Postroj pro psa: je lepší než obojek?

19. února 2021 | 11:02
Pokud máte doma psího miláčka, pak jste se už určitě pozastavili nad tím, jestli mu koupit obojek nebo postroj. Obě varianty jsou možné, každá z nich má své výhody i nevýhody. To, kterou vyberete, bude záviset na typu psa, kterého doma máte, a také na jeho povaze.
Obojky bývají obvykle levnější záležitostí, proto po nich spousta páníčků sáhne jako první / Zdroj obrázku: {Cryptographer} / Shutterstock.com

Obojky bývají obvykle levnější záležitostí, proto po nich spousta páníčků sáhne jako první. Někteří psi dokonce vlastní více než jeden obojek. Na druhou stranu postroj může být pro psa zdravější.

Pro tahající psy

Psi, kteří na vodítku táhnou, by měli používat postroje. Kšíry, jak jim lidově říkáme, jsou šetrnější ke zdraví psa. Táhnoucí pes vyvíjí příliš velký tlak na svou krční páteř i obratle. Pokud si myslíte, že tento tlak nebo bolest ho zastaví v táhnutí, když například vidí kočku nebo projíždějícího cyklistu, tak jste na omylu. S postrojem se tlak rozdělí na větší plochu, takže nemá tak ničivé důsledky pro psí zdraví. Postroj pro psa využijete také v případě, že se svým psem rádi sportujete nebo také pokud se často přepravujete autem.

Druhy postrojů

Vzhledově se postroje mohou lišit, avšak v podstatě rozlišujeme pouze dva typy postrojů. Nejpoužívanější jsou ty postroje, které se zapínají shora. Je to pro páníčka pohodlné, nemusí nahlížet nebo pohmatem hledat, kde se postroj zapíná. Druhým typem jsou tzv. norské postroje, a ty se zapínají dole nebo z boku. Mají tu výhodu, že ještě více ulevují krční páteři a obratlům. Páníčci jistě ocení také to, že tyto postroje lépe sedí, nepřetáčí se a nemusíte jimi provlékat psí nohy, jako je tomu u běžných postrojů. Jejich nasazování je tak ještě jednodušší.

Další prvky postrojů

Vybírejte si postroje, které mají reflexní prvky. Váš pejsek tak půjde vidět už z dálky a bude to tak pro něj mnohem bezpečnější. Navíc budete mít lepší přehled o tom, kde váš pes je (pokud mu čas od času dopřejete volnost bez vodítka). Pokud chodíte na procházku ve tmě, můžete psovi navíc dát na krk svítící obojek. Ten není určený k připínání vodítka, takže pokud jej pro svého psa chcete, musíte zvolit jiný způsob připnutí vodítka. A tím je právě postroj.

— komerční sdělení

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. Redakce magazinplus.cz neovlivňuje jejich obsah ani není jejich autorem.

Komerční sdělení je inzertní formát, který umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na větší ploše, než nabízí klasická bannerová reklama.

Články jsou viditelně odděleny. Nesmí být v rozporu s dobrými mravy a zásadami, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst a zároveň jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá ani klamavá.

Reklama

Mohli jste přehlédnout

Čtyřnásobná maminka a hvězda seriálu Četnické humoresky Alena Antalová podstoupila liposukci

Na trampolíně si užijí zábavu děti i dospělí. Při jejím...

Zajímavý dekorační prvek do bytu vás nemusí stát ani...

Jestli vám po každém dešti stojí voda v garáži, je nutné...

Stáří se u koček projevuje i vypadáváním zubů. Je třeba...

Pokud vás už nudí běžně pěstovaná zelenina, zasaďte si...

Aviváž je všestranný pomocník, využijte její potenciál na...