Jsou věci, které by vám v autě chybět neměly. A to nejen, když jedete na dovolenou!

31. srpna 2021 | 13:59
Počet aut vloni zase o něco stoupl. Zkontrolujte svou výbavu!
Další 1 fotografie v galerii
Jsou věci, které by vám v autě chybět neměly. / Zdroj obrázku: ASDF_MEDIA / Shutterstock.com

Podle aktuálních údajů Svazu dovozců automobilů se nyní na českých silnicích nachází 6,13 milionu vozidel, tedy o 140 tisíc více než v roce 2019. Na 1000 obyvatel pak připadá slušných 573 automobilů. Spousta lidí je ve svém autě jako doma, ale jen málokdo si s sebou vozí základní výbavu, která ho může vysekat z pořádné šlamastiky. O jaké věci se jedná? Připravili jsme pro vás seznam nejdůležitějších položek, bez nichž byste neměli vyrazit na cesty.


Sluneční brýle


Na ulici je máte neustále na očích a neuděláte bez nich ani krok, ale vozíte je s sebou i v autě? Sluneční brýle vás ochrání před oslněním v létě i v zimě, kdy se sluneční paprsky odráží od sněhu jako zběsilé. Pro jistotu si do „kastlíku“ dejte rezervní, které v autě zůstanou natrvalo – budete je mít vždy po ruce.


Lahev s vodou


Voda je životodárná tekutina, bez které vydržíme nejdéle týden. Tedy v ideálním případě. Ale pro jistotu byste ji měli mít s sebou i v autě – bude se vám hodit, když budete muset nouzově doplnit chladící kapalinu nebo ostřikovače. A jeden nikdy neví, kdy si bude potřebovat umýt ruce.


Navigace


Tištěným mapám dávno odzvonilo, funkci navigátora dnes plní moderní navigace do auta. Zda upřednostníte aplikaci v mobilním telefonu, nebo samostatné zařízení, je na vás. Důležité je, aby se vám s ní dobře pracovalo a nemuseli jste se při průjezdu neznámými končinami stresovat, jestli náhodou nejedete úplně jinudy.


Hasicí přístroj


Na cestách se může přihodit ledacos. Ne nadarmo se říká, že „stačí málo a oheň je rázem na střeše“. Převedeno do reality provozovatele motorového vozidla: stačí menší zkrat a z pod kapoty se začne valit hustý dým. A protože je cena hasičáku mnohem nižší než cena havarijního pojištění, není jediný důvod, proč ho nemít v pohotovosti. I když to havarijko se samozřejmě hodí taky.


Motorový olej 


Bez ohledu na apetit vašeho plechového miláčka byste si měli do kufru uložit i jeden kanystr s olejem. Člověk nikdy neví, kdy se rozsvítí žlutá olejnička na palubní desce. Obvykle se tak stane nečekaně. A právě v takové chvíli je náhradní mazivo k nezaplacení. Nemusíte to hrotit, litrovka oleje správné specifikace je tak akorát.

Startovací kabely


Byť jste nikdy neměli potíže se startováním, ten den může přijít – a je krajně nepříjemné, když vám vybitý akumulátor znemožní vyrazit na důležitou schůzku. Ještěže s sebou vozíte startovací kabely. Anebo ne? Napravte to.


Drobáky na parkování


Stále častěji platíme kartou a drobnými si nechceme zbytečně zatěžovat peněženku. Přesto jsou chvíle, kdy je pár desetikorun k nezaplacení. Třeba když v blízkosti cílové lokace nenajdeme jiné než placené parkoviště a automat odmítá schramstnout papírovou stokorunu.


Možná vás teď napadly i další nezbytnosti, které je lepší vozit s sebou, než je ve spěchu shánět po všech čertech. Třeba toaletní papír, lepicí pásku či svítilnu. Výmluvy neobstojí, i v tom nejmenším autě je pro tyto důležité drobnosti dostatek místa!

— komerční sdělení

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. Redakce magazinplus.cz neovlivňuje jejich obsah ani není jejich autorem.

Komerční sdělení je inzertní formát, který umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na větší ploše, než nabízí klasická bannerová reklama.

Články jsou viditelně odděleny. Nesmí být v rozporu s dobrými mravy a zásadami, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst a zároveň jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá ani klamavá.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Hledáte nejkrásnější místo na planetě? Nemusíte jezdit daleko

Hledáte nejkrásnější místo na planetě? Nemusíte jezdit...

Podmínky cestování se od pondělí opět mění. Víte, co...

Žhavý tip na zářijovou dovolenou. Klid, pohoda a vynikají...

Cestovatelský semafor se mění. Návrat z oblíbených...

Změna na cestovatelském semaforu. Netýká se i vaší...

Buďte v obraze. Další změna podmínek cestování platná od...