Jak vybrat dětské lyžařské boty

19. února 2021 | 11:31
Nákup dětských lyžáků nemusí být vůbec jednoduchou záležitostí. Brát v potaz je nutné především fakt, že dítěti roste noha. Zapomenout nelze ani na pohodlí a některé další aspekty.
Nákup dětských lyžáků nemusí být vůbec jednoduchou záležitostí / Zdroj obrázku: {Krasula} / Shutterstock.com

Když se ke všemu přidá i fakt, že je třeba často vybírat spíše online, můžeme se připravit na vcelku složité okamžiky. Vše se dá ale vcelku rychle a efektivně řešit. Stačí se řídit následujícími třemi aspekty. Jsou jimi především správná velikost, flexe a systém zapínání bot. 

Optimální velikost jako základ

V první řadě se zaměřte na velikost. Zkontrolovat se vyplatí především velikost bot, jež má dítě aktuálně u sebe a už mu nejsou. Lyžařské boty musí dokonale fixovat nohu a dítě se v nich musí cítit maximálně komfortně. Při výběru dětských bot není nutné být tak striktním jako tomu bývá při nákupu lyžáků dospěláckých. Určitě zkuste změřit samotnou délku chodidla. Ta bývá často jedním z určujících faktorů. Co se týká maxima nadměrného prostoru v botě, mělo by být 1 cm.  

Flexe lyžáků pro děti

Tento parametr určuje, kolik síly je zapotřebí vyvinout k tomu, aby se ohnul komín lyžáku směrem dopředu. Flexe nebývá určena přesným číslem, ale jedná se pouze o orientační ukazatel. Obecně je možné říct, že čím je flexe vyšší, tím jsou boty tvrdší. jen pro představu závodníci mají boty s flexí přesahující 140. Amatéři 110 až 130. U dětí se flexe pohybuje v rozmezí od 30 do 65. U vysoce kvalitních značkových bot nemusíte flexi sledovat. Bude stoprocentně dostatečná, tím si můžete být jistí.    

Komfort při nazouvání bot

Dítě chce mít boty na nohách co možná nejdříve. To samé platí i o vyzouvání lyžařských bot. Není od věci spočítat si mimo jiné počet přezek. Vždyť právě ony mohou při manipulaci s botami hodně zdržovat. U nejmenších není problém sáhnout po botách majících nižší komín. dětem by to mělo bezesporu stačit. 

— komerční sdělení

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. Redakce magazinplus.cz neovlivňuje jejich obsah ani není jejich autorem.

Komerční sdělení je inzertní formát, který umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na větší ploše, než nabízí klasická bannerová reklama.

Články jsou viditelně odděleny. Nesmí být v rozporu s dobrými mravy a zásadami, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst a zároveň jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá ani klamavá.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Zapomenutý kout Evropy a cíl pro turisty, kteří hledají skutečné zážitky

Zapomenutý kout Evropy a cíl pro turisty, kteří hledají...

Nasaďte helmu a poznejte méně známé, ale pohádkově...

Češi budou o letošních dovolených trhat rekordy. Důvodů je...

Na co se musí Češi připravit při cestách do zahraničí....

Krásná země, nad kterou se nevyplatí ohrnovat nos. Za...

Potěšte tělo i mysl. Místa, kde vás budou dokonale...