Jak snadno převážet elektrokolo

21. listopadu 2022 | 15:12
Máte už na elektrokole projeté všechny trasy v okolí a rádi byste si projeli i trasy na druhém konci republiky, nebo dokonce v zahraničí? V následujících řádcích se dozvíte, jak převážet elektrokolo autem.
Dalších 5 fotografií v galerii
Hlavním problémem při převozu elektrokol je jejich vyšší hmotnost / Pixabay, Thule, Menabo, Envato

Elektrokolo patří na nosič na tažné zařízení

Hlavním problémem při převozu elektrokol je jejich vyšší hmotnost. Na převoz elektrokola na střešním nosiči kol tedy raději rovnou zapomeňte. Na střechu byste elektrokolo asi s vypětím všech sil nějak dostali, ale váha elektrokola ve většině případů převyšuje nosnost střechy vozu.

Dvakrát vhodné nejsou pro transport elektrokola ani nosiče kol na páté dveře, i když SUV vozy při použití vhodného nosiče elektrokolo na pátých dveřích uvezou. Při použití tohoto typu nosiče je však třeba počítat s omezeným přístupem do zavazadlového prostoru.

Jednoznačně nejlepším řešením je pořídit si nosič kol na tažné zařízení. Benefity tohoto způsobu převážení elektrokol jednoznačně převyšují negativum ve formě větší počáteční investice. Výhodu má samozřejmě ten, kdo už má tažné zařízení na autě. Velmi širokou nabídku kvalitních nosičů na kola a elektrokola nabízí prodejce Rameder na svém eshopu, kde si snadno vyberete pomocí konfigurátoru.

Největší výhodou nosiče na tažné je jednoznačně mnohem snadnější manipulace s koly oproti střešnímu nosiči. Zároveň vám, narozdíl od nosiče na páté dveře, neblokuje cestu do zavazadlového prostoru.

Za kvalitu se vyplatí připlatit

I v kategorii nosičů na tažné zařízení jsou poměrně velké rozdíly v pořizovací ceně. Obvykle platí pravidlo, že vyšší cena nosiče znamená přívětivější manipulaci při upevnění nosiče i kola. Propracované jsou především nosiče kol na tažné Thule a nosiče kol Atera na tažné zařízení. Některé jejich modely mají dokonce nájezdovou lištu, takže elektrokolo nemusíte pro uchycení vůbec zvedat.

Ujasněte si, kolik elektrokol potřebujete převážet

Hlavním parametrem je počet elektrokol a kol, které potřebujete přepravovat. Od toho se můžete odrazit při výběru nosiče na tažné. V nabídce jsou obvykle modely na 1 až 3 elektrokola.

  • Pokud vám stačí nosič na 1 elektrokolo, nebo 2 běžná kola a hledáte nízkou cenu, zvolte např. cenově dostupný nosič Menabo Merak. Jeho nosnost je 30 kg, takže 1 elektrokolo uveze v pohodě.
  • Jestli chcete převážet 2 elektrokola, určitě se vám vyplatí investice do nosiče Hapro Atlas Premium Blue. Jeho nosnost je 60 kg, takže při průměrné váze elektrokola 22 kg máte ještě slušnou rezervu.
  • Pro převoz 3 elektrokol si už musíte připlatit např. za prémiový nosič Thule Velospace XT 3.

Na co si dát při převozu elektrokola pozor

Při používání nosiče na tažné zařízení myslete na to, že je vaše auto o dost delší, než za normálních okolností. Pozor si dávejte zejména při couvání. V žádném případě pak nepřekračujte maximální nosnost danou výrobcem nosiče a tažného zařízení.

Při převozu elektrokol je dobré chránit je před nepřízní počasí. Např. vydatný déšť nedělá elektrokolu vůbec dobře. Na trhu jsou proto nepromokavé plachty pro ochranu elektrokol. V některých zemích jako např. v Itálii a ve Španělsku je povinné také kol na tažném zařízení speciální reflexní tabulí.

Tak co, už máte jasno v tom, který nosič na elektrokola pro vás bude ten pravý? Přejeme vám šťastnou ruku při výběru nosiče a mnoho kilometrů bez nehod v autě i na elektrokole!

— komerční sdělení
Hlavní zprávy

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. Redakce magazinplus.cz neovlivňuje jejich obsah ani není jejich autorem.

Komerční sdělení je inzertní formát, který umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na větší ploše, než nabízí klasická bannerová reklama.

Články jsou viditelně odděleny. Nesmí být v rozporu s dobrými mravy a zásadami, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst a zároveň jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá ani klamavá.

Reklama

Mohli jste přehlédnout

Zápisník alkoholičky. Tereza Ramba se z krásky změnila v trosku: Příběh o alkoholismu i komplikované cestě k abstinenci

Průvodce půjčováním nářadí: vaše cesta k efektivním...

Jedlá soda je dostupný a účinný pomocník v péči o psa či...

Plzáci začínají klást vajíčka. Když je nezastavíte,...

Lahodné míša řezy: Připravte si je doma podle receptu...

Vyzrajte na plevel chytře: Použijte vroucí vodu nebo směs z...

Zlikvidujte mšice bez chemie. Vyrobte si účinný postřik z...