Stelivo pro kočku: pro naše i její pohodlí

19. února 2021 | 11:07
Stelivo pro kočku je důležitou součástí pro ty, kteří mají kočku trvale v bytě nebo v domě. Pokud kočka nemůže jít ven, tak potřebuje klidné a bezpečné místo, kde se může vyprázdnit.
Pokud kočka nemůže jít ven, tak potřebuje klidné a bezpečné místo, kde se může vyprázdnit / Zdroj obrázku: {New Africa} / Shutterstock.com

Kvalitní steliva pro kočku zajistí nejen to, aby se kočka na toto místo stále vracela, ale abychom i my lidé neměli potíže s pachem, který by kočičí záchod mohl vydávat. Podle čeho ale vybrat stelivo – platí, že ta dražší steliva jsou lepší?

Bentonitová podestýlka

Tento kočkolit je asi nejpoužívanější. Kromě toho, že je tato podestýlka cenově dostupná, tvoří hrudky – tekutina při kontaktu s bentonitem vytvoří hrudku, kterou je možné vyjmout. Nepotřebujete proto čistit celý kočičí záchůdek. Jednou za čas se čištění ale samozřejmě nevyhnete, nicméně trvanlivost tohoto typu podestýlky je dlouhá. Pokud nemáte auto, pak pro vás bude nevýhodou hmotnost této podestýlky. Nevýhodou je také to, že ji nemůžete spláchnout do záchodu. Pokud vaše kočka hodně hrabe, může to znamenat problém, protože bentonit je poměrně prašný.

Silikátová podestýlka

Tato podestýlka funguje na trochu jiném principu. Krystalky nasávají vlhkost do sebe – někdy je potřeba podestýlku prohrábnout, aby krystalky nasály i moč, která protekla na dno. Asi po třech týdnech (v závislosti na produktu) je nutné podestýlku vyměnit. Poznáte to obvykle podle barvy (zbarví se do žluta) i podle zápachu. Je nutné vyměnit celý obsah kočičího záchodu – nelze jej spláchnout do záchodu.

Organická podestýlka

Právě tento typ podestýlky můžete spláchnout do záchodu. Materiály, ze kterých je vyrobeny, jsou dřevnatá, kukuřičná nebo tofu steliva. Nebojte se, i ony dobře pohlcují zápach a absorbují vlhkost. Oproti klasickým bentonitovým podestýlkám jsou i lehké. Někdy se ale může stát, že dřevité stelivo vynáší kočky ven – dostanou se totiž na jejich srst. Kukuřičná nebo tofu steliva tento problém nemají. Tofu podestýlky je ale potřeba častěji měnit. Všechny typy organickým podestýlek tvoří hrudky.

— komerční sdělení

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. Redakce magazinplus.cz neovlivňuje jejich obsah ani není jejich autorem.

Komerční sdělení je inzertní formát, který umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na větší ploše, než nabízí klasická bannerová reklama.

Články jsou viditelně odděleny. Nesmí být v rozporu s dobrými mravy a zásadami, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst a zároveň jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá ani klamavá.

Reklama

Mohli jste přehlédnout

Vědci popsali dosud neznámý druh obřího krokodýla. Sedmimetrové monstrum obývalo řeky v Austrálii

Na trampolíně si užijí zábavu děti i dospělí. Při jejím...

Zajímavý dekorační prvek do bytu vás nemusí stát ani...

Jestli vám po každém dešti stojí voda v garáži, je nutné...

Stáří se u koček projevuje i vypadáváním zubů. Je třeba...

Pokud vás už nudí běžně pěstovaná zelenina, zasaďte si...

Aviváž je všestranný pomocník, využijte její potenciál na...