Běžecké boty Hoka pro ty, kteří touží po pohodlí

12. září 2022 | 12:38
Počátky značky Hoka One One jsou neuvěřitelným příběhem, protože kolem roku 2009 byla nejoblíbenějším běžeckým trendem minimalistická obuv. Ultralehké konstrukce s nulovým dropem a minimálním tlumením měly vyvolat dojem běhu naboso, téměř celý běžecký svět byl tímto inovativním přístupem nadšen. Ve stejné době začala ve francouzském Annecy značka Hoka One One navrhovat a vyrábět běžecké boty s nadměrně velkou podrážkou, která byla nápadná a stala se terčem kritiky obuvi. V mnoha prvních recenzíc
Další 2 fotografie v galerii
Portfolio produktů se rozšiřuje o modely pro outdoorové i městské běžce / Hoka

Během několika let se Hoka stala jednou z nejrychleji rostoucích běžeckých značek na světě. Recenze následujících modelů obuvi jsou příznivé a boty této značky vyhrávají prestižní závody a ocenění. Konstrukce obuvi poskytuje maximální tlumení. Tento typ ošetření nejen zvyšuje komfort při běhu, ale také minimalizuje riziko zranění a vzniku přetížení. Velkorozměrové podrážky vyrobené z ultramoderních materiálů jsou rozhodně lehčí, než by se na první pohled mohlo zdát. Po obuvi této značky sahají profesionálové i začínající běžci. Portfolio produktů se rozšiřuje o modely pro outdoorové i městské běžce.

Široká nabídka modelů pro každý běžecký trénink

Zpočátku si boty Hoka One One vybírali především ultramaratonci, kteří si jako první všimli výhod velmi vysokého tlumení. Díky vynikajícímu poměru hmotnosti a pohodlí, který obuv této značky nabízí, po ní začali sahat i ostatní běžci. Hoka tak mohla neustále rozšiřovat své produktové portfolio o další modely pro konkrétní typy běhu. Dnes značka nabízí výběr obuvi pro každého. Od velmi oblíbeného modelu Hoka One One Clifton, který se skvěle hodí pro běh po asfaltu, až po ikonické Speedgoaty, které jistě spatříte na nohou mnoha běžců a běžkyň zdolávajících horské stezky. V současné době má společnost spojená s nadměrnými podrážkami ve svých kolekcích také zcela jiné modely obuvi. Přestože vycházejí z DNA značky a nabízejí maximální pohodlí, jsou zabaleny do minimalistické siluety, která připomíná klasické běžecké boty. Běžecké modely této společnosti si oblíbili také turisté. Koneckonců dobrá opora kotníku a maximální tlumení poskytovaly vynikající pohodlí při pěší turistice. Značka si této mezery všimla, a proto vytvořila turistickou obuv založenou na své původní myšlence běžecké obuvi.

Běžecká bota není jen podrážka

Hoka boty jsou rozpoznatelné zejména díky své netradiční podrážce. Pravdou však je, že dobrá běžecká bota se musí skládat z dalších prvků, které byly zdokonaleny na maximum. Společnost si především zakládá na ergonomickém tvarování celé konstrukce boty, která je navržena tak, aby obepínala nohu, poskytovala jí oporu a zároveň nezpůsobovala nepohodlí. Proto je objem konkrétních modelů obuvi přizpůsoben různým typům chodidel. Dalším nesmírně důležitým prvkem jsou svršky, které jsou vyrobeny pomocí pokročilých technologických postupů. Mnohé z nich jsou bezešvé, což minimalizuje riziko otlaků nebo odřenin. Velké množství perforací umožňuje vynikající cirkulaci vzduchu.

Značka také spolupracuje s dalšími předními výrobci v outdoorovém průmyslu. Podrážky vytvořené ve spolupráci s kultovní italskou značkou Vibram se starají o vynikající přilnavost v různých podmínkách. Modely určené k ochraně před nepříznivým počasím mají naopak v konstrukci membrány GORE-TEX. Díky mikroporézní konstrukci nepropustí vodu, která se snaží dostat dovnitř obuvi. Na druhou stranu boty vybavené membránou GTX umožňují efektivní odpařování potu, který se na nohou vytváří během intenzivního cvičení.

Filozofie Hoka - Together for better

Značka Hoka One One se ve svých aktivitách vyznačuje holistickým přístupem. Díky iniciativě Together for better je schopna chránit nejen planetu, ale také dbát na zájmy svých zaměstnanců a poskytovat jim dobré podmínky a spravedlivou mzdu. Značka se již od svého vzniku snaží o ekologická řešení, například obaly bot jsou z 96 % z recyklovaných materiálů. Společnost chrání životní prostředí z prozaického důvodu - chceme přece běhat v krásných a neznečištěných místech, užívat si čerstvého vzduchu, čisté vody a bujné krásné přírody, že? Proto je téměř 47 % materiálů použitých při výrobě oblečení této značky recyklováno a 90 % obuvi obsahuje minimálně jednu recyklovanou složku. Mnoho modelů běžeckých bot Hoka je navíc vyrobeno tak, aby po nich mohli sáhnout i vegani. Najdete je mimo jiné v obchodě pro běžce 8a.cz.

— komerční sdělení
Hlavní zprávy

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. Redakce magazinplus.cz neovlivňuje jejich obsah ani není jejich autorem.

Komerční sdělení je inzertní formát, který umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na větší ploše, než nabízí klasická bannerová reklama.

Články jsou viditelně odděleny. Nesmí být v rozporu s dobrými mravy a zásadami, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst a zároveň jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá ani klamavá.

Reklama

Mohli jste přehlédnout

Seriálová hvězda Radim Fiala alias doktor Hanák: Praktikuji rozumný adrenalin

Vánočním věncům letos nebude vévodit jehličí, ale...

Tipy, jak pěstovat vánoční kaktus, aby vám kvetl jako divý...

Péče o pokojovky v zimě: Pozor na průvan, suchý vzduch,...

Umělecká fotografie je na vzestupu navzdory snadné dostupnosti...

Nekvete vám orchidej? Připravte si zálivku ze dvou...

Průvodce půjčováním nářadí: vaše cesta k efektivním...