Taška na psa: nehodí se pouze pro čivavy, může být však módním doplňkem

19. února 2021 | 11:08
Přepravní tašky na psy jsou vhodné pro malá psí plemena. Velké psy, kteří mohou vážit i více než 20 kg, bychom v tašce nosit nechtěli.
Velké psy, kteří mohou vážit i více než 20 kg, bychom v tašce nosit nechtěli / {WilleeCole Photography} / Shutterstock.com

Navíc velká plemena jsou schopná ujít i delší vzdálenosti, na rozdíl od plemen malých. A pokud víte, že váš pejsek je spíše gaučový typ, je vhodné si na něj pořídit tašku. V ní si pejsek chvíli odpočine, než zase půjde pěkně po svých.

Výběr tašky na psa

Na trhu jsou obvykle dostupné dva základní druhy materiálů: jsou to tašky textilní a kožené. Na materiálu příliš nezáleží, nicméně ty textilní mohou být prodyšnější obzvláště v horkých letních dnech. Co se týče dna tašky, je dobré, když bude zpevněné, aby se páteř vašeho psího miláčka nedeformovala. Z tohoto důvodu není vhodné použití jakékoli jiné tašky pro přepravu psa – pravidelné nošení v taškách, které nejsou k tomuto účelu určené, může pejskům způsobit vážné problémy s páteří.

Správná velikost tašky

Nejdůležitější je, aby se pes cítil v tašce spokojený. Aby tomu tak bylo, nezáleží na tom, jakou bude mít taška barvu a zda bude ladit k vašemu oblečení. Na trhu jsou dostupné spousty tašek různých tvarů a velikostí. Rozhodně vyberte tašku dostatečně velikou. Příliš malá taška na psa bude znamenat nepohodlí psa – a ten pak nebude chtít v tašce být. Vnitřním polstrováním můžete zvýšit pohodlí svého psa, což se obzvláště hodí tehdy, když svého psa berete na delší cestu – může si v tašce i zdřímnout, zatímco vy si dáte třeba oběd.

Další užitečné vlastnosti

Výrobci tašek na psy už mysleli snad na všechno. Řada tašek pro psy je tedy vybavena poutkem, kterým připnete psí obojek k tašce – díky tomu nemůže pes vyskočit. Některé z tašek jsou zase vybaveny nepromokavou horní vrstvou, takže když se náhle přižene bouřka, váš pes zůstane v suchu. V létě myslete na tašky vyrobené z prodyšných a lehkých materiálů. Každý výlet se psem tak bude naprosto bezproblémový.

— komerční sdělení

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. Redakce magazinplus.cz neovlivňuje jejich obsah ani není jejich autorem.

Komerční sdělení je inzertní formát, který umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na větší ploše, než nabízí klasická bannerová reklama.

Články jsou viditelně odděleny. Nesmí být v rozporu s dobrými mravy a zásadami, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst a zároveň jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá ani klamavá.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Zapomenutý kout Evropy a cíl pro turisty, kteří hledají skutečné zážitky

Zapomenutý kout Evropy a cíl pro turisty, kteří hledají...

Nasaďte helmu a poznejte méně známé, ale pohádkově...

Češi budou o letošních dovolených trhat rekordy. Důvodů je...

Na co se musí Češi připravit při cestách do zahraničí....

Krásná země, nad kterou se nevyplatí ohrnovat nos. Za...

Potěšte tělo i mysl. Místa, kde vás budou dokonale...