Granule pro kočky: ne všechny splňují potřeby vašich mazlíčků

19. února 2021 | 14:22
Pokud granule pro kočku vybíráte jen podle oblíbené značky nebo toho, jak roztomilá je kočka na obalu, neděláte dobře. Granule tvoří podstatnou část stravy vaší kočky, a tak je potřeba zaměřit se na to, aby kočce dodaly živiny, které potřebuje. Je to stejné jako u lidí – nejde jen o to zaplnit něčím žaludek.
Čím je kočka aktivnější, tím tučnější granule by měla dostávat / {Africa Studio} / Shutterstock.com

Granule nejsou pro všechny kočky

Pokud svou kočku krmíte výlučně granulemi, pak je potřeba myslet na to, že je to suchá strava. V granulích je asi jen 10 % vody, takže spolu s granulemi podávejte kočce vodu – nejlépe tekoucí, z ní totiž kočky nejraději pijí. Vhodná je také kombinace šťavnatých masových kapsiček, které přece jen obsahují vody více, s granulemi. Některým kočkám vyhovují více masové konzervy. Každá kočka má tedy ráda něco jiného, a na základě toho je nejlepší přizpůsobit její stravu.

Hlavně maso

Hlavní součástí granulí by mělo být maso. Dává to rozum, vždyť – kočka je masožravec. Čím více bílkovin (proteinu) granule pro kočky obsahují, tím lépe. Pokud narazíte ve složení na slovo „taurin“ jedná se o aminokyselinu, kterou kočky potřebují. Tato aminokyselina bývá do granulí někdy přidávána, protože teplem dochází k jejímu zničení. Pokud tedy granule mají určitou hodnotu taurinu, je to další výhoda. 

Obsah tuku

Čím je kočka aktivnější, tím tučnější granule by měla dostávat. Pokud víte, že váš domácí mazlíček spíše jenom polehává, obstarejte jí raději „lehčí“ granule s obsahem tuku kolem 9 %. U nízkotučných granulí si ale dejte pozor na složení, někdy mají o něco více obilovin, než je potřeba.

Vláknina

Kočky potřebují také vlákninu. Ideální poměr vlákniny v granulích je od 1 do 3 %. Víc není potřeba. 

Velikost balení

Platí, že větší balení se prodávají za výhodnější cenu. Avšak menší balení jsou na tom ze zdravotního hlediska lépe – nebyly vystaveny dlouhodobému působení vzduchu a plísní.

— komerční sdělení

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. Redakce magazinplus.cz neovlivňuje jejich obsah ani není jejich autorem.

Komerční sdělení je inzertní formát, který umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na větší ploše, než nabízí klasická bannerová reklama.

Články jsou viditelně odděleny. Nesmí být v rozporu s dobrými mravy a zásadami, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst a zároveň jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá ani klamavá.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Zapomenutý kout Evropy a cíl pro turisty, kteří hledají skutečné zážitky

Zapomenutý kout Evropy a cíl pro turisty, kteří hledají...

Nasaďte helmu a poznejte méně známé, ale pohádkově...

Češi budou o letošních dovolených trhat rekordy. Důvodů je...

Na co se musí Češi připravit při cestách do zahraničí....

Krásná země, nad kterou se nevyplatí ohrnovat nos. Za...

Potěšte tělo i mysl. Místa, kde vás budou dokonale...