Pelíšek pro psa: kam ho umístit, aby se váš pes cítil jako doma

19. února 2021 | 12:11
Každý pes by měl mít své místo, kde si bude moci užít svůj klid. Toto místo by pro něj mělo být odměnou, nikoli trestem. Proto neposílejte psa „na místo“, když se ho chcete zbavit nebo když něco provedl. Pelíšek je místem odpočinku, ale i bezpečí. Pes by se měl spolehnout na to, že ve svém pelíšku bude moct nerušeně odpočívat – bez obtěžování ostatních domácích zvířat nebo třeba dětí.
Pelíšek můžete vybrat i podle psí povahy / {Lesya Pogosskaya} / Shutterstock.com

Kam ho ale umístit?

Už ze své podstaty by měl být pelíšek pro psa umístěn na klidném místě. Tedy pokud možno ne u dveří nebo v místech, kde může být vystaven průvanu. Místa pod oknem nebo u radiátoru jsou nevhodná, protože stejně jako průvan je nebezpečné přetopení. Někdy je vhodné pozorovat svého pejska a zjistit, kde nejčastěji lehává. Na toto místo dejte pelíšek pro psa – pokud vám tedy nebude překážet. Pokud to takto uděláte, váš pes by si na nový pelíšek měl zvyknout poměrně rychle. 

Dovolte mu být s vámi

I když pes odpočívá, pravděpodobně touží po tom, být ve vaší blízkosti. Je tudíž vhodné umístit pelíšek do místnosti, kde trávíte nejvíce času i vy. Pes je zvíře společenské, a proto se mu nejlépe odpočívá v klidu, ale když má přehled a když vás může „hlídat“. Vhodné pelíšky by měly psovi umožnit dostatečně dobrý přehled po místnosti. Pes má v povaze chránit nás před možnými nebezpečími, takže je potřeba mu to dopřát.

Pelíšek podle psí povahy

Možná, že poslechnete všechny rady, ale zjistíte, že váš pes je v pelíšku nespokojený. Možná váš pes bude raději odpočívat o samotě (to zejména v případě, že máte malé děti, které jeho místo pelíšku nerespektují). V takovém případě mu dejte pelíšek do rohu místnosti, někdy je vhodné za účelem odpočinku použít i klec pro psa. Jiný pes zase potřebuje mít pocit bezpečí, takže vhodným místem odpočinku je pro něj místo pod stolem nebo pod židlí.

— komerční sdělení

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. Redakce magazinplus.cz neovlivňuje jejich obsah ani není jejich autorem.

Komerční sdělení je inzertní formát, který umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na větší ploše, než nabízí klasická bannerová reklama.

Články jsou viditelně odděleny. Nesmí být v rozporu s dobrými mravy a zásadami, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst a zároveň jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá ani klamavá.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Zapomenutý kout Evropy a cíl pro turisty, kteří hledají skutečné zážitky

Zapomenutý kout Evropy a cíl pro turisty, kteří hledají...

Nasaďte helmu a poznejte méně známé, ale pohádkově...

Češi budou o letošních dovolených trhat rekordy. Důvodů je...

Na co se musí Češi připravit při cestách do zahraničí....

Krásná země, nad kterou se nevyplatí ohrnovat nos. Za...

Potěšte tělo i mysl. Místa, kde vás budou dokonale...