5 zdravotních účinků, které vám přináší pravidelný sex

12. dubna 2022 | 10:49
Sexuální stránka vztahu je něco, co se velmi často nechává pod pokličkou. Mluvíme o intimnostech, které nemusí být všude uspokojivé. Někdy a někde sex zkrátka pokulhává. A je to škoda, protože jeho pravidelné praktikování přináší řadu pozitiv. Pojďme si zmínit zdravotní účinky, které pravidelný sex přináší a díky kterým ho zařadit do společného programu s partnerem či partnerkou.
Další 2 fotografie v galerii
5 zdravotních účinků, které vám přináší pravidelný sex / unsplash.com

Pro život bez stresu

Je zapotřebí zmínit, že i když partnerku nemáte, neznamená to, že z benefitů pravidelného sexu nemůžete těžit. Existují totiž sex dolls neboli panny na sex z Topsexdolls.cz, které dnes naprosto dokonale nahrazují ženy z masa a kostí. I s nimi se vám podaří snížit stres, který je škodlivý po mnoha směrech. 

Tím se ostatně dostáváme k prvnímu benefitu pravidelného sexu – život bez stresu. Není tajemstvím, že právě stres přihání řadu závažných onemocnění a stojí za depresemi či dalšími negativními vlivy. Díky sexu s ním však nebudete mít, co do činění. 

Pro pevnější imunitu

Trápí vás nachlazení neustále se střídající s vážnějšími nemocemi? Pravděpodobně je na vině příliš slabá imunita. Aby se z ní stalo doslova neprůstřelné rytířské brnění, je zapotřebí imunitní systém upevnit. A pravidelný sex vám k tomu může velkou měrou pomoct.

Je sice pravdou, že pomocníkem je vitamín C, ale podle vědců je právě sex tím, co imunitu posiluje také. Vyzkoušíte to?

Snížení rizika infarktu

Není tajemstvím, že v Česku lidé nejvíce umírají na kardiovaskulární onemocnění čili nemoci srdce. A sem spadá bohužel i infarkt, který často přijde z čista jasna. Pokud chcete rizika tohoto zdravotního a život beroucího problému snížit, sexuální hrátky s partnerem nebo pannou na sex budou tím, co vyplní váš volný večer.

Bezproblémový spánek

Také s takzvanou insomnií neboli nespavostí umí pravidelný sex pomoct. Opět se lékaři shodují na tom, že díky vznikajícímu hormonu při vyvrcholení dochází ke zkvalitnění spánku a tím pádem i k lepší celkové relaxaci člověka. 

Pro kvalitnější a hezčí pleť

Dámy, zpozorněte! A samozřejmě také pánové, které trápí například akné. Protože právě pravidelný sex zlepší kvalitu pleti. Ale to už je po výčtu zmíněných zdravotních benefitů jen třešničkou na dortu, co říkáte?

— komerční sdělení
Hlavní zprávy

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. Redakce magazinplus.cz neovlivňuje jejich obsah ani není jejich autorem.

Komerční sdělení je inzertní formát, který umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na větší ploše, než nabízí klasická bannerová reklama.

Články jsou viditelně odděleny. Nesmí být v rozporu s dobrými mravy a zásadami, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst a zároveň jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá ani klamavá.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Restrikce v Evropě nekončí. K našim sousedům si musíte přibalit roušky

Restrikce v Evropě nekončí. K našim sousedům si musíte...

Jedinečná příroda a skvělé pláže. Objevte zapomenuté...

Srdce milovníků koupání i cyklistiky zaplesá. Poznejte...

Kvůli konci pandemického stavu se některým Čechům dovolená...

Nejkrásnější pláže světa pro letošní rok. Svého...

Buďte v obraze. Do kterých zemí můžete cestovat bez omezení...