Sněžnice nabízí skvělou zábavu: Jaké mohou být?

19. února 2021 | 11:36
Chtěli byste si nějakým způsobem oživit zimní zábavu a přemýšlíte, jak byste to udělali? Alternativ je samozřejmě hodně. Jednu z nich představují bezesporu sněžnice. Vždyť právě ony dokážou nabídnout spousty zábavy a také vám pohyb s nimi zlepší vaši fyzickou kondici.
Jakousi tradici představují především sněžnice, jejichž základem je dřevo / {Lukas Gojda} / Shutterstock.com

Jak vlastně takové současné sněžnice vypadají? Podrobně se podíváme na materiály, z nichž se vyrábí, tvary sněžnic a nezapomeneme ani na jejich nosnost. Tato veličina je z hlediska používání sněžnic velmi důležitá.  

Tvarová různorodost je velká

V každém případě. Tím si můžete být jistí. Tradičně se ale jedná o kapkovitou podobu. Vzadu je jakoby ocas, který napomáhá ke stabilitě. Při chůzi umí vést, nicméně couvání je velmi náročné až nemožné. Pro poněkud pevnější svah se hodí menší variace sněžnic. U mnohých je možné blokování paty. Se širšími je zapotřebí volit široký krok. Z počátku to bude možná složitější, ale určitě se na to dá bez problémů zvyknout.   

Materiál je důležitý

Jakousi tradici představují především sněžnice, jejichž základem je dřevo. U těch současných se už prosazuje prakticky pokaždé lehký kovový rám. Nosná plocha je tvořena výpletem, případně tkaninou. U moderních sněžnic se prosazují plastové výlisky. Ty jsou tvarované a vytváří nosnou plochu. Hodí se fakticky pro jakékoli terény bez rozdílu. Můžete si být jistí tím, že se v nich budete pohybovat pohodlně kdekoli.

Nosnost sněžnic

Konstrukce sněžnic je přímo dimenzována pro určitou váhu člověka, který bude mít sněžnice na nohou. Určitě je třeba brát v potaz, že se jedná o kompletní váhu daného člověka. Samotná nosnost pohybující se třeba kolem 130 kg není nijak výrazně nadsazená. Počítejte s tím, že budete mít na zádech batoh a další výstroj. Jinak se obecně uvádí, že na 1 kg váhy by se mělo počítat s cca 15 cm2 plochy jedné sněžnice.

— komerční sdělení

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. Redakce magazinplus.cz neovlivňuje jejich obsah ani není jejich autorem.

Komerční sdělení je inzertní formát, který umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na větší ploše, než nabízí klasická bannerová reklama.

Články jsou viditelně odděleny. Nesmí být v rozporu s dobrými mravy a zásadami, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst a zároveň jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá ani klamavá.

Reklama

Mohli jste přehlédnout

Vědci popsali dosud neznámý druh obřího krokodýla. Sedmimetrové monstrum obývalo řeky v Austrálii

Na trampolíně si užijí zábavu děti i dospělí. Při jejím...

Zajímavý dekorační prvek do bytu vás nemusí stát ani...

Jestli vám po každém dešti stojí voda v garáži, je nutné...

Stáří se u koček projevuje i vypadáváním zubů. Je třeba...

Pokud vás už nudí běžně pěstovaná zelenina, zasaďte si...

Aviváž je všestranný pomocník, využijte její potenciál na...