potěšte tělo i mysl. Místa, kde vás budou dokonale...