S kvalitním krbem vás nadcházející zima nezaskočí, připravte se již nyní

31. května 2022 | 10:17
Krby jsou zpět v kurzu a je to převážně kvůli tomu, že ceny energií neustále rostou a dodávky plynu jsou aktuálně opředeny mnoha otázkami. Topení dřevem tak představuje spolehlivou, dostupnou a ekologickou alternativu pro všechny, kteří chtějí být nadcházející zimu bez stresu a v teple za příznivou cenu.
Další 3 fotografie v galerii
Dnešní nabídka je skutečně široká a co se týče designu, vybere si každý / give.cz

Co je potřeba ke stavbě krbu?

Pokud se rozhodnete pro stavbu krbu ze stavebního materiálu, čeká vás poměrně hodně práce, dohadování ohledně provedení, umístění i cenové nabídky a ve výsledku také mnoho prachu při realizaci jako takové. Mnohem jednodušší řešení představují již hotové krby, které jsou mnohdy mnohem levnějším, a hlavně rychlejším řešením. Dnes lidé nejčastěji sahají po krbech s čelním, rohovým či třístranným prosklením. Druhým velmi oblíbeným řešením krbu jsou tzv. krbové stavebnice, které v sobě snoubí krásu, jednoduchost a efektivitu. Přinesete si domů balíček obsahující krbovou vložku, zvolenou konstrukci a samotnou obestavbu a můžete začít se skládáním, jako byste před sebou měli lego. U většiny těchto stavebnic není třeba žádných větších stavebních úprav, což rozhodně přijde vhod. Zdaleka nejjednodušším řešením jsou však krbová kamna, která stačí zakoupit, přivézt a zapojit a dílo je hotovo. Dnešní nabídka je skutečně široká a co se týče designu, vybere si každý. Krbová kamna se vyrábí v různých barvách, materiálech i tvarech a zapadnou tak do všech stylů domácností. Nicméně je samozřejmě na vás a vašich preferencích, kterou z těchto možností si vyberete. Všechny tři představují efektivní a zaručený výhřev vašeho domu.

Na co se zaměřit při výběru?

Na prvním místě je samozřejmě výkon. Jelikož je správné určení potřebného výkonu klíčové, v ideálním případě je dobré probrat ho s odborníky přímo v prodejně. Nesmí totiž být ani vyšší, kdy kamna či krb posléze tlumíme a nevyužívají se tak hospodárně, ani nízký, kdy dochází k přetápění ve snaze dostat z nich co nejvyšší výkon, což má pochopitelně neblahý vliv na jejich životnost. K určení správného výkonu budete potřebovat znát objem vytápěného prostoru a průměrnou tepelnou ztrátu v ČR. Ta je samozřejmě jiná u každého objektu v závislosti na jeho stáří, zateplení atd. Všeobecně však platí, že u starších domů vytopí 1 kW místnost rozměru cca 20 m3 a u novostaveb pak 40 m3. Tedy pokud tedy vytápíte ve starším domě místnost o rozměru 100 m3, budete potřebovat kamna či krb s výkonem 5 kW. Nicméně jde pouze o orientační údaje a aby byl krb skutečně na míru, je třeba probrat váš konkrétní případ s odborníky.

Teplovodní výměník

Pokud potřebujete vytopit více místností v objektu, zaměřte se na krby s teplovodním výměníkem. Ten se napojí na současnou otopnou soustavu a vytopí bez problému celý dům. Výměník je vestavný, a zatímco krb předává teplo do místnosti, kde je, zároveň ohřívá také vodu ve výměníku, která je potom dále vedena do dalších místností. Tímto způsobem zvládnete také ohřívat vodu v zásobníkovém ohřívači, čímž nahradíte bojler.

Záruka a pozáruční servis

U kvalitních výrobců je záruční i pozáruční servis u vás doma naprostou samozřejmostí. V případě jakýchkoliv potíží k vám vyrazí servisní tým. Tím se vyvarujete odpojování či jiné manipulaci nebo převozu krbové vložky nebo kamen. Pokud se poškodí šamot, těsnění či poškrábe plech, není problém zakoupit náhradní nebo opravný lak, který se postará o škrábance. Také náhradní díly by měly být k dispozici někdy i 10 let po ukončení výroby daného typu krbových vložek.

Krby jsou skutečně sázkou na jistotu, která vám umožní ušetřit nemalé peníze za energie, přinese do vašeho domu teplo a krásu plápolajícího ohně, který se stane oblíbeným programem celé rodiny. Pokud uvažujete o stavbě či koupi krbu na letošní sezónu, teď je nejvyšší čas.

— komerční sdělení
Hlavní zprávy

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. Redakce magazinplus.cz neovlivňuje jejich obsah ani není jejich autorem.

Komerční sdělení je inzertní formát, který umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na větší ploše, než nabízí klasická bannerová reklama.

Články jsou viditelně odděleny. Nesmí být v rozporu s dobrými mravy a zásadami, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst a zároveň jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá ani klamavá.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Proticovidová opatření řada zemí zrušila. Cestovatelé ale čelí dalšímu obřímu problému

Proticovidová opatření řada zemí zrušila. Cestovatelé ale...

5 evropských měst, které se vyplatí vidět

Zahraničí, nebo tuzemsko? Dovolená se letos Čechům...

Trekové boty - vše, co o nich potřebujete vědět

Po stopách toho nejlepšího z Chorvatska. Místa, na která...

Nekonečně krásné ostrovy, které si zamilujete na první...