Hračky pro psy: proč jsou tak důležité

19. února 2021 | 14:23
Jak malé děti, tak také psi a štěňata potřebují hračky. Pro psy jsou hračky duševním stimulátorem, který jim umožňuje přiměřené žvýkání a slouží jako důležitý nástroj při modifikaci chování. Hračky jsou psychicky a fyzicky stimulující a pomáhají plnit emoční a fyzické potřeby vašeho psa. Nejenže se tím pes zabaví, můžete také ochránit svůj majetek.
Na trhu jsou stovky hraček pro psy / {Asiya Yunussova} / Shutterstock.com

Pes potřebuje „pracovat“

Přestože jsou dnes psi chováni především jako mazlíčci, stále je v nich potřeba pracovat. Při absenci „práce“ budou hledat způsoby, jak využít svůj čas a uspokojit své žvýkací potřeby. Pokud nechcete, aby si sami vybrali žvýkací hračky, jako je pohovka, dálkové ovládání k televizi nebo role toaletního papíru, věnujte jim vhodné a bezpečné činnosti.

Kolik hraček je tak akorát

Na trhu jsou stovky hraček pro psy, kterými svého mazlíčka zabavíte, avšak ne všechny jsou tak vhodné, jak by se na první pohled mohly zdát. Dobře vybrané hračky pro psy jsou vynikajícími mentálními stimulanty, které podporují aktivní hru a minimalizují období nudy. To snižuje riziko rušivého chování nebo přesměruje pozornost vašeho mazlíčka na „správnou cestu“. Psi jsou však velmi podobní dětem a tak je mohou hračky snadno omrzet. Pro každého domácího mazlíčka je vhodných šest až osm hraček. Každá by měla mít jinou strukturu, velikost a tvar. 

Jak hračky předkládat

Nedávejte však psovi všechny hračky najednou. Vždycky je podávejte ve dvojicích a tyto dvojice po každých několika dnech vyměňujte. Tím pádem bude mít váš mazlíček vždy něco jiného na hraní. Rotující hračky jsou nejlepším způsobem, jak je udržet atraktivní. Většina lidí podceňuje inteligenci psů a jsou překvapeni, když vidí, jak moc jejich mazlíčky baví výzvy. Hračky jsou jedinečným způsobem, jak naučit vašeho psa relaxovat.

— komerční sdělení

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. Redakce magazinplus.cz neovlivňuje jejich obsah ani není jejich autorem.

Komerční sdělení je inzertní formát, který umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na větší ploše, než nabízí klasická bannerová reklama.

Články jsou viditelně odděleny. Nesmí být v rozporu s dobrými mravy a zásadami, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst a zároveň jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá ani klamavá.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Zapomenutý kout Evropy a cíl pro turisty, kteří hledají skutečné zážitky

Zapomenutý kout Evropy a cíl pro turisty, kteří hledají...

Nasaďte helmu a poznejte méně známé, ale pohádkově...

Češi budou o letošních dovolených trhat rekordy. Důvodů je...

Na co se musí Češi připravit při cestách do zahraničí....

Krásná země, nad kterou se nevyplatí ohrnovat nos. Za...

Potěšte tělo i mysl. Místa, kde vás budou dokonale...