Chcete nový snowboard? Při nákupu berte v potaz tyto aspekty

19. února 2021 | 11:38
Jízda na snowboardu je skvělou zábavou, již stojí za to vyzkoušet. V každém případě se ale nejedná o nic, co by nevyžadovalo trochu fyzických dispozici, koordinaci pohybu a samozřejmě také adekvátní vybavení.
Co všechno byste tedy před tím, než se snowboardováním začnete, měli brát v potaz? / {YanLev} / Shutterstock.com

Na všech těchto aspektech hodně záleží. I proto je zapotřebí se na ně soustředit. Co všechno byste tedy před tím, než se snowboardováním začnete, měli brát v potaz?

Jak jste na tom pohybově?

Začátky na snowboardu bolí. Jednak fyzicky a jednak také z hlediska míry neúspěchu. Nelze počítat s tím, že se na prkno postavíte a během několika málo vteřin či minut budete dokonale jezdit. Tak to prostě a jednoduše nechodí a chodit nebude. Jízda vyžaduje znalosti techniky. Ideální je, když vám na začátku vysvětlí instruktor, jak se sesouvá kolmo a šikmo svahem. Poté až přejdete na oblouky. Především ten na frontside je poměrně náročný a jeho výuka složitější. Snowboard se musí postupně objevit v několika polohách.

Výběr správného snowboardu

V první řadě je třeba si uvědomit, jaké jsou vaše schopnosti ovládání snowboardu. Začátečníkům stačí prkno relativně měkké, které dokáže pomoct do oblouků. Naopak pro pokročilé jsou určeny snowboardy tvrdší, jež již předpokládají jisté zkušenosti s jízdou. Tak jako tak byste se měli rozhodnout mezi snowboardem na freestyle a slalom. Prvně jmenovaný je otevřený z obou stran a používá ho většina rekreačních uživatelů. Druhý je určen pro tvrdé skeletové boty.

Jaké vybrat vázání?

Pozastavte se také u vázání. Alternativ je několik. Tu základní představuje klasické přezkové vázání. Jde o jednoduchou variantu se vším všudy. Také nejlevnější. Spočívá v pevné patě a volné špičce. Opačné je vázání typu flow. Jinak existuje také step-on vázání, jež je poměrně drahé, ale velmi jednoduché z pohledu obsluhy.

— komerční sdělení

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. Redakce magazinplus.cz neovlivňuje jejich obsah ani není jejich autorem.

Komerční sdělení je inzertní formát, který umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na větší ploše, než nabízí klasická bannerová reklama.

Články jsou viditelně odděleny. Nesmí být v rozporu s dobrými mravy a zásadami, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst a zároveň jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá ani klamavá.

Reklama

Mohli jste přehlédnout

Čtyřnásobná maminka a hvězda seriálu Četnické humoresky Alena Antalová podstoupila liposukci

Na trampolíně si užijí zábavu děti i dospělí. Při jejím...

Zajímavý dekorační prvek do bytu vás nemusí stát ani...

Jestli vám po každém dešti stojí voda v garáži, je nutné...

Stáří se u koček projevuje i vypadáváním zubů. Je třeba...

Pokud vás už nudí běžně pěstovaná zelenina, zasaďte si...

Aviváž je všestranný pomocník, využijte její potenciál na...