Jak poznat, že má váš pes alergii?

11. září 2023 | 14:54
Pro mnohé majitele psů je alergie jejich mazlíčka obtížnou výzvou, zejména když jde o alergie spojené s krmením. Mohou být alergičtí na určité složky ve své stravě, což ve výsledku vede jen k jedné věci, a to jsou zdravotní problémy. V tomto článku se podíváme na to, jak alergii rozpoznat a postupovat dále.
Alergie se mohou projevovat mnoha způsoby / New Africa / Shutterstock.com

Znaky, které mohou prokázat, že váš pes je alergik

Alergie se mohou projevovat mnoha způsoby a my se podíváme na čtyři nejčastější. Pokud se některý z nich u vašeho mazlíčka projevuje, pak je nejvyšší čas nasadit hypoalergenní granule a navštívit veterináře:

  • trávicí problémy - průjmy, zvracení nebo jiné zažívací potíže,
  • kožní problémy - zarudnutí, svědění nebo vyrážky,
  • ušní infekce - opakující se záněty uší,
  • dýchací potíže - dušnost, časté kýchání nebo kašel.

Jak postupovat dále?

Výše jsme již zmínili, že pokud pozorujete některý z příznaků a myslíte si, že se u vás doma objevila alergie u psa, měli byste co nejrychleji navštívit veterináře, který může pomoci zjistit příčinu. Mezitím pro vás máme pár tipů, které můžete praktikovat vy sami.

Hypoalergenní krmení - Tato speciálně upravená strava neobsahuje velkou spoustu známých alergenů a je proto vhodné přejít z obyčejných granulí.

Domácí strava - Pokud víte, jaké potraviny váš pes snáší dobře, pak není nic jednoduššího, než mu nějakou dobu poskytovat právě tuto stravu.

Zaveďte eliminační dietu - Jedná se o postup, kdy postupně eliminujete potenciálně alergenní složky a opětovně je zase přidáte. Můžete tak rychle a jednoduše zjistit, na co váš pes reaguje špatně.

Alergie je rozhodně nepříjemná, ale v dnešní době už se nejedná o nic tak hrozného, co by se nedalo s trochou péče zvládnout. Důležité je začít problémy včas řešit a váš pejsek může mít naprosto normální život téměř bez omezení.

— komerční sdělení
Hlavní zprávy

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. Redakce magazinplus.cz neovlivňuje jejich obsah ani není jejich autorem.

Komerční sdělení je inzertní formát, který umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na větší ploše, než nabízí klasická bannerová reklama.

Články jsou viditelně odděleny. Nesmí být v rozporu s dobrými mravy a zásadami, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst a zároveň jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá ani klamavá.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Egyptská Taba: Vítejte v ráji dobrodruhů

Egyptská Taba: Vítejte v ráji dobrodruhů

Přemýšlíte o změně? Pár tipů na místa pro život, kde si...

Evropské termální ráje: Tipy na místa, kde se v horké...

Luxusní únik: Zažijte netradiční dovolenou v exkluzivních...

Cestování v září: Tipy, kam vyrazit v těchto dnech za...

Největší vodní park v Evropě je plný vzrušujících jízd...