DJI Avata: Nový FPV dron láká na unikátní zážitky

06. října 2022 | 10:56
V droním světě nejste žádným nováčkem a zajímáte se o každou novinku? FPV drony pořizující obraz pohledem „první osoby“ už se nutně nepoužívají jen při závodech, ale těší se stále větší oblibě také u rekreačních letců. Vzhledem k intenzitě zážitku se ani není čemu divit. Tato kategorie by vám tedy rozhodně neměla uniknout.
Další 1 fotografie v galerii
Výrobce DJI není na poli FPV dronů žádným zelenáčem / DronPro

FPV drony: Proč by vás měly zajímat

Fascinuje vás létání a rádi byste si někdy vyzkoušeli, jak se během letu cítí pták? Prostřednictvím FPV dronů (First Person View drony) si svůj sen konečně splníte. U tzv. „freestyle dronů“ je kamera umístěna v přední části dronu, a vy si tak vychutnáte záběry z pohledu první osoby. Během létání s tímto typem bezpilotních letounů vás navíc v plně manuálním režimu řízení neomezují nejrůznější bezpečností prvky a chytré režimy. Můžete tak vyzkoušet i triky, které nejsou u klasických dronů s kamerou možné.

Aby byl zážitek stoprocentní a probíhal skutečně v reálném čase, neobejdete se bez FPV brýlí. Chcete svůj zážitek sdílet i s dalšími droními nadšenci? Pak vás jistě zaujme možnost připojení více FPV brýlí najednou k jednomu dronu. Kvůli vyšší pořizovací ceně jsou FPV drony primárně využívány při filmování akčních a sportovních videí, ale stejně tak s nimi můžete létat i pro zábavu ve svém volném čase.

DJI přichází s novinkou v kategorii FPV dronů

Výrobce DJI není na poli FPV dronů žádným zelenáčem. Klasický závodní dron DJI FPV nyní doplnila také novinka v podobě dronů DJI Avata. Tento bezpilotní letoun zakoupíte buď samostatně, nebo v balení spolu s FPV brýlemi DJI Goggles 2. Váháte s koupí, protože nosíte dioptrické brýle? S FPV brýlemi DJI Goggles 2 pohodlně nastavíte dioptrie v rozmezí od +2,0 D do −8,0 D.

DJI Avata se řadí do kategorie mini dronů a pohodlně tedy prolétne i menšími skulinami. Získáte tak unikátní záběry, které s většími bezpilotními letouny vytvoříte jen stěží. Další výhodou je také poměrně nízká hmotnost, tedy alespoň v porovnání s letouny ve stejné kategorii. DJI Avata váží pouhých 410 gramů. S novým parťákem v batohu si tak můžete klidně naplánovat i větší výšlap do kopce. Dron je navíc opatřen speciálními vestavěnými ochrannými oblouky. Jestliže při natáčení nedopatřením narazíte do stěny, letoun se od překážky plynule odrazí a následně pokračuje v letu.

DJI Avata: FPV dron, který má co nabídnout

Základní verze dronu DJI Avata, tedy verze bez FPV brýlí a dalšího příslušenství, vás v současnosti vyjde na něco málo přes 15 tisíc korun. Během letu je, v rámci manuálního režimu, možné docílit rychlosti až 97 km/h. Myslete ale na to, že zatímco v rámci režimů Normal a Sport ovládáte dron prostřednictvím Motion Controlleru, pro spuštění manuálního režimu musíte dron propojit s klasickým dálkovým ovladačem (DJI FPV Remote Controller 2), který musíte dokoupit samostatně. Pokud si tedy nechcete hned v úvodu připlatit, počítejte spíše s maximální rychlostí 50 km/h.

DJI Avata nabízí během letu 155° zorné pole a můžete létat i v těsné blízkosti země (minimálně 0,25 metru vysoko). Vytvoříte tak unikátní akční záběry, o kterých se vám až do nynějška ani nesnilo. Zabudovaná kamera vytváří videa v rozlišení 4K a fotky s rozlišením 48 MP. Technologie D-Cinelike, RockSteady 2.0 a HorizonSteady zajišťují bezchybnou stabilitu obrazu a celkovou atraktivitu pořízených záběrů. Maximální doba letu je 18 minut. a baterii nabijete zhruba za 47 minut. Do batohu si tedy vždy raději přibalte náhradní baterie, případně i nabíječku.

Nemůžete se rozhodnout, jestli zvolit dron DJI Avata, nebo raději vybrat jiný model z kategorie FPV dronů? Využijte služeb specializované půjčovny dronů a bezpilotní dron si nejprve vyzkoušejte. Definitivně si tak ujasníte, že vám letoun skutečně vyhovuje, a je tak i menší šance, že se po rozbalení promění v drahý lapač prachu.

FPV drony: Na co si dát pozor

Nezapomínejte na to, že dron musíte mít během letu neustále na očích. Pokud tedy používáte FPV brýle, neobejdete se bez účasti další osoby (vizuálního pozorovatele), která na bezpilotní letoun dohlédne. Požádejte třeba kamaráda a létání spojte se zajímavým výletem. V porovnání s klasickými drony je ovládání závodního dronu obecně náročnější. Příliš nezáleží ani na tom, jestli létáte s pomocí manuálníhom či automatického režimu, nebo si během letu nasadíte FPV brýle. Před prvním vzlétnutím si tak pečlivě rozmyslete, zda by přece jen nebylo lepší navštívit specializovaný kurz létání s FPV dronem. Po absolvování kurzu si budete jistější nejen při vzletu a během přístávání, ale naučíte se správně reagovat i při neočekávaných situacích, jako je například ztráta signálu.

Cenovka FPV dronů je přece jen o poznání vyšší, než je tomu třeba u mini dronů s kamerou. Pokud se tedy s dronem chystáte zkoušet i nové triky a létání tak dost možná nebude vždy zcela bezpečné, rozhodně stojí za to zvážit pojištění dronu. Speciální pojištění pro své stroje nabízí také firma DJI, a to v rámci servisního balíčku DJI Care Refresh. Výsledná cena a obsah pojištění vždy závisí na modelu, který se chystáte pojistit. Za menší obnos vám, v rámci pojištění, poškozený dron vymění za zcela nový stroj

— komerční sdělení
Hlavní zprávy

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. Redakce magazinplus.cz neovlivňuje jejich obsah ani není jejich autorem.

Komerční sdělení je inzertní formát, který umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na větší ploše, než nabízí klasická bannerová reklama.

Články jsou viditelně odděleny. Nesmí být v rozporu s dobrými mravy a zásadami, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst a zároveň jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá ani klamavá.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Nalaďte se na Vánoce. Vychutnejte si magickou atmosféru nejkrásnějších trhů

Nalaďte se na Vánoce. Vychutnejte si magickou atmosféru...

Jak vybrat ideální turistickou obuv?

Vítejte v lyžařském ráji. Na dovolenou v tomto malebném...

Spravte si náladu. Víkend v pohádkové vesničce vás nadchne...

Podivné památky s neobjasněnou historií i nejasným účelem....

Nejkrásnější podívaná světa. Děje se každý den, přesto...