Masáž - účinný pomocník pro sedavé zaměstnání

25. listopadu 2021 | 09:25
Máte sedavé zaměstnání? Bolívá vás záda, zejména šíje a kříže? A doporučená cvičení se vám nechce provádět nebo na ně nemáte chuť a sílu? Máme pro vás lepší návrh – co takhle dát si masáž?
Další 3 fotografie v galerii
Masáž budete mít v pohodlí domova a můžete se po ní zamuchlat do teplé deky a zdřímnout si / archiv klienta

Když se nehýbeme…

Pokud v práci celý den sedíme, ať už za stolem nebo za volantem, naše páteř a svalstvo trpí. Naše těla jsou stavěna pro pohyb a pro střídání poloh v rámci dne a jakákoli strnulost, ať už dlouhodobé sezení nebo stání umí nadělat problémy s pohybovým aparátem.

Mnozí lidé se snaží nedostatek pohybu vykompenzovat alespoň o víkendech. Vyběhnou si na delší túru nebo jízdu na kole. No stažené svalstvo tím neuvolní. Často jen přidají ke ztuhlému krku ještě i svalovou horečku v nohou. 

Jak tedy na to?

V ideálním případě je třeba během práce měnit polohu. Přesedněte si občas na kraj židle, pravidelně se projděte, udělejte pár cviků: protáhněte si ruce nad hlavu, potočte krkem.

 

 

Pokud máte možnost, v rámci přestávky se trošku rozhýbejte nebo vyměňte na krátkou dobu židli například za gymnastický míč.

Cvičte pravidelně, raději denně nebo vícekrát do týdne a kratší čas než nárazově jen o víkendu. 

Masáž a její přínosy

Motivovat se ke cvičení občas není snadné a ne každý má doma prostor ke cvičení. Zkuste do svého pravidelného rozvrhu zařadit masáž. Jak může masáž pomoci při problémech spojených se sedavým zaměstnáním?

Masáží se svaly prohřejí, uvolní a jemně oddělí od podkoží. Uvolněné svalstvo umožní lepší pohyb krve a lymfy, obratle, klouby a šlachy přestanou být staženy a utlačovány. Při masáži se od člověka nevyžaduje žádný pohyb a přece se se svaly hýbe. Silnější masáž vydá za jeden trénink.

Jednoduše řečeno, dobrá masáž často dokáže více než neodborné, násilně dělané nebo odfláklé cvičení. 

Pokud jste ještě nikdy na masáži nebyli

Možná si to ani neumíte představit. Jak to probíhá? Co mám očekávat? A jakou masáž si mám vybrat?

Nedělejte si starosti. S výběrem masáže vám ochotně poradí masér nebo terapeut, kterému se svěříte. Orientujte se podle recenzí, doporučení známých, ale také vlastních preferencí. Důležité je, abyste masérovi nebo masérce důvěřovali a cítili se na masáži bezpečně a uvolněně.

 

 

Na masáž je třeba přijít osprchovaný, nenatřený a alespoň s hodinovým odstupem od většího jídla (ani hladový, ani přecpaný).

Jak to probíhá

Přijdete-li poprvé na masáž, masér si s vámi promluví o vašem zdravotním stavu, resp. o potížích, které vás k němu přivedly.

Nemusíte se svlékat úplně donaha, necháte si spodní prádlo a odhalujete jen tu část těla, která se bude masírovat. Ale rozhodně se zujte. 

Lehnete si na masážní lehátko, masér vás přikrývá a podle toho, jak jste se dohodli, udělá vybraný typ masáže. Nemusí to být pouze klasická (švédská masáž), masér může přiložit také baňky, zvolit reflexní masáž nohou nebo vám navrhne jiný typ masáže.

Nebojte se s masérem komunikovat a hlaste mu, je-li vám zima, teplo nebo vás některý tah nepříjemně bolí. Nestyďte se ani v případě, že si potřebujete odskočit, což se při masáži stává poměrně často. Nebraňte se dřímotám, masáž je výborná i jako psychický odpočinek. 

I masáž můžete mít „až do domu“

V poslední době už i u nás mnoho masérů pracuje mobilně. Vy si jen zajistíte dostatek místa pro skládací masážní lehátko, které si masér přiveze. Masáž budete mít v pohodlí domova a můžete se po ní zamuchlat do teplé deky a zdřímnout si. Místo nucení se do cvičení, které byste stejně dělali s odporem, si užijete příjemný relax.

Mnoho mobilních masérů pracuje i v podnicích. Masírují na lehátkách nebo na masážní židli. Navrhněte tento benefit svému zaměstnavateli. Krátká masáž v pracovním čase vás uvolní, naladí a odpoledne máte pro sebe.

 

 

Masáž se rozhodně vyplatí

Určitě účinky masáže vyzkoušejte. Uvidíte, že vaše záda budou snáze snášet sezení za počítačem. Budete si také více uvědomovat své svaly a to, jak pracují, kdy se stahují a to vás bude motivovat k častější změně polohy. Pravidelná masáž prospívá svalstvu, tělu i imunitě. Uvolní vás nejen fyzicky, ale také psychicky.

— komerční sdělení
Hlavní zprávy

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. Redakce magazinplus.cz neovlivňuje jejich obsah ani není jejich autorem.

Komerční sdělení je inzertní formát, který umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na větší ploše, než nabízí klasická bannerová reklama.

Články jsou viditelně odděleny. Nesmí být v rozporu s dobrými mravy a zásadami, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst a zároveň jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá ani klamavá.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Navštivte kolébku zimních sportů. Lyžování v luxusním středisku je zážitek na celý život

Navštivte kolébku zimních sportů. Lyžování v luxusním...

Nalaďte se na Vánoce. Vychutnejte si magickou atmosféru...

Jak vybrat ideální turistickou obuv?

Vítejte v lyžařském ráji. Na dovolenou v tomto malebném...

Spravte si náladu. Víkend v pohádkové vesničce vás nadchne...

Podivné památky s neobjasněnou historií i nejasným účelem....