Pelíšek pro kočky: místo, kde kočka stráví podstatnou část života

19. února 2021 | 10:59
Na trhu je spousta pelíšků pro kočky. Rozhodně se ale nevyplatí vybírat je jenom podle vzhledu. Pelíšek je pro kočku místem relaxace, kam se bude často a ráda vracet. Stráví na něm klidně i více než polovinu celého dne.
Pelíšek je pro kočku místem relaxace, kam se bude často a ráda vracet / Zdroj obrázku: {MaxyM} / Shutterstock.com


Pelíšek by měl být ideálně měkký, a už nezáleží na tom, jestli je kulatý, oválný nebo dokonce hranatý. Vyrábí se z různých materiálů a v nejrůznějších barvách, takže pokud chcete, můžete je snadno sladit se zbytkem vašeho interiéru.

Kam pelíšek umístit?

Aby kočka měla pocit bezpečí, je vhodné pelíšek umístit do rohu místnosti nebo na vyvýšené místo, které bude mimo dosah dětí či psa. Někdy je lepší, když vysledujete, kde vaše kočka nejraději lehává a na toto místo jí pelíšek podstrčíte. Snáze si tak na nový pelíšek zvykne. Pelíšek by naopak neměl být v blízkosti kočičího záchodu, rušného místa, v průvanu nebo u dveří.

Proutěný pelíšek pro kočky

Asi nejtradičnější volbou je proutěný pelíšek pro kočky. Můžete si vybírat z otevřených nebo uzavřených variant. Uzavřené varianty poskytují kočce více soukromí a jsou vhodné tehdy, když kočka potřebuje klid. Může se zde schovat před malými dětmi nebo například psími mazlíčky. Proutěné pelíšky jsou vybaveny měkkými a pohodlnými vystýlkami.

Iglú nebo uzavřený domeček

V místnostech, které nejsou dostatečně vytápěny, je vhodné kočce nabídnou právě uzavřené typy pelíšků. V nich se snadněji zahřeje. Pokud je váš dům hlučnější (časté návštěvy, jiní domácí mazlíčci, malé děti), pak vaše kočka tento typ pelíšku taktéž ocení.

Čištění pelíšků

Ať už vyberete jakýkoli z pelíšků, vždycky si předem ověřte, že je možné je prát (nebo alespoň jejich textilní části). Toto je obzvláště důležité u koček, které mají přístup ven. Hledejte na pelíšku údaj, který vám sdělí minimální teplotu, při které je možné jej vyprat. Pelíšky nečistíme pouze z estetického hlediska, někdy se může stát, že si kočka přinese nezvané hosty – blechy, klíšťata či jiné parazity.

— komerční sdělení

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. Redakce magazinplus.cz neovlivňuje jejich obsah ani není jejich autorem.

Komerční sdělení je inzertní formát, který umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na větší ploše, než nabízí klasická bannerová reklama.

Články jsou viditelně odděleny. Nesmí být v rozporu s dobrými mravy a zásadami, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst a zároveň jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá ani klamavá.

Reklama

Mohli jste přehlédnout

Vědci popsali dosud neznámý druh obřího krokodýla. Sedmimetrové monstrum obývalo řeky v Austrálii

Na trampolíně si užijí zábavu děti i dospělí. Při jejím...

Zajímavý dekorační prvek do bytu vás nemusí stát ani...

Jestli vám po každém dešti stojí voda v garáži, je nutné...

Stáří se u koček projevuje i vypadáváním zubů. Je třeba...

Pokud vás už nudí běžně pěstovaná zelenina, zasaďte si...

Aviváž je všestranný pomocník, využijte její potenciál na...