Jak vybrat UV lampu na vodu?

12. dubna 2022 | 15:54
Technologie čištění vody pomocí UV, respektive UV lampy je známá už dlouhé roky. K objevu došlo už v roce 1877, jeho převedení do praxe se však uskutečnilo až v roce 1910. Chcete také těžit z tohoto způsobu šetrného čištění vody? Pojďme si prozradit, jak UV lampu na vodu vybrat. Na trhu se nachází vícero alternativ, a zejména pokud pořizujete řešení poprvé, pár rad se vám bude hodit.
Další 1 fotografie v galerii
Jak vybrat UV lampu na vodu? / unsplash.com

Rozhodující je průtok vody i místo aplikace

Důvodů, proč si pořídit UV lampu je víc než dost. Jak už bylo zmíněno, mluvíme o velmi šetrném řešení, které hravě a bez pomocí chemikálií dezinfikuje vodu. Nedojde tím k narušení chuti vody, naopak je poté voda o chlup kvalitnější, chutnější a jednoduše lepší. Kromě toho tento pomocník ošetřuje vodu od nevítaných hostů v podobě mikroorganismů, čímž se jistou měrou přispívá do vínku zmiňované kvality. 

Pokud hledáte ideální UV lampu z e-shopu Upravvodu.cz, z jejíž benefitů budete moct v domácnosti těžit, rozhodujícími faktory bude především průtok vody a místa aplikace tohoto řešení. Je rozdíl mezi domácím použitím a použitím v restauracích nebo hotelech, také u použití v průmyslových halách a větších prostorách. 

Každý model UV lampy se hodí do trochu jiného příbytku. Rozdílné řešení se volí do objektu s průtokem vody 1,44 – 1 m3/h, jiné do nemovitostí s průtokem vody 2,5 m3/h.

Rozhodující jsou i reference

V současné době se však zákazníky rozhodují na základě zkušeností ostatních, a to platí i v tomto případě. Reference či recenze jsou klíčem k dané koupi. Pokud vám však budou nabízeny i zkušenosti odborníků, přiložte k nim větší váhu než k recenzím běžných uživatelů. 

Ostatně při výběru mohou pomoct právě odborníci velmi výrazně. Jak už bylo zmíněno, modelů UV lampy je na trhu víc než dost a právě ti, kteří se mezi řešeními pro úpravu vody pohybují neustále vědí, jaké jsou stinné či světlé stránky jednotlivých řešení. 

— komerční sdělení
Hlavní zprávy

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. Redakce magazinplus.cz neovlivňuje jejich obsah ani není jejich autorem.

Komerční sdělení je inzertní formát, který umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na větší ploše, než nabízí klasická bannerová reklama.

Články jsou viditelně odděleny. Nesmí být v rozporu s dobrými mravy a zásadami, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst a zároveň jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá ani klamavá.

Reklama

Mohli jste přehlédnout

Rána pro Amber. Kate Moss vypovídala na lavici svědků a popřela, že by ji Depp kdy uhodil

Přehled psích plemen, která žijí nejdéle. U některých je...

Základní pravidla správného grilování aneb Jak mít maso...

Připravte si bleskový nadýchaný rebarborový koláč s...

Květen je lásky čas: Připravte si krásně červené dezerty...

Založte si dechberoucí záhon z kvetoucích trvalek. Vsaďte na...

Není nad krásně voňavou zahrádku. Fialky jsou jednoduché na...