Obojky pro psy: potřebná věc i módní doplněk

19. února 2021 | 15:08
Obojek je poslední dobou vnímán spíše jako módní doplněk. Spousta lidí se snaží vybrat takový, který bude jejich pejskovi slušet. Nicméně je potřeba myslet také na to, že obojek musí být velmi pohodlný.
Dnešní trh nabízí obojky pro psy různých materiálů i různých způsobů zapínání / {Maria Sbytova} / Shutterstock.com

Dnešní trh nabízí obojky pro psy různých materiálů i různých způsobů zapínání. Vždy je potřeba vzít v úvahu nejen samotné plemeno psa, ale také jeho povahu a to, jak jde na vodítku. Pes, který tahá, potřebuje obojek, který se jen tak nerozepne nebo neroztrhne.

Klasický obojek s kovovou sponou

Jedná se o nejoblíbenější typ obojku. Jeho zapínání umožňuje upravit délku a optimálně přizpůsobit krku psa. Kovová spona v kombinaci s kvalitním materiálem, ze kterého je obojek vyroben, zaručuje vysokou odolnost. Někdy ale může být problematické takový obojek psovi nasadit, protože je to poměrně zdlouhavé.

Obojek s plastovou sponou

Někdy je kovová spona nahrazena plastovou, což umožňuje rychlejší a efektivnější nasazení a sundání obojku. Také tyto plastové spony jsou vyrobeny z odolného materiálu a jsou odolné vůči mechanickému poškození i nízkým teplotám.  Obojky jsou k dispozici v různých délkách a šířkách. Délka obojku lze upravit.

Svítící obojek

Pokud často chodíte se svým psem na procházku po setmění, je dobré pořídit si tento obojek. Obvykle mají dva režimy: nepřetržité svícení a blikání. Svítící obojek se obvykle považuje pouze jako doplňkový, protože k němu nelze připojit vodítko. Proto je potřeba nosit obojky dva, nebo nasadit psovi postroj. 

Silikonové obojky

Silikonový materiál je pružný, příjemný na dotek a odolný vůči nečistotám. Tyto obojky jsou k dispozici v různých velikostech. Mohou být také zkráceny tak, aby dokonale seděly kolem krku vašeho psa.

Obojek potažený PVC 

Jedná se o odolný typ obojku, který se velmi snadno čistí. Takové obojky byly vytvořeny pro psy, kteří jsou často v náročném terénu v jakémkoli počasí. 

— komerční sdělení

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. Redakce magazinplus.cz neovlivňuje jejich obsah ani není jejich autorem.

Komerční sdělení je inzertní formát, který umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na větší ploše, než nabízí klasická bannerová reklama.

Články jsou viditelně odděleny. Nesmí být v rozporu s dobrými mravy a zásadami, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst a zároveň jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá ani klamavá.

Reklama

Mohli jste přehlédnout

Čtyřnásobná maminka a hvězda seriálu Četnické humoresky Alena Antalová podstoupila liposukci

Na trampolíně si užijí zábavu děti i dospělí. Při jejím...

Zajímavý dekorační prvek do bytu vás nemusí stát ani...

Jestli vám po každém dešti stojí voda v garáži, je nutné...

Stáří se u koček projevuje i vypadáváním zubů. Je třeba...

Pokud vás už nudí běžně pěstovaná zelenina, zasaďte si...

Aviváž je všestranný pomocník, využijte její potenciál na...