Vybavení lékárničky na dovolenou. Na co nezapomenout?

30. května 2021 | 11:47
Je před vámi dovolená, ať už exotická, nebo do koutů naší republiky? Určitě již dopředu plánujete, co si všichni s sebou zabalíte a kam vyrazit na nákup toho, co vám ještě chybí. Nezapomeňte ale na jednu opravdu důležitou věc – a to je vybavení lékárničky na dovolenou. Co v ní mělo být?
Další 3 fotografie v galerii
Pokud cestujete s dětmi, nikdy vám léky na horečku pro děti nesmí chybět / {New Africa} / Shutterstock.com

Náplasti

Náplasti jsou nezbytností číslo 1 ve vybavení lékárničky na cesty. Použijete je na jakékoli drobné poranění. Můžete koupit buď již nařezané, nebo pás, z něhož odstřihnete tak širokou náplast, jak budete potřebovat.

Gáza

Gázu budete potřebovat, pokud musíte poraněné místo stáhnout a vytvořit tlak na ránu – a zastavit tak krvácení. Takto dostatečně zafixujete poranění, než se dostanete k doktorovi. Nejlepší je pořídit si do lékárničky již nachystané jednotlivě zabalené sterilní čtverečky gázy.

Obvazy

Pokud se vám stane větší úraz, na který náplasti a gáza stačit nebudou, je nutné mít ve své lékárničce obvaz, co použijete na ovázání poraněného místa. Nemusíte jich nakupovat hodně, obvazy se používají jen v případě nouze, stačí 1, nebo 2 kousky mít vždy v záloze.

Malé nůžky 

Nůžky jsou standardním vybavením v každé komerčně dostupné lékárničce. Budete je potřebovat pro ustřihnutí gázy, obvazu – a popřípadě i náplasti na potřebnou velikost.

Pinzeta 

Pinzeta je užitečným pomocníkem nejenom při vytahování klíšťat, ale také drobných třísek či kamínků, které se při pádu dostaly pod kůži. Proti klíšťatům si pořiďte také repelent.

Léky na horečku pro děti

Pokud cestujete s dětmi, nikdy vám léky na horečku pro děti nesmí chybět. Organismus malých dětí se často těžko adaptuje na nové prostředí, což se obvykle projevuje právě zvýšenou teplotou. Pro tyto případy byste měli mít ve výbavě lékárničky také teploměr. Mějte také vše pro děti uložené zvlášť, pro tyto případy se prodává právě lékárnička pro děti, kam uložíte všechny léky pro miminka.

Dezinfekce

Dezinfekce je důležitá, pokud nechcete, aby se vám do rány dostala infekce. Je potřeba ji použít na ránu před tím, než použijete obvaz či náplasti.

Léky 

Zde musíte rozlišovat, jaké léky na co použijete. Určitě byste měli mít základní léky na horečku a léky na bolest všeobecně, co jsou na bázi paracetamolu. Taktéž je potřeba přibalit léky na průjem pro případ nouze. V cizím prostředí se často stává, že tělo není připraveno na odlišné jídlo a není schopné jej strávit. Také nezapomeňte na základní léky na alergie.

Antihistaminový krém

Hmyz je naprosto všude, v každém koutě světa. Proto byste měli mít vždy po ruce antihistaminový krém, který uklidní vaši pokožku po kousnutí – a předejte tak nepříjemné vyrážce a neustálému svědění.

Opalovací přípravky

Většina dovolených se odehrává v létě – to znamená, že sluníčko produkuje nejvyšší aktivitu. Abyste ochránili svou pokožku před spálením a případným melanomem, je potřeba di pořídit kvalitní opalovací přípravky s UV filtrem jak pro sebe, tak pro své děti. A také ochranný balzám na rty, protože ty také trpí nadměrným vysušováním v horkých dnech. Potřebujete je tedy neustále hydratovat.

Outdoorová lékárnička

Tento výčet by měl být základem každé lékárničky, nicméně vybavení outdoorové lékárničky by mělo obsahovat ještě další věci, jako jsou:  

  • víceúčelový nůž,
  • trojcípý šátek,
  • zavírací špendlík,
  • resuscitační rouška,
  • latexové rukavice,
  • ALU fólie,
  • pružné obinadlo,
  • alkoholové dezinfekční čtverečky,
  • hroznový cukr pro doplnění energie a další.

Tohle vybavení lékárničky vám zaručí, že vás na dovolené nic nepřekvapí.

 

— komerční sdělení

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. Redakce magazinplus.cz neovlivňuje jejich obsah ani není jejich autorem.

Komerční sdělení je inzertní formát, který umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na větší ploše, než nabízí klasická bannerová reklama.

Články jsou viditelně odděleny. Nesmí být v rozporu s dobrými mravy a zásadami, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst a zároveň jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá ani klamavá.

Reklama

Mohli jste přehlédnout

Vědci popsali dosud neznámý druh obřího krokodýla. Sedmimetrové monstrum obývalo řeky v Austrálii

Na trampolíně si užijí zábavu děti i dospělí. Při jejím...

Zajímavý dekorační prvek do bytu vás nemusí stát ani...

Jestli vám po každém dešti stojí voda v garáži, je nutné...

Stáří se u koček projevuje i vypadáváním zubů. Je třeba...

Pokud vás už nudí běžně pěstovaná zelenina, zasaďte si...

Aviváž je všestranný pomocník, využijte její potenciál na...