Nová zážitková expozice v Praze

08. listopadu 2023 | 11:44
Pilsner Urquell: The Original Beer Experience je nově otevřená, zcela unikátní zážitková expozice se školou čepování, která vznikla z touhy představit široké veřejnosti netradiční formou příběh piva a vzniku prvního zlatého ležáku světa včetně jeho specifického způsobu čepování.
Další 3 fotografie v galerii
The Original Beer Experience je nově otevřená, zcela unikátní zážitková expozice se školou čepování / Pilsner Urquell

Spodně kvašený světlý ležák Pilsner Urquell, jak ho známe dnes, spatřil světlo světa v plzeňském pivovaru v roce 1842 a zanedlouho si podmanil celý svět. Tajemství jeho chuti tkví především ve vysoce kvalitních surovinách, stále stejnému unikátnímu způsobu vaření jako před téměř 200 lety a v neposlední řadě specifickém způsobu čepování. Jeho vznik je opředen legendami a ovlivněn mnoha historickými událostmi. Tento zajímavý příběh je v Pilsner Urquell: The Original Beer Experience vyprávěn poutavým způsobem v kulisách dechberoucí historické budovy prostřednictvím špičkových moderních technologií, které během přibližně hodinu a půl trvající prohlídky důmyslným způsobem působí na všechny lidské smysly. Návštěvník při vstupu obdrží digitální bezdrátová sluchátka s detektorem pohybu, díky němuž audio průvodce spustí přesně tu část příběhu podle toho, v jaké části expozice se právě nacházíte. Na výběr je z osmi světových jazyků nadabovaných profesionálními herci, rodilými mluvčími, což umocňuje autentický zážitek z celé prohlídky. Expozice mapuje příběh piva od prapočátků v době starověku, přes jeho rozvoj v klášterech, vyzdvihuje panovníky českých zemí, kteří rozvoj pivovarnictví ve své době nejvíce podpořili, a nechybí ani dramatické temné doby piva, jež vedly k pivní revoluci a následně vzniku legendárního prvního zlatého ležáku světa včetně osobností, které se na jeho výrobě podílely. Součástí prohlídky je i ochutnávka a prezentace klíčových surovin včetně simulace výrobního procesu. Prohlídka je zakončena stylově posezením v tradiční plzeňské pivnici, kde si návštěvníci mohou dát na účet podniku dvě malá dokonale načepovaná piva nebo nealko.

Zážitek lze znásobit a zpestřit absolvováním Školy čepování, kde vás pod vedením mistrů svého řemesla naučí čepovat hladinku, šnyt i mlíko a dozvíte se spoustu informací k servírování piva a další zajímavosti z pivní kultury. Zahrnuta je i konzumace toho, co si kdo načepuje. Na konci přibližně hodinového kurzu obdrží každý absolvent certifikát a speciální personalizovaný dárek. Škola čepování obvykle probíhá ve skupinách až 12 lidí, podle složení skupiny v českém nebo anglickém jazyce.

Ti, co si nechtějí odnést jen zážitky a zkušenosti, mohou navštívit značkový obchod v přízemí budovy a vybrat si ze širokého sortimentu praktických suvenýrů nebo designových dárků či značkové kolekce oblečení. Je zde dokonce možnost profesionálního ručního gravírování na zakoupené originální plzeňské sklenice.

Pilsner Urquell: The Original Beer Experience není ale jen místem zábavy a poznání, je to zároveň skvělé místo pro pořádání firemních a společenských akcí. Překrásné prostory secesní budovy nabízí několik různě velkých místností s odlišnou kapacitou i atmosférou, díky čemuž dokáží uspokojit potřeby i těch nejnáročnějších hostů a pojmout až 350 osob. K dispozici je tradiční plzeňská pivnice, luxusní pivovarnický bar s výhledem na Václavské náměstí nebo dechberoucí secesní sály, vše s profesionální obsluhou a kompletním zajištěním akce. 

Celý koncept této ódy na pivo je zasazen do citlivě zrekonstruované památkově chráněné budovy v centru Prahy, která byla postavena v roce 1902 pro Pražskou úvěrní banku. O století později zde společnost Julius Meinl provozovala Gurmánský palác a po jeho uzavření byla budova dlouho prázdná. Po mnoho let lidé tento opuštěný architektonický skvost míjeli téměř bez povšimnutí, nicméně nyní je to opět místo plné života. Pilsner Urquell: The Original Beer Experience se zde povedlo vytvořit nové kulturní centrum poznání a zábavy, které při procházení spodní části Václavského náměstí prakticky nemůžete minout. A pokud se rozhodnete zavítat dovnitř, je téměř jisté, že budete ohromeni dokonalou symbiózou původní architektury s nejmodernějšími technologiemi a do detailu propracovanými instalacemi. O zážitky a úžasy zde rozhodně není nouze.

— komerční sdělení
Hlavní zprávy

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. Redakce magazinplus.cz neovlivňuje jejich obsah ani není jejich autorem.

Komerční sdělení je inzertní formát, který umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na větší ploše, než nabízí klasická bannerová reklama.

Články jsou viditelně odděleny. Nesmí být v rozporu s dobrými mravy a zásadami, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst a zároveň jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá ani klamavá.

Reklama

Mohli jste přehlédnout

Akce roku je opět tady. Na novém voze můžete v těchto dnech ušetřit až 200 tisíc

Vánočním věncům letos nebude vévodit jehličí, ale...

Tipy, jak pěstovat vánoční kaktus, aby vám kvetl jako divý...

Péče o pokojovky v zimě: Pozor na průvan, suchý vzduch,...

Umělecká fotografie je na vzestupu navzdory snadné dostupnosti...

Nekvete vám orchidej? Připravte si zálivku ze dvou...

Průvodce půjčováním nářadí: vaše cesta k efektivním...