Sexuální frustrace v manželství. Jak ji řešit?

22. března 2022 | 15:13
Někteří reagují hněvem a podrážděním, jiní úzkostí, u někoho se rozvinou příznaky deprese. Sexuální frustrace je přirozenou reakcí na nerovnováhu mezi tím, co chceme (nebo potřebujeme) a tím, co dostáváme.
Sexuální problémy ve vztahu bychom neměli brát na lehkou váhu / archiv klienta

Sexuální frustrace se může dotknout každého

Sexuální frustrace se týká singles, lidí žijících ve vztazích na dálku a dlouhodobých párů. A i když by se měl každý případ posuzovat individuálně, obvykle je možné identifikovat hlavní důvody, kvůli kterým je sex v našem životě mnohem méně, než bychom si přáli, vůbec není, nebo existuje, ale neuspokojuje nás:

  • Pokles libida (našeho nebo partnera)
  • Žádný orgasmus
  • Stud nebo nízké sebevědomí, které omezuje sexuální kontakt
  • Žádný partner/partnerka

Sexuální frustrace nejvíce ovlivňuje naše duševní zdraví. Můžete pociťovat podrážděnost, úzkost, depresivní náladu, nedostatek sebeúcty, nespavost a posedlost sexem. Fyzické příznaky frustrace mohou být méně zřejmé, ale stres spojený se sexuálními problémy může vést ke zvýšení hladiny stresových hormonů adrenalinu a kortizolu a následně ke zdravotním problémům. V manželství může způsobit odcizení, nevěru.

Frustrace: Jak se s ní vyrovnat, když jste ve vztahu

Sexuální problémy ve vztahu bychom neměli brát na lehkou váhu. Když se objeví, je nejlepší začít s upřímným, ale jemným rozhovorem, který se alespoň pokusí vytvořit všechny možné psychologické bloky a obavy ze sexu. Za probrání stojí i téma, co nás trápí na nás samých – a to nejen v intimních vztazích. Někdy má nedostatek chuti na sex svůj původ daleko za postelí. Komunikace je klíčem k úspěchu – přece jen nejsme schopni vyřešit společný problém samostatně a bez ní neuhodneme, co je špatně.

Jednoduchým řešením tohoto typu problému může být dočasně oddělit své životy, abychom si mohli navzájem chybět a znovu pocítit starý oheň. Po takovém odloučení se může mnohem častěji objevovat touha trávit čas spolu v posteli. Naplánujte si výlet ke své rodině nebo přátelům, samozřejmě informujte partnera o jeho příčině a pokuste se obnovit to, co jste zdánlivě ztratili.

Masturbace je dobrý způsob, jak uvolnit své nahromaděné emoce. Aby to bylo ještě zábavnější a zajímavější, vyzkoušejte něco nového. Možná byste měli zkusit vibrátor nebo stimulátor klitorisu? Vztah na dálku může být jednou z příčin sexuální frustrace. Pokud se nemůžete vídat tak často, jak byste chtěli, využijte k sexu moderní technologie. Sex video s partnerem nebo sexting vám jistě umožní uvolnit emoce hromadící se ve vašem těle.

Sexuální frustrace je jedním z problémů, s nimiž se potýkají páry s mnohaletými zkušenostmi, ve kterých partneři již nedokážou nasbírat společnou energii pro úspěšný sex. A opět – stojí za to mluvit o tom, co nám chybí, o čem sníme, co rádi děláme, co bychom chtěli zkusit.

Když se objeví problém, roste frustrace a my si s tím nevíme rady, ale chceme něco změnit, stojí za to směřovat kroky k psychologovi nebo sextoterapeutovi.

Dalším z řešení sexuální frustrace v manželství může být sex se silikonovou pannou sex dolls. Lze si ji pořídit jako erotickou pomůcku nebo můžete navštívit erotický privát se sex dolls Naughty Harbor v Praze. Sex se silikonovou pannou není nevěra, ačkoliv vypadá velmi realisticky, stále je to pouze sexuální hračka, nemusí vás tak trápit případné výčitky svědomí.

— komerční sdělení
Hlavní zprávy

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. Redakce magazinplus.cz neovlivňuje jejich obsah ani není jejich autorem.

Komerční sdělení je inzertní formát, který umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na větší ploše, než nabízí klasická bannerová reklama.

Články jsou viditelně odděleny. Nesmí být v rozporu s dobrými mravy a zásadami, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst a zároveň jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá ani klamavá.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Restrikce v Evropě nekončí. K našim sousedům si musíte přibalit roušky

Restrikce v Evropě nekončí. K našim sousedům si musíte...

Jedinečná příroda a skvělé pláže. Objevte zapomenuté...

Srdce milovníků koupání i cyklistiky zaplesá. Poznejte...

Kvůli konci pandemického stavu se některým Čechům dovolená...

Nejkrásnější pláže světa pro letošní rok. Svého...

Buďte v obraze. Do kterých zemí můžete cestovat bez omezení...