Co brání tomu, aby se kryptoměny staly mainstreamem?

20. dubna 2023 | 16:00
Věřit, že kryptoměny jsou budoucností financí, je optimistický pohled. Nejen, že zní slibnně, ale je i reálně možný.
Další 2 fotografie v galerii
Bitcoin / pixabay.com

Mnoho průmyslových odvětví začalo přijímat technologii blockchain a integrovat virtuální měnu, aby zefektivnilo své obchodní operace.

Centrální banky a další finanční instituce reagují různě, ale převážně je tento pokrok vnímán v dobrém světle. Nejen investoři a obchodníci si myslí, že jde o velký skok oproti tradičnímu bankovnictví, ale jsou to i země a jednotlivci, kteří dávají přednost provádění finančních transakcí online.

Nejlepším příkladem obrovského vlivu kryptoměn na rozvoj země je Salvador. Stal se první zemí, která digitální peníze považuje za zákonné platidlo. Jsou lidé, kteří věří, že stejné kroky by mohly následovat i další země, zatímco jiní si myslí, že jde jen o další experiment vývojářů, kteří se snaží rozšířit svůj dosah.

Nesporně je zde naléhavá otázka, zda se kryptoměny někdy stanou mainstreamovou potřebou. K objasnění této otázky je třeba vzít v úvahu určité faktory. Ale co by mohlo být v současnosti zajímavější, je vědět, co brání tomu, aby se staly globálně akceptované.

Bezpečnostní hrozby odrazují některé hráče

Důvěra je základem každého podnikání. Bez tohoto prvku se potenciální investoři nemusí rozhodnout vstoupit na trh. To se bohužel ve světě kryptoměn stalo velkým problémem. Převaha podvodů a hackerských incidentů odradila některé hráče od přijetí virtuální měny. Tato záležitost je však méně významná než počet lidí, kteří chápou, že tyto problémy jsou neustále přítomny v jakékoli činnosti, která zahrnuje peníze.

Bitcoin se ujímá vedení při vytváření pocitu důvěry pomocí technologie blockchain, která odstraňuje potřebu centrální autority. Navzdory této nezávislé struktuře má mainstreamová komunita stále tendenci být skeptická k integritě kryptoměn jako celku.

Toto aktivum zůstává vysoce volatilní a potřebné regulace pomalu přinášejí řešení těchto problémů s důvěrou. Jedním ze způsobů, jak se s tímto problémem vypořádat,je však poskytnout uživatelům bezpečný systém a ochranu dat. Například platforma Komarek System ujišťuje své uživatele tvrzením, že vaše údaje jsou 100% chráněny. To je jen jeden ze způsobů, jak to udělat. Není to však způsob jediný. Můžete prozkoumat a zjistit další prostředky, které pomohou problémům s bezpečností a důvěrou, které má mnoho hráčů.

Škálování představuje výzvu pro všechny

Kryptoměna je primárně založena na algoritmických funkcích, ale existují určité ekonomické a společenské události, které mohou ovlivnit její cenu. Přesto nepřítomnost jednoznačného měřítka, která je pro tento trh charakteristická, představuje pro investory a obchodníky výzvu.

Vezměme si případ Bitcoinu, který v roce 2017 zažil býčí vzestup; došlo k nárůstu poplatků za obchodování. To vyústilo ve vnitřní rozpory v komunitě a rozdělení na Bitcoin a Bitcoin Cash. Tento problém se projevil, když se ukázalo, že Bitcoin není schopen zvládnout velký počet uživatelů, a proto transakční poplatky vystřelily nahoru.

Pro řešení této záležitosti byla představena síť Lightning Network jako řešení druhé vrstvy postavené na Bitcoinu. Dalším řešením byl přístup škálování on-chain pomocí Bitcoin cash ke zvětšení velikosti bloku sítě. Podle odborníků z odvětví je potřeba, aby vývojáři kryptoměn vyřešili problém škálování, aby splnili požadavky na to, že se kryptoměny stanou mainstreamem.

Přilákat obchodníky není snadné

Kryptoměny nyní používají k různým finančním transakcím miliony lidí po celém světě. Ale to stále nestačí v případě, že chceme mluvit o globálním přijetí. Podle zpráv je překážkou pro její přijetí v mainstreamu menší počet obchodníků, kteří kryptoměny přijímají jako formu platby. Bez tohoto základního požadavku může být pravidelné utrácení kryptoměn obtížné.

Problém ještě zhoršují držitelé kryptoměn, kteří svá aktiva raději dlouhodobě skladují v naději na růst ceny. Existují také obchodníci, kteří se od kryptoměn v posledních letech odvrátili. Jedním z hlavních důvodů je vysoká volatilita kryptoměn spolu s problémy se škálováním, které jsou předmětem probíhajícího vývoje.

Základní filozofie se zpochybňuje

Ačkoli se to může zdát banální, základním faktorem, který ovlivňuje přijetí kryptoměn, je jejich filozofie. Existují maximalisté, kteří neberou v úvahu socialistické principy. Jiní účastníci mají také libertariánské přístupy, které dávají přednost zdravým penězům, minimálním státním zásahům a žádným daním. Spojené státy zůstávají hlavní líhní libertariánské politické a ekonomické filozofie. Zda se kryptoměny dokáží dlouhodobě udržet na trhu, záleží na tom, jak se k jejich snahám postaví větší většina lidí.

Závěr

Kryptoměny jsou v posledních letech jedním z nejrychleji rostoucích trhů. Existují finanční experti, kteří věří, že se jednoho dne stane globální komoditou. Součástí jejího růstu je však překonání překážek, které brání jejímu mainstreamovému přijetí. Budoucnost vypadá jasně, pokud se na ni investoři podívají správnou optikou. Ale může to být i naopak.

— komerční sdělení

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. Redakce magazinplus.cz neovlivňuje jejich obsah ani není jejich autorem.

Komerční sdělení je inzertní formát, který umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na větší ploše, než nabízí klasická bannerová reklama.

Články jsou viditelně odděleny. Nesmí být v rozporu s dobrými mravy a zásadami, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst a zároveň jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá ani klamavá.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Last minute Turecko s cestovní kanceláří TUI aneb Prožijte dovolenou snů

Last minute Turecko s cestovní kanceláří TUI aneb Prožijte...

Dlouhá cesta může být pro dítě utrpením, nová auta ale...

Dokonalé prázdninové letovisko? Plážové ráje Bodrumu...

Balení bez námahy – módní tipy pro chytré a stylové...

Noční vlaky zažívají v Evropě renesanci: Tipy, kam můžete...

Kam na první letošní lyžování? Na rakouském ledovci...