V paneláku jako v rodinném domě. Díky kvalitním dveřím do bytu

22. května 2023 | 07:18
Věděli jste, že i v bytě se můžete cítit, jako kdybyste bydleli ve vlastním domě? Pokud ne, tak je dobře, že čtete tento článek. V dnešní době už totiž nemusíte snášet hlasité hádky sousedů na chodbě, pobíhání dětí po schodech nebo štěkajícího psa, který toho má hodně na srdci. Kvalitní dveře do bytu se o vše postarají.
Další 2 fotografie v galerii
Díky kvalitním dveřím do bytu se budete cítit v bezpečí / Shutterstock

Neposlouchejte to, co nechcete

Pojďme si shrnout, co všechno znamená bydlet v bytě. Jde hlavně o nekončící přenos různých zvuků z chodby, ať už rozhovorů, hádek, bouchání dveří od výtahu, veselení, štěkání, dupání a tak dále. Bydlet v paneláku je prostě radost, která se ale dá zmírnit. Stačí jen vědět, že ne každé dveře do bytu maximálně naplňují svůj potenciál.

Lidé, kterým dojde trpělivost, nebo mají strach o svou domácnost, si často pořizují bytové bezpečnostní dveře. A pokud si koupí ty správné, vyřeší i svůj věčný boj s hlukem. Spousta z nich totiž už v dnešní době má protihlukové vlastnosti.

Protihluk jako řešení

V čem tkví kouzlo protihlukových dveří? Mají takové technologické složení, které dokáže tlumit zvuk, a to až o 44 dB. Aby bylo jasné, kolik hluku dokáží pohltit, testuje se u nich průchod zvuku. Podle něj pak dostanou certifikát a adekvátní označení. V každém případě k vám většina hluku z chodby ani nepronikne.

Další předností takových dveří do bytu je dvojité těsnění. Díky němu ušetříte nemalou částku za vytápění. Dveřní křídlo totiž dokáže udržet cenné teplo uvnitř bytu a naopak nepropouštět chlad z chodby. Vy tak budete mít nejen klid, ale také efektivní vytápění.

Čalounění už raději ne

Někteří lidé dělají tu chybu, že si nezjistí, jaké možnosti už dnes na trhu jsou, a nostalgicky sáhnou po čalounění dveří do bytu. Jde sice o menší investici, než jakou byste museli vložit do bezpečnostních dveří do bytu, ale myslete na to, že čalounění vám nikdy plně nenahradí kvalitní protihlukové dveře.

Při čalounění se totiž nejčastěji používá molitan, který je překryt koženkou. A ta není tak pěkným estetickým prvkem, jak jsme si kdysi mysleli. Kromě toho má ale další, mnohem větší problém. Koženka paradoxně snižuje pohltivost zvuku. Kdybyste tedy chtěli, aby tento způsob s čalouněním fungoval, museli byste jej přilepit na vnější stranu dveří. U vnitřní strany dveří byste si vůbec nepomohli a rozdíl by také nebyl patrný.

Bezpečnostní dveře do bytu v různých dekorech

A teď k té důležité otázce – budou vám dveře ladit s interiérem? Samozřejmě. Bytové bezpečnostní dveře s protihlukovými dveřmi vám nejen skvěle poslouží, ale také u toho budou dobře vypadat. Seženete je v mnoha barevných odstínech a dřevěných dekorech.

Pokud nechcete udělat chybu, můžete sáhnout po klasice v podobě bílé barvy. Ta se hodí téměř kamkoliv a navíc dokáže opticky zvětšit prostor. Naopak populární tmavý antracit vynikne především v moderním interiéru. Dřevěný dekor zase byt zútulní.

Držíme palce při výběru a už teď závidíme ten čas strávený doma a v klidu.

— komerční sdělení

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. Redakce magazinplus.cz neovlivňuje jejich obsah ani není jejich autorem.

Komerční sdělení je inzertní formát, který umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na větší ploše, než nabízí klasická bannerová reklama.

Články jsou viditelně odděleny. Nesmí být v rozporu s dobrými mravy a zásadami, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst a zároveň jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá ani klamavá.

Reklama

Mohli jste přehlédnout

Svět zasáhla smutná zpráva: Princezna Kate má rakovinu a podstupuje chemoterapii

Co můžete očekávat, když přivedete dítě do domácnosti se...

Jak správně prát tenisky v pračce, aby se nezničily ani boty...

Jedlá soda je dostupný a účinný pomocník v péči o psa či...

Jak jednoduše vyrobit trendy paletový nábytek na zahradu i do...

Nový trend vtrhl do českých měst, střešní včelaření je...

Vánočním věncům letos nebude vévodit jehličí, ale...