Škrabadlo pro kočky: na co si dát při výběru pozor

19. února 2021 | 11:04
Bez ohledu na to, jestli je vaše kočka celoročně zavřená uvnitř bytu nebo má možnost výběhu, škrabadlo pro kočky je důležitou součástí vašeho vybavení. Kočka totiž má tendence škrábat, vyznačuje si tak své území a pečuje o své drápky.
Kočka má tendence škrábat, vyznačuje si tak své území a pečuje o své drápky. / Zdroj obrázku: {Africa Studio} / Shutterstock.com

Při škrábání vylučuje feromony, které mají jiné kočce napovědět, kdo je na tomto území pánem. Naneštěstí se cílem jejího škrábání může stát i váš nábytek.

Škrabadlo pro kočky

Za účelem ochrany vlastního nábytku a uspokojení škrabacích potřeb vašeho mazlíčka, je zapotřebí koupit škrabadlo. Obvykle je škrabadlo zapotřebí jen u koček, které žijí celý rok v interiéru vašeho domova. Ty, které chodí ven, k tomuto účelu obvykle využívají stromy. Není tomu tak ale vždycky. Pokud si vaše kočka udělala škrabadlo z vaší pohovky nebo nábytku a na toto místo se neustále vrací, je dobré na postižené místo nalepit oboustrannou lepicí pásku. Kočce bude nepříjemné na toto místo škrábat a přestane s tím. Začne ale někde jinde – a právě tím místem by mělo být škrabadlo.

Jak vybrat to správné škrabadlo

Škrabadla se prodávají v několika variantách. Některé jsou maličké, takže se vlezou i do těch nejmenších prostor. Jiné mají kromě škrabacího válce také stupínky a kukaně na odpočinek a mohou mít i několik pater. Vždycky je tedy dobré zvážit, jak velký prostor pro škrabadlo chcete vymezit. Nezapomeňte na to, že kočkám rostou drápky po celý život. Pokud jste si všimli, že vaše škrabadlo pro kočky je již opotřebované, kupte nové.

Důležitá je stabilita

Místo, na které kočka skáče a kde si brousí drápky, musí být dostatečně stabilní. Představte si takový strom v přírodě, který by si kočka zvolila za škrabadlo, kdyby měla tu možnost. Strom je dostatečně stabilní, kočka na něj může skákat, odrážet se od něj a vyvádět mnohé další kočičí kusy. Na stabilitu škrabadla se zaměřte nejen při nákupu, ale také při samotném skládání – někdy totiž nemusí být chyba ve výrobku, ale v jeho sestavení.

— komerční sdělení

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. Redakce magazinplus.cz neovlivňuje jejich obsah ani není jejich autorem.

Komerční sdělení je inzertní formát, který umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na větší ploše, než nabízí klasická bannerová reklama.

Články jsou viditelně odděleny. Nesmí být v rozporu s dobrými mravy a zásadami, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst a zároveň jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá ani klamavá.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Zapomenutý kout Evropy a cíl pro turisty, kteří hledají skutečné zážitky

Zapomenutý kout Evropy a cíl pro turisty, kteří hledají...

Nasaďte helmu a poznejte méně známé, ale pohádkově...

Češi budou o letošních dovolených trhat rekordy. Důvodů je...

Na co se musí Češi připravit při cestách do zahraničí....

Krásná země, nad kterou se nevyplatí ohrnovat nos. Za...

Potěšte tělo i mysl. Místa, kde vás budou dokonale...