3 věci, které se v bytě změní s příchodem miminka

30. června 2021 | 11:00
Změní se toho samozřejmě mnohem víc, než jen 3 věci ve vašem bytě. Na co byste se ale skutečně měli předem připravit?
Příchod miminka je samozřejmě velká radost / piaxabay.com

Příchod miminka je samozřejmě velká radost. Na tuto událost se většinou těší celé široké okolí. A toto okolí také velmi rádo rozdává otázky a rady. Některé jsou pro vás jako ušité, jiné se vám možná zdají úplně mimo. Pravda ovšem je, že některé mohou být velmi užitečné!

Slalom mezi sušáky na prádlo

I když to může vypadat, že novorozené miminko příliš věcí nezašpiní, opak je pravdou. Ublinkávání, pročůrané plínky, a to ještě nejsme ani u příkrmů. Počítejte s tím, že miminko budete převlékat několikrát denně. Pokud jste se jako rodiče rozhodli používat látkové plenky, bude u vás pračka puštěná prakticky nonstop. Pokud nechcete z vašeho bytu udělat opičí dráhu mezi sušáky, rozhodněte se pro pračku se sušičkou! Ta je velmi praktická i z hlediska žehlení (spíš tedy nežehlení) prádla a jeho čistoty.

Z pokojíčku do ložnice

Máte krásně vymalovaný dětský pokojíček, který vypadá jako vystřižený z katalogu "Dokonalí rodiče"? Je stylový, s obrázky, medvídky, zkrátka radost pohledět? A máte v něm umístěnou dětskou postýlku? S velkou pravděpodobností bude během prvních pár dní po příjezdu z porodnice vedle té vaší manželské postele ve vaší ložnici. Důvod je prostý. Rodiče vstávají k novorozenému miminku až 5x za noc. Pohodlnější (i přestože ten nový dětský pokojíček je prostě nádherný!) je mít zkrátka postýlku s miminkem při ruce. Nechcete totiž při každém pláči utíkat na druhý konec bytu. Tedy věřte, že úprava dětského pokoje klidně ještě pár měsíců počká!

Hračky jsou úplně všude

Sice je to stále miminko, sotva leze, ale už si všímáte, že jeho přítomnost v bytě je znatelná! Jeho věci jsou totiž prakticky všude. Ještě si ani neumí hrát, ale má samozřejmě plno hraček. Buď jste je, ovlivnění roztomilostí konkrétní věci zakoupili sami, nebo jste je dostali od každého, kdo přišel na návštěvu. O babičkách a dědečcích nemluvě, ti nakupování hraček prostě milují! K tomu možná máte hrací deku v každé místnosti (přeci nebude ležet na holé zemi, že ano), ohrádku, nějaký pěkný montessori stoleček (nevadí, že ještě nestojí!). Pěnové puzzle, pískací hračky, kostičky. To vše samozřejmě není jen v dětském pokoji, ale dětský pokoj se stane z celého bytu! Ano, nejspíš to tak zůstane, dokud se neodstěhuje. A ano, zvyknete si na to!

— komerční sdělení

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. Redakce magazinplus.cz neovlivňuje jejich obsah ani není jejich autorem.

Komerční sdělení je inzertní formát, který umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na větší ploše, než nabízí klasická bannerová reklama.

Články jsou viditelně odděleny. Nesmí být v rozporu s dobrými mravy a zásadami, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst a zároveň jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá ani klamavá.

Reklama

Mohli jste přehlédnout

V lese na Valašsku se ukrýval cenný poklad ze 14. století. Nenašel ho člověk, ale pes

Sklizeň mrkve. Jak rozpoznat, že je perfektně zralá a kdy ji...

Motýl, který v zimě létá do teplých krajů a umí pískat....

Využití olivového oleje v domácnosti a na zahradě. Bude vám...

Pusťte se nyní do řízkování muškátů, aby před zimou...

Než pes zaútočí, vyšle několik varování. Naučte se je...

Okurky můžete vysét i nyní v září. Dodržte jednu...