Obojek proti klíšťatům: chraňte své mazlíčky i sebe

Tyto nemoci pak mohou vyžadovat odbornou a náročnou léčbu, která nemusí mít vždy pozitivní výsledek pro vaše zvíře. Obojek proti klíšťatům obsahuje účinné látky, které účinně odpuzují a eliminují klíšťata a jiný hmyz.
Kdy začít myslet na obojek proti klíšťatům?
Obojek proti klíšťatům by vaši domácí mazlíčci měli nosit ještě před tím, než se klíšťata objeví. Někdy už je slunečné a teplé počasí už v únoru, takže obojky kupujte s ohledem na počasí. Ceny obojků se mohou pohybovat ve velkém rozmezí, některé koupíte i pod 100 Kč, za jiné zaplatíte i několik stovek korun. Zde stojí za zmínku, že záruku účinného obojku poskytují osvědčené produkty společností. Levné obojky nemusí vždy přinést očekávanou ochranu, což může vyžadovat další výdaje na ošetření zvířat u veterináře.
Jak obojky fungují?
Pokud se klíště dostane na psa nebo kočku, které již obojek mají, nepřisaje se. Nesaje mazlíčkům krev a samo odpadne. Účinné látky obsažené v obojcích paralyzují nervový systém parazitů, aniž by způsobily újmu jiným zvířatům. Některé obojky jsou také vodotěsné, takže ani za silného deště neztrácejí své vlastnosti. I když mají obojky charakteristickou vůni, domácím mazlíčkům nevadí. K dispozici jsou také modely s jemnější vůní.
Jak je to s délkou obojku?
Obojky proti klíšťatům mají nastavitelnou délku. Je to dáno tím, že obojek můžete jednoduše zkrátit oříznutím na požadovanou velikost. Pro miniaturní plemena jsou k dispozici speciální moderní modely. U obojků se také dívejte na dobu, po kterou jsou účinné, u některých to činí až 90 dnů. Účinné látky obsažené v obojku se šíří srstí a kůží zvířete a eliminují klíšťata kontaktním způsobem. Věnujte pozornost také voděodolnosti obojku. Rozhodně nepoužívejte obojek určený pro psa na kočku a naopak.
Zdroj obrázku: {Marsan} / Shutterstock.com