Topení peletami je snadné, ekologické a levné

08. září 2021 | 13:41
Chcete ušetřit na vytápění domácnosti, ale zároveň nechcete během nadcházejících podzimních a zimních měsíců vymrznout na kost? Nebojte. Nemusíte přestat topit a navléknout se do péřových bund a obléct si čepice, úplně postačí, když začnete topit peletami.
Topení peletami je snadné, ekologické a levné / mahc / Shutterstock.com

Hlavní výhody topení peletami

Zapomeňte na klasické dřevo a brikety a raději dejte přednost peletám. Jedná se o vedlejší produkt při úpravě dřeva a vznikají metodou peletování. Mezi jejich hlavní výhody patří to, že jsou šetrné k životnímu prostředí, mají vysokou výhřevnost, jsou kvalitní a sníží vám výdaje na vytápění vaší domácnosti. A to hned ze dvou důvodů: za prvé, jejich výhřevnost je mnohem vyšší než výhřevnost uhlí a dřevěných briket a za druhé, jejich pořizovací cena je velmi nízká.

Snadné uskladnění i jednoduchá manipulace

Dřevěné pelety na topení jsou výborné i z toho důvodu, že při manipulaci s nimi nedochází k žádném nepořádku, na rozdíl od uhlí, a také se mnohem lépe skladují. Pelety jsou totiž malé válečky o průměru do 8 mm a jejich délka dosahuje maximálně 40 mm. Uskladnění pytle s peletami během topné sezóny je tedy mnohem snazší než uskladňování uhlí a dřevěných briket.

Krbová kamna na pelety

Jestliže vlastníte krbová kamna, při zatápění peletami bude vznikat mnohem méně popela a při jejich spalování nemusíte mít strach z úniku žádných škodlivin. K tomu přispívá i fakt, že při jejich výrobě nejsou používány žádné chemické látky, protože pelety jsou samy o sobě perfektním druhem topiva a nepotřebují žádná vylepšení. Vytopení domácnosti peletami je navíc velmi snadné. To je způsobeno jejich vysokou výhřevností.

Vezměte to od podlahy 

A abyste si teplo domova zajistili od podlahy, zapřemýšlejte také nad tím, zda by se vám nevyplatilo pořídit si podlahové topení. V nepříznivém počasí, kdy se teploty pohybují až moc nízko, vám je totiž v domácnosti zima nejčastěji od nohou. A to i v případech, že nosíte teplé ponožky a domácí pantofle. 

Ačkoliv se investice do podlahového topení může zdát zbytečně vysoká, je tomu přesně naopak. Počáteční investice vám totiž do budoucna přinese snížení výdajů za energie. Jakmile si domácnost vyhřejete od země, zjistíte, že daleko méně topíte. A i v případech, že byste si zatopili, tak s použitím peletových kamen a kotlů, máte jistotu, že vaše výdaje za teplo budou pořád nízké.

Neberte teplo domova na lehkou váhu. Nemusíte doma nosit zimní oblečení, úplně postačí, když na to půjdete chytře. Přejděte na topení peletami, pořiďte si podlahové vytápění domácnosti a užívejte si teplo rodinného krbu s vědomím, že za topení zaplatíte až směšně nízké částky. A jelikož se topná sezóna již blíží, pospěšte si s pořízením peletového vybavení.

— komerční sdělení

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. Redakce magazinplus.cz neovlivňuje jejich obsah ani není jejich autorem.

Komerční sdělení je inzertní formát, který umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na větší ploše, než nabízí klasická bannerová reklama.

Články jsou viditelně odděleny. Nesmí být v rozporu s dobrými mravy a zásadami, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst a zároveň jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá ani klamavá.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestovatelský semafor se mění. Návrat z oblíbených destinací bude složitější

Cestovatelský semafor se mění. Návrat z oblíbených...

Změna na cestovatelském semaforu. Netýká se i vaší...

Buďte v obraze. Další změna podmínek cestování platná od...

Pokud nechcete přijít o dovolenou, zbystřete. Lex voucher...

S tímhle nikdo nepočítal. Nečekané komplikace při...

Komplikace pro turisty. Jak se mění cestovatelský semafor od...