Obojek proti klíšťatům: chraňte své mazlíčky i sebe

19. února 2021 | 10:57
Klíšťata jsou hrozbou pro lidi a zvířata. Klíšťata mají rádi teplo, takže pes nebo kočka, které si hrají v trávě nebo v křoví, jsou pro ně častými hostiteli. Klíšťata ohrožují zdraví vašeho mazlíčka, protože přenáší mnoho chorob.
Klíšťata jsou hrozbou pro lidi a zvířata / {Marsan} / Shutterstock.com

Tyto nemoci pak mohou vyžadovat odbornou a náročnou léčbu, která nemusí mít vždy pozitivní výsledek pro vaše zvíře. Obojek proti klíšťatům obsahuje účinné látky, které účinně odpuzují a eliminují klíšťata a jiný hmyz.

Kdy začít myslet na obojek proti klíšťatům?

Obojek proti klíšťatům by vaši domácí mazlíčci měli nosit ještě před tím, než se klíšťata objeví. Někdy už je slunečné a teplé počasí už v únoru, takže obojky kupujte s ohledem na počasí. Ceny obojků se mohou pohybovat ve velkém rozmezí, některé koupíte i pod 100 Kč, za jiné zaplatíte i několik stovek korun. Zde stojí za zmínku, že záruku účinného obojku poskytují osvědčené produkty společností. Levné obojky nemusí vždy přinést očekávanou ochranu, což může vyžadovat další výdaje na ošetření zvířat u veterináře.
Jak obojky fungují?
 
Pokud se klíště dostane na psa nebo kočku, které již obojek mají, nepřisaje se. Nesaje mazlíčkům krev a samo odpadne. Účinné látky obsažené v obojcích paralyzují nervový systém parazitů, aniž by způsobily újmu jiným zvířatům. Některé obojky jsou také vodotěsné, takže ani za silného deště neztrácejí své vlastnosti. I když mají obojky charakteristickou vůni, domácím mazlíčkům nevadí. K dispozici jsou také modely s jemnější vůní.

Jak je to s délkou obojku?

Obojky proti klíšťatům mají nastavitelnou délku. Je to dáno tím, že obojek můžete jednoduše zkrátit oříznutím na požadovanou velikost. Pro miniaturní plemena jsou k dispozici speciální moderní modely. U obojků se také dívejte na dobu, po kterou jsou účinné, u některých to činí až 90 dnů. Účinné látky obsažené v obojku se šíří srstí a kůží zvířete a eliminují klíšťata kontaktním způsobem. Věnujte pozornost také voděodolnosti obojku. Rozhodně nepoužívejte obojek určený pro psa na kočku a naopak.
Zdroj obrázku: {Marsan} / Shutterstock.com

— komerční sdělení

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. Redakce magazinplus.cz neovlivňuje jejich obsah ani není jejich autorem.

Komerční sdělení je inzertní formát, který umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na větší ploše, než nabízí klasická bannerová reklama.

Články jsou viditelně odděleny. Nesmí být v rozporu s dobrými mravy a zásadami, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst a zároveň jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá ani klamavá.

Reklama

Mohli jste přehlédnout

Vědci popsali dosud neznámý druh obřího krokodýla. Sedmimetrové monstrum obývalo řeky v Austrálii

Na trampolíně si užijí zábavu děti i dospělí. Při jejím...

Zajímavý dekorační prvek do bytu vás nemusí stát ani...

Jestli vám po každém dešti stojí voda v garáži, je nutné...

Stáří se u koček projevuje i vypadáváním zubů. Je třeba...

Pokud vás už nudí běžně pěstovaná zelenina, zasaďte si...

Aviváž je všestranný pomocník, využijte její potenciál na...