Boty na snowboard: důležitá součást snowboardingu

19. února 2021 | 11:25
Snowboardové boty jsou neméně důležité jako snowboard samotný. Nesprávně zvolené snowboardové boty mohou mít za následek mnohé komplikace nebo dokonce to, že strávíte den raději na pokoji než na sjezdovce.
Snowboardové boty jsou neméně důležité jako snowboard samotný / Zdroj obrázku: {Yevhen Rehulian} / Shutterstock.com

Boty na snowboard musí pohodlně, správně sedět a dobře fungovat s vázáním. Nevyplatí se na nich šetřit. Měly by těsně přiléhat, ale ne do té míry, aby to způsobovalo bolest.

Jak mají boty sedět?

Většina bot na snowboard potřebuje několik dní jízdy, aby se zformovala do své skutečné velikosti, a proto když je kupujete, měly by být raději těsnější, než naopak. V dobře padnoucí botě se budou vaše prsty jemně dotýkat špičky boty. Měli byste být schopni kroutit prsty uvnitř bot. Dalším důležitým faktorem je držení paty. Pokud ohnete koleno, měla by pata zůstat na místě – to je důležité pro ovládání snowboardu v zatáčkách. Nezapomeňte, že podstatnou roli hrají také ponožky v botách. Všechno, co potřebujete, je tenká nebo středně tlustá vlněná nebo syntetická ponožka.

Snowboardové boty a pružnost

Snowboardové boty mají různou pružnost (někdy také tuhost). Ta je do určité míry otázkou osobní preference. Obecně platí, že menší tuhost je vhodná pro začátečníky. Pokročilí často upřednostňují naopak vyšší tuhost. Hodnocení pružnosti se může lišit v závislosti na výrobci. Spousta výrobců značí pružnost pomocí čísel, kdy 1 je nejměkčí a 10 je nejtužší.

Šněrování bot

Boty se mohou lišit typem šněrování. Tradiční tkaničky jsou osvědčenou volbou. Tkaničky jsou velmi přizpůsobitelné, ale během dne se často uvolňují. Navzdory tomu mnoho snowboardistů drží tento klasický systém pro snadnou výměnu a přizpůsobení na míru. Dalším typem je rychloupínací šněrování. Je rychlejší, než tkaničky. Mnoho rychloupínacích šněrovacích systémů umožňuje nezávislé utažení přední části chodidla a kotníku/dolní končetiny. Tento typ šněrovacího systému je rychlý, snadný a lze jej utáhnout při použití rukavic. Existuje mnoho různých typů rychloupínacích šněrovacích systémů, které se u jednotlivých společností liší.

— komerční sdělení

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. Redakce magazinplus.cz neovlivňuje jejich obsah ani není jejich autorem.

Komerční sdělení je inzertní formát, který umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na větší ploše, než nabízí klasická bannerová reklama.

Články jsou viditelně odděleny. Nesmí být v rozporu s dobrými mravy a zásadami, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst a zároveň jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá ani klamavá.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Zapomenutý kout Evropy a cíl pro turisty, kteří hledají skutečné zážitky

Zapomenutý kout Evropy a cíl pro turisty, kteří hledají...

Nasaďte helmu a poznejte méně známé, ale pohádkově...

Češi budou o letošních dovolených trhat rekordy. Důvodů je...

Na co se musí Češi připravit při cestách do zahraničí....

Krásná země, nad kterou se nevyplatí ohrnovat nos. Za...

Potěšte tělo i mysl. Místa, kde vás budou dokonale...