Pomocníci v péči o ženské zdraví

11. dubna 2022 | 14:12
Na ženské tělo čeká v průběhu života celá řada nástrah, o kterých jejich pánské protějšky nemají často ani zdání a občas překvapí i samotné ženy. Ať už se jedná o menstruační cyklus, vaginální infekce, menopauzu nebo například zákeřný HPV virus, existuje celá řada pomocníků, které dovedou podpořit zdraví žen.
Pomocníci v péči o ženské zdraví / archiv klienta

Bylinky

Bylinkami si dívky a dámy vypomáhaly odnepaměti, tak proč jejich sílu nezkusit i v moderní době. Například na menstruační cyklus příznivě působí čaj z maliníku, hluchavky, řebříčku nebo kontryhelu, který nejenže zeslabuje křeče během periody, ale také zmírňuje příznaky předmenstruačního syndromu. Na každou ženu působí jednotlivé bylinky odlišně, a tak je třeba zkoušet různé kombinace nebo dávkovací postupy a najít si „to svoje“. 

Pravidelná gynekologická prohlídka

Řada žen se domnívá, že když nemají žádné obtíže, je návštěva gynekologa zbytečná. Opak je pravdou – do zásad zdravého životního stylu patří i návštěva ženského lékaře, a to alespoň jednou ročně! Během návštěvy můžete s lékařem probrat případné otázky vašeho zdravotního stavu a v některých případech může dokonce prohlídka předejít mnoha závažným problémům. Dokáže například odhalit změny na děložním čípku, které značí infekci HPV virem, a pokud nejsou včas léčeny, můžou dokonce vést k rakovině. Je proto velmi důležité prohlídky nezanedbávat. Ženy v České republice ve věku 35 a 45 let mají dokonce test na HPV virus hrazený zdravotní pojišťovnou, a tak není žádný důvod prohlídku oddalovat. 

Zdravotnické prostředky

Pokud přece jen vyšetření odhalí, že na děložním čípku už nějaké změny probíhají, většinou není nic ztraceno. V případě, že se na to přišlo včas, může mnohým ženám s cytologickými změnami na úrovni ASCUS či LSIL pomoci zdravotnický prostředek Papilocare, což je vaginální gel, který má unikátní složení z přírodních složek, které jsou navíc vylepšeny moderními technologiemi.

V případě, že změny na děložním čípku už kvůli HPV infekci postoupily, dosáhly vysokého stupně a lokální terapie gelem by nestačila, přichází na řadu chirurgický zákrok, tzv. konizace, při které je odstraněna postižená část čípku. I po tomto zákroku se dá využít tento gel, protože jeho složení podporuje hojení sliznic v děloze a na děložním čípku, obnovu poševní mikrobioty a lokální imunitu tolik potřebnou v boji proti případné přetrvávající HPV infekci.

Zpátky k bylinkám 

Aby byla účinnost gelu co nejvyšší, je doslova napěchovaný účinnými látkami sesbíranými v přírodě. Které z přírodních složek dovedou ženám pomoci i ve formě vaginálního gelu? Patří mezi ně například kyselina hyaluronová, která díky svým hydratačním účinkům pomáhá obnovit a udržet pružnost tkání. Pokud se dostane až do hloubky sliznice, vyztuží a zpevní mezibuněčný prostor a díky tomu je velmi ztížen přechod HPV virů z jedné buňky do druhé. Uplatnění najdou i pupečník asijský, který podporuje imunitu a má hojivé účinky na sliznice, nebo outkovka pestrá, což je jedna z nejlépe prozkoumaných hub používaných ve východní medicíně. Velmi dobře zlepšuje funkci imunitního systému, stimuluje produkci cytokinů, které přenáší informace mezi buňkami, zvyšuje počet přirozených specializovaných buněk zvaných zabíječi, a tím podporuje vlastní imunitu v boji proti HPV infekci. Pomáhá obnovovat sliznici a hojí poranění na děložním čípku a v pochvě. Přirozený hojící proces podporuje i zaderach indický, který má protisvědivé účinky a zároveň zvláčňuje sliznici.

Protože je u naprosté většiny žen HPV infekce také spojena s narušením poševní mikrobioty a „přátelské“ bakteriální kmeny jsou utlačovány těmi patogenními, jsou pro správné hojení potřeba i prebiotika, v tomto případě BioEcolia, což je prebiotikum podporující růst prospěšné bakteriální flóry, bez které by v pochvě vznikalo nevhodné prostředí bránící hojivému procesu. Pokud správné bakteriální kmeny dostanou pořádnou výživu v podobě vhodného probiotika, začnou znovu růst, minimalizují patogenní mikroorganismy, a tím zlepší i slizniční imunitu a pH v pochvě. Tato podpora správné poševní mikrobioty je důležitá nejen u HPV infekce, ale i u opakovaných a chronických zánětů pochvy.

Papilocare je vaginální gel k prevenci a podpůrné léčbě lézí způsobených HPV. Zdravotnický prostředek.

Papilocare® je určen k podpůrné léčbě lézí způsobených HPV, k hojení sliznice děložního hrdla a pochvy, k léčbě suchosti sliznice děložního hrdla a pochvy, k obnovení rovnováhy poševní mikrobioty,

ke zlepšení zdravotního stavu pochvy, ke zmírnění pálení a svědění. Čtěte pečlivě návod k použití.

— komerční sdělení
Hlavní zprávy

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. Redakce magazinplus.cz neovlivňuje jejich obsah ani není jejich autorem.

Komerční sdělení je inzertní formát, který umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na větší ploše, než nabízí klasická bannerová reklama.

Články jsou viditelně odděleny. Nesmí být v rozporu s dobrými mravy a zásadami, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst a zároveň jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá ani klamavá.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Restrikce v Evropě nekončí. K našim sousedům si musíte přibalit roušky

Restrikce v Evropě nekončí. K našim sousedům si musíte...

Jedinečná příroda a skvělé pláže. Objevte zapomenuté...

Srdce milovníků koupání i cyklistiky zaplesá. Poznejte...

Kvůli konci pandemického stavu se některým Čechům dovolená...

Nejkrásnější pláže světa pro letošní rok. Svého...

Buďte v obraze. Do kterých zemí můžete cestovat bez omezení...