Krmivo pro psy: jaké vybrat, abychom zajistili zdravý život našeho mazlíčka

19. února 2021 | 15:03
Jaké krmivo pro psy je nejlepší, jak si vybrat krmivo, zda si vybrat suché nebo mokré krmivo, to jsou otázky, s nimiž se setkal téměř každý chovatel psů, a to jak profesionální chovatelé, tak všichni, kteří si pod střechu přinesli domácího mazlíčka. Které krmivo pro psy je nejlepší? Samozřejmě to, které zajistí zdraví, krásnou a lesklou srst a udrží psa v co nejlepší kondici. Taktéž mu samozřejmě musí chutnat.
Suché krmivo zastupují granule pro psy / {Chendongshan} / Shutterstock.com

Vlhké krmivo

Díky velkému množství vody (více než 75 %) má vlhké krmivo mnohem nižší kalorickou hustotu, což znamená, že pes bude jíst více vlhkého krmiva, než by snědl toho suchého, aby uspokojil poptávku po živinách. Pokud se rozhodnete svého psa krmit mokrým krmivem (například masové konzervy), pak je snazší kontrolovat jeho tělesnou hmotnost. Takové krmivo je vhodné pro málo aktivní psy, nebo ty s velkou chutí k jídlu. Díky vysokému obsahu vody navíc vlhké jídlo podporuje funkci močového systému. Pokud jde o chutnost, dokonce i náročná zvířata ráda jedí tento druh krmiva, protože má intenzívnější vůni. Vhodné je také pro psy s chabým chrupem.

Suché krmivo

Suché krmivo, které zastupují granule pro psy, obsahuje pouze 8–9 % vody a asi 4krát více energie na gram než mokré krmivo, proto jej zvíře sní mnohem méně. Tento druh krmiva vyžaduje přesné dávkování, abychom psa nepřekrmili. Výhodou suchého jídla je jeho pozitivní účinek na udržování správné ústní hygieny, protože granule vhodné velikosti třou zubní kámen. Výživa suchým jídlem je ekonomičtější, snáze se dávkuje a skladuje.

Vlhké nebo suché krmivo?

Vlhké jídlo smíchané postupně se suchým jídlem může také sloužit jako pobídka k jeho konzumaci. Volba mezi suchým a mokrým jídlem je často výsledkem individuálních potřeb našeho psa, stálé dostupnosti dané značky a volbou mezi cenami. Mokré krmivo je obvykle dražší. Bez ohledu na to, jakou formu krmiva zvolíme, musíme jej pro svého psa zvolit správně.

— komerční sdělení

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. Redakce magazinplus.cz neovlivňuje jejich obsah ani není jejich autorem.

Komerční sdělení je inzertní formát, který umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na větší ploše, než nabízí klasická bannerová reklama.

Články jsou viditelně odděleny. Nesmí být v rozporu s dobrými mravy a zásadami, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst a zároveň jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá ani klamavá.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Zapomenutý kout Evropy a cíl pro turisty, kteří hledají skutečné zážitky

Zapomenutý kout Evropy a cíl pro turisty, kteří hledají...

Nasaďte helmu a poznejte méně známé, ale pohádkově...

Češi budou o letošních dovolených trhat rekordy. Důvodů je...

Na co se musí Češi připravit při cestách do zahraničí....

Krásná země, nad kterou se nevyplatí ohrnovat nos. Za...

Potěšte tělo i mysl. Místa, kde vás budou dokonale...