Noční brikety pro nerušený spánek

04. listopadu 2022 | 14:28
Nebaví vás stále přikládat? Noční brikety nabízí řešení. Užijte si s nimi dlouhou dobu hoření. Zbaví vás starostí a neustálé práce u krbu. Nejste si jistí, jak s nimi zacházet, a které vybrat? Přečtěte si následující řádky, které vám poradí.
Kůrové brikety mají dvě formy vzhledu, jsou buď kvádrové nebo válcové / Marian Weyo / Shutterstock.com

Jaké vlastnosti mají noční brikety?

Brikety noční mají díky použité surovině speciální vlastnost v podobě dlouhého hoření a žhnutí o délce až 10 hodin. Umožní vám věnovat více času sobě, spánku a práci. Je obrovskou výhodou, když nemusíte chodit v noci rozespalí přikládat. Zbývá po nich víc popela, ale i ten můžete zužitkovat jako hnojivo na zahradě, protože je kompostovatelný a zdravotně nezávadný.

Z čeho a jak vznikají noční brikety?

To, co dělá noční brikety jedinečnými, je stromová kůra. Vlastně jde o recyklaci odpadního biomasy z pilařských závodů. Po zpracování kmenů zůstávala kůra jako nevyužitý materiál. Surovina se vytřídí a vysuší. Následuje rozdrcení na drobné fragmenty o velikosti do 1 cm. Ty se slisují bez použití aditiv do podoby kůrových briket.

Kůrové brikety podle velikosti

Kůrové brikety mají dvě formy vzhledu, jsou buď kvádrové nebo válcové. Oba tvary se hodí do většiny topenišť na pevná paliva. Pro malé krby a kamna jsou vhodné kvádrové noční brikety RUF díky své standardizované velikosti cihličky a malým rozměrům. Válcové noční brikety jsou dlouhé až 30 cm, proto je využijete ve velkém krbu nebo kotli. Oba druhy kůrových briket mají tendenci k rozpínání až o třetinu, proto topeniště zaplňte jen do poloviny.

Chcete v kůrových briketách i dřevo?

Nabízí se i možnost nakoupit brikety na přechodu mezi nočními a klasickými denními. Kůra se smíchá s tvrdým dřevem a spojuje kladné vlastnosti obou materiálů. Doba hoření je maximálně 7 hodin, ale i tak dokáže zajistit dlouhý čas pro vaši pohodu. Opět po nich zůstává větší množství popela.

Potřebujete si koupit noční brikety?

Líbí se vám představa klidu při topení nočními briketami? V nabídce e-shopu Optimtop.cz je naleznete. Noční brikety jsou připravené v balíčcích a uložené na paletách. Pokud se o nich chcete poradit, na infolince čeká ochotný personál. Doprava je po celé České republice zdarma.

— komerční sdělení

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. Redakce magazinplus.cz neovlivňuje jejich obsah ani není jejich autorem.

Komerční sdělení je inzertní formát, který umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na větší ploše, než nabízí klasická bannerová reklama.

Články jsou viditelně odděleny. Nesmí být v rozporu s dobrými mravy a zásadami, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst a zároveň jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá ani klamavá.

Reklama

Mohli jste přehlédnout

Svět zasáhla smutná zpráva: Princezna Kate má rakovinu a podstupuje chemoterapii

Jaké jsou výhody běhu? Fakta a mýty o tomto sportu

Co můžete očekávat, když přivedete dítě do domácnosti se...

Jak správně prát tenisky v pračce, aby se nezničily ani boty...

Jedlá soda je dostupný a účinný pomocník v péči o psa či...

Jak jednoduše vyrobit trendy paletový nábytek na zahradu i do...

Nový trend vtrhl do českých měst, střešní včelaření je...