Jaká je nejlepší přírodní kosmetika bez chemie a jak ji poznat?

20. března 2023 | 14:42
Věnujete pozornost tomu, jaké složení mají vaše kosmetické přípravky? Pokud dáváte přednost přírodní kosmetice, rozhodně pečlivě čtěte etikety, a kromě složení se zaměřte také na certifikáty, jenž se na krabičkách vyskytují. Jaká přírodní kosmetika je ta nejlepší?
Další 1 fotografie v galerii
Přírodní kosmetika obsahuje rostlinné extrakty, vyrábí se v bio kvalitě a není testována na zvířatech / IRA_EVVA / Shutterstock.com

Proč používat přírodní kosmetiku?

Přírodní kosmetika obsahuje rostlinné extrakty, vyrábí se v bio kvalitě a vyznačuje se také tím, že není testována na zvířatech. Chcete-li své pokožce dopřát rozmazlování v podobě přírodních výrobků, rozhodně toho nebudete litovat. Výroba přírodní a bio kosmetiky nemá ničivý dopad na planetu a jejím používáním neriskujete výskyt alergií a dalších nechtěných reakcí vašeho těla. 

Používání kosmetiky pocházející z přírody není pouze trendy, ale také v souladu s lidským zdravím. Příroda tu je totiž s námi po celou dobu existence lidstva, tak proč ji zbytečně nahrazovat chemickými látkami? Čtěte pečlivě obaly a vybírejte si produkty podle certifikátů, jejichž kritéria splňují. Ať už vám záleží na ekologickém zemědělství, chcete se vyhnout používání živočišných produktů, anebo si potrpíte na eko obal, nabídka přírodní kosmetiky vás zaručeně uspokojí.

Kosmetika bez chemie

Vyhýbáte se chemii v jídle, ale také v kosmetice? To se pak při nákupu kosmetických přípravků dívejte po certifikátu COSMOS Organic. Právě tato norma je totiž jednou z těch přísnějších a produkty označené tímto certifikátem neobsahují pesticidy, GMO, ropné deriváty, silikony ani syntetická barviva a další chemické látky. Přírodní kosmetika bez chemie v bio kvalitě je k dostání v každé lékárně i drogerii, chce to jen pečlivě číst etikety.

Když si potrpíte nejenom na ekologický výrobek, ale také na ekologický obal

Záleží vám na tom, v jakém balení se produkt nachází? Nechcete zbytečně znečišťovat planetu a ekologické obaly jsou pro vás při nákupu přírodní kosmetiky stejně důležité? Certifikát Ecocert Greenlife zaručuje, že daná kosmetika je nejenom z 95 % vyrobena z čistě přírodních složek, ale také je ekologicky balena.

Přírodní kosmetika pro vegany

Vyhýbáte se živočišným produktům ve svém jídelníčku a nahrazujete je těmi rostlinnými, tudíž toužíte po tom, aby i kosmetické produkty, které používáte, byly pouze rostlinného původu? V takovém případě hledejte na produktech certifikát Vegan. Právě ten je totiž zárukou toho, že veškeré běžně používané živočišné látky jsou nahrazeny jejich přírodními variantami a dané přípravky samozřejmě nebyly testovány na zvířatech.

Kvalitní přírodní kosmetika z ekologického zemědělství

BDIH certifikát je jedním z nejstarších a zároveň i nejpoužívanějších, když přijde na kvalitu přírodní kosmetiky. K jeho získání je nutné, aby daný přípravek obsahoval pouze přírodní složky, jež by měly být ideálně získávány z ekologického zemědělství. Netestování produktů, jenž jsou BDIH certifikátem označeny, na zvířatech je zcela samozřejmé, stejně jako to, že na nich nebyla testována ani jakákoliv jednotlivá složka. 

Na druhou stranu v přírodní kosmetice s tímto certifikátem jednoznačně nenarazíte na:

  • vazelínu, parafín a další ropné produkty,
  • syntetické parfémy,
  • syntetická barviva,
  • chemické konzervanty.

Přírodní kosmetika je pro lidskou pleť přirozená a zaručuje, že vaše pokožka nepřijde do kontaktu s ropnými produkty ani dalšími syntetickými látkami, jež by u vás mohly vyvolat zarudnutí, svědění, pálení či alergie. Přemýšlejte nad tím, jaké přípravky používáte a nespokojte se s málem. Pečlivě čtěte etikety a aktivně na nich vyhledávejte jednotlivé certifikáty.

— komerční sdělení

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. Redakce magazinplus.cz neovlivňuje jejich obsah ani není jejich autorem.

Komerční sdělení je inzertní formát, který umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na větší ploše, než nabízí klasická bannerová reklama.

Články jsou viditelně odděleny. Nesmí být v rozporu s dobrými mravy a zásadami, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst a zároveň jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá ani klamavá.

Reklama

Mohli jste přehlédnout

Nejprodávanější kompaktní dodávka na elektřinu v Evropě má nástupce, nový Expert se mimořádně povedl

Jaké jsou výhody běhu? Fakta a mýty o tomto sportu

Co můžete očekávat, když přivedete dítě do domácnosti se...

Jak správně prát tenisky v pračce, aby se nezničily ani boty...

Jedlá soda je dostupný a účinný pomocník v péči o psa či...

Jak jednoduše vyrobit trendy paletový nábytek na zahradu i do...

Nový trend vtrhl do českých měst, střešní včelaření je...