Vyměňte alarm chytrého telefonu za digitální budík. Bude vám lépe

21. ledna 2023 | 13:30
Zdá se vám v dnešní době digitální budík jako věc z pravěku? Tak pozor. Jedním z důvodů, proč byste si ho měli okamžitě pořídit, je zlepšení kvality vašeho spánku. Nevěříte? Tak čtěte dál.
Vyzkoušejte změnu budíku / Freepik.com

Modré světlo z obrazovky jako zabiják dobrého spánku

Chytrý telefon máme všichni. Trávíme na něm hodiny na internetu, na sociálních sítích, řada z nás ho používá jako navigaci při cestách autem a také na ranní buzení. Telefon bývá poslední věc, kterou vidíme, než usneme, a tou první, když se ráno probudíme. Znepokojivé? Tak trochu. Protože modré světlo z obrazovky nám dlouhodobě vůbec neprospívá a je přímo zabijákem dobrého usínání a kvalitního spánku.

Tělo kvůli modrému světlu produkuje méně melatoninu

Modré světlo z telefonu negativně ovlivňuje usínání i samotný spánek. Narušuje biorytmus. Mozek jednoduše dostává signál, že je denní světlo, a špatně se adaptuje na blížící se spánek. Tělo produkuje méně hormonu melatoninu, který řídí náš denní rytmus. Ráno se pak můžeme cítit malátní a zcela bez energie. Sledováním mobilního telefonu před usnutím mateme vnitřní hodiny našich orgánů. Právě z toho důvodu je lepší, když telefon necháte zcela mimo ložnici, na stolek si postavíte digitální budík, rozsvítíte lampičku s teplým žlutým světlem a budete si číst starou dobrou tištěnou knihu.

Chytrý telefon je dobrý sluha, ale špatný pán

Pokud si nedokážete představit, že by váš „parťák“ neležel celou noc pod vaším polštářem nebo na nočním stolku, pak vězte, že je to jen o zvyku. Stojí za to zapracovat na změně nebo o ní alespoň přemýšlet. Mobilní telefon dělá náš život snazší a poskytuje nám maximum informací. Je to dobrý sluha, ale špatný pán. Neustále zaměstnává náš mozek, nutí nás kontrolovat došlou poštu a být kdykoli dostupnými pro okolní svět.

Začněte ráno s digitálním budíkem

Digitální budíky jsou dostupné v různých designech a nabízejí vám řadu funkcí. Na dražších modelech si klidně pustíte rádio nebo přehrajete hudbu přes jakýkoli zdroj. Probudit vás může například hudba či moderátor z vaší oblíbené rádiové stanice, zobrazí se vám teplota v místnosti a navíc budete mít doma designové zařízení, které doladí váš interiér. Levnější modely pořídíte opravdu za hubičku a využijete je čistě jen k rannímu buzení alarmem či melodií a ukazatel času. Ale i to úplně stačí. Uvidíte, že po nějaké době budete rádi, že jste změnili své zajeté zvyky, jako je nekonečné vystavování se modrému světlu mobilního telefonu.

— komerční sdělení
Hlavní zprávy

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. Redakce magazinplus.cz neovlivňuje jejich obsah ani není jejich autorem.

Komerční sdělení je inzertní formát, který umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na větší ploše, než nabízí klasická bannerová reklama.

Články jsou viditelně odděleny. Nesmí být v rozporu s dobrými mravy a zásadami, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst a zároveň jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá ani klamavá.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Egyptská Taba: Vítejte v ráji dobrodruhů

Egyptská Taba: Vítejte v ráji dobrodruhů

Přemýšlíte o změně? Pár tipů na místa pro život, kde si...

Evropské termální ráje: Tipy na místa, kde se v horké...

Luxusní únik: Zažijte netradiční dovolenou v exkluzivních...

Cestování v září: Tipy, kam vyrazit v těchto dnech za...

Největší vodní park v Evropě je plný vzrušujících jízd...