Klec pro psa: kdy je správné ji použít a kdy se jí raději vyhnout

19. února 2021 | 14:31
Klec pro psa je obecně zařízením, které je páníčky i veřejností vnímáno obvykle velmi negativně. Je to škoda, protože je to jedno z řešení, které je vhodné. Správně zavedená klec může výrazně usnadnit každodenní život – jak pro psa, tak pro jeho pána. Klíčem k úspěchu je ukázat psovi, že pobyt v kleci pro něj znamená pouze široce chápanou relaxaci, pravidelně vylepšenou těmi nejlepšími lahůdkami.
ýcvik pobytu v kleci musí být rozdělen do etap / {Parilov} / Shutterstock.com

Každý pes potřebuje klid

Klid na odpočinek je důležitou součástí života každého psa. Právě páníček je zodpovědný za to, že svému psovi za účelem zajištění šťastného života poskytne bezpečné místo k odpočinku. Musí to být klec pro psa? Ne, výběr je na každém. Ale stojí za to se na tuto (stále dost kontroverzní) položku podívat pozitivním pohledem, protože má mnohem více výhod, než nevýhod.

Proč je klec vhodným útočištěm

Psi potřebují vědět, že mají své klidné místo, kde je nebude nic a nikdo rušit. Mnoho psů si intuitivně vybírá omezený prostor na spaní, například pod stolem, takže klec může být z jejich pohledu atraktivní. Nejdůležitější je používat klec tak, aby se pes uvnitř cítil klidně, bezpečně a ne znechuceně. Klec není pro psa trestem, není vězením a neubližuje mu. Má to být místo, kde se může uklidnit po tréninku, spát, ukrýt se ve stresující situaci nebo se vědomě vyhnout kontaktu s jinými lidmi nebo zvířaty.

Jak naučit psa na využívání klece

Výcvik pobytu v kleci musí být rozdělen do etap. Příprava psa na klidný pobyt v kleci vyžaduje několik týdnů každodenní práce na budování pozitivní asociace. Nečekejte tedy, že až klec přinesete vítězoslavně domů, váš pes se do ní hned s radostí pohrne. Je velmi důležité nedělat nic násilím, protože klec je primárně útočištěm pro psa, ve kterém ochotně žije a cítí se v bezpečí. Trik spočívá v tom, aby se pes zamiloval do svého mini domu.

— komerční sdělení

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. Redakce magazinplus.cz neovlivňuje jejich obsah ani není jejich autorem.

Komerční sdělení je inzertní formát, který umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na větší ploše, než nabízí klasická bannerová reklama.

Články jsou viditelně odděleny. Nesmí být v rozporu s dobrými mravy a zásadami, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst a zároveň jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá ani klamavá.

Reklama

Mohli jste přehlédnout

Čtyřnásobná maminka a hvězda seriálu Četnické humoresky Alena Antalová podstoupila liposukci

Na trampolíně si užijí zábavu děti i dospělí. Při jejím...

Zajímavý dekorační prvek do bytu vás nemusí stát ani...

Jestli vám po každém dešti stojí voda v garáži, je nutné...

Stáří se u koček projevuje i vypadáváním zubů. Je třeba...

Pokud vás už nudí běžně pěstovaná zelenina, zasaďte si...

Aviváž je všestranný pomocník, využijte její potenciál na...