Jak správně napsat životopis? Poradíme vám

21. května 2021 | 19:43
Psaní životopisu by pro každého, kdo se uchází o práci, mělo být skvěle osvojenou vlastností. I přesto však stále mnoho lidí nemá přesnou představu, jak při psaní životopisu postupovat. I drobné chyby tak mohou vést k tomu, že danou pracovní pozici získá někdo jiný.
Životopis má celou řadu náležitostí, na které nesmíte zapomenout / Africa Studio / Shutterstock.com

Elegantní formátování

Životopis byste vždy měli odesílat ve formátu PDF, jelikož díky tomu můžete mít jistotu, že si zachová svou formu a bude dobře vypadat. V podstatě záleží jen na vás, v jakém programu se rozhodnete životopis psát. Ovšem pokud chcete vědět, jak napsat životopis snadno a rychle, zkuste raději využít speciální programy, které jsou jednoduché na obsluhu a formátování pro vás bude díky nim hračka. Vybírat si totiž navíc můžete také z připravených šablon.

První dojem je důležitý

Ačkoliv je někdy těžké si to přiznat, právě první dojem je mnohdy tím, díky čemu si vytvoříme názor. Při žádání o práci první dojem zaměstnavatele vzniká právě pohledem na váš životopis. Proto byste si vždy měli dát záležet na tom, aby vypadal co nejlépe. Abyste měli jistotu, že dodržíte všechny požadavky a také formální úpravu, bude se vám hodit vzor životopisu. Díky tomu můžete během krátké doby připravit působivý životopis, který zaujme.

Co nesmí chybět

Životopis má samozřejmě celou řadu náležitostí, na které nesmíte zapomenout. Jeho hlavní strukturou by měly být informace o vás, vaše vzdělání a pracovní zkušenosti. Jenže je třeba udržet životopis stručný. Právě zde nastává problém, jak zachovat stručnost, ale přesto vyjádřit, proč právě vy jste tím pravým kandidátem. Vždy vybírejte pouze ty nezbytné zkušenosti a znalosti pro danou práci. Nebojte se je však vyzdvihnout. Buďte přitom osobití, avšak myslete na to, že nepíšete román.

Napsat správný životopis, u kterého budete mít jistotu, že ho už žádný personalista jen tak nepřejde, není vůbec snadné. Nabízí se však celá řada online prostředků, které vám s jeho psaním pomohou.

— komerční sdělení

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. Redakce magazinplus.cz neovlivňuje jejich obsah ani není jejich autorem.

Komerční sdělení je inzertní formát, který umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na větší ploše, než nabízí klasická bannerová reklama.

Články jsou viditelně odděleny. Nesmí být v rozporu s dobrými mravy a zásadami, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst a zároveň jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá ani klamavá.

Reklama

Mohli jste přehlédnout

Očkování proti rakovině je skutečností. Vakcínu proti rakovině kůže dostal první pacient na světě

Při praní polštářů a peřin dělá hodně lidí jednu...

Vybrat kočce kvalitní krmivo není jen tak. Snadno totiž...

Pokud vám kočky likvidují úrodu, zkuste je přelstít....

Zdánlivá maličkost, díky které se v horkých dnech vyspíte...

Chraňte se proti klíšťatům i bez chemických repelentů....

I na suché a rozpálené zahradě se může dařit květinám....