Zábrana na schody: správný výběr je potřeba k zajištění bezpečí

18. února 2021 | 21:21
Kdo má malé dítě a k tomu patrový dům, považuje toto zařízení za nezbytnost. Není možné dítě sledovat 24 hodin denně a jedno prudké vytrhnutí může být pro dítě katastrofální. Zábrana na schody přináší rodičům o něco více klidu, dětem více bezpečí. Ne všechny výrobky dostupné na trhu jsou ale bezpečné. Při jejich výběru je potřeba dbát hned na několik parametrů, aby se ze zábrany, která má naše děti ochránit, stala opravdu ta nejlepší možná a užitečná pomůcka.
Ne všechny výrobky dostupné na trhu jsou bezpečné / {ronstik} / Shutterstock.com

Pevnost vs. nezanechání stop

Existují v podstatě dva typy zábran – šroubovací (upevňují se do stěn nebo dveřních rámů pomocí vrutů či šroubů) a instalace pomocí přítlaku (není nutný zásah do stěn a demontáž je snadnější). Pokud nechcete ničit svůj nový nábytek vrtáním, zvolíte pravděpodobně druhý typ. Je to však na úkor pevnosti. Šroubovací zábrana na schody je pevnější, proto se hodí spíše na horní část schodiště. 

Otvírání zábrany

Co se týče otvírání zábrany, je potřeba myslet na to, že vaše dítě by nemělo být schopno si zábranu samo otevřít. Chce to tedy důmyslný mechanismus, pokud možno mimo dosah dítěte. Na druhou stranu je výhodou, když budete schopni zábranu otevřít pouze jednou rukou – zatímco v druhé budete držet dítě (byť i jen za ruku). Dejte si také pozor na to, aby zábrana neměla ostré hrany nebo vyčnívající části, které by mohli vaše dítě poranit. Nedoporučují se ani žádné obrázky, které by přilákaly pozornost dítěte. 

Kvalitní konstrukce

Tato problematika nezahrnuje pouze použití kvalitního materiálu, který bude dostatečně pevný, ale také to, aby konstrukce neposkytovala oporu malé dětské nožce za účelem přelezení zábrany. Důležitý je také odstup mezer – pokud projde tělo dítěte, ale ne hlava, existuje zde riziko udušení dítěte. Pokud jsou mezery příliš velké, aby jimi dítě prolezlo, zábrana ztrácí svůj smysl. V neposlední řadě musí být zábrana na schody schopná odolat tlaku dítěte, které ji dříve nebo později bude chtít zdolat.

— komerční sdělení

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. Redakce magazinplus.cz neovlivňuje jejich obsah ani není jejich autorem.

Komerční sdělení je inzertní formát, který umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na větší ploše, než nabízí klasická bannerová reklama.

Články jsou viditelně odděleny. Nesmí být v rozporu s dobrými mravy a zásadami, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst a zároveň jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá ani klamavá.

Reklama

Mohli jste přehlédnout

Čtyřnásobná maminka a hvězda seriálu Četnické humoresky Alena Antalová podstoupila liposukci

Na trampolíně si užijí zábavu děti i dospělí. Při jejím...

Zajímavý dekorační prvek do bytu vás nemusí stát ani...

Jestli vám po každém dešti stojí voda v garáži, je nutné...

Stáří se u koček projevuje i vypadáváním zubů. Je třeba...

Pokud vás už nudí běžně pěstovaná zelenina, zasaďte si...

Aviváž je všestranný pomocník, využijte její potenciál na...