Jižní Čechy – Co vidět v Českém Krumlově či Třeboni?

23. prosince 2023 | 10:03
Aby byla vaše dovolená opravdu krásná a nezapomenutelná, musíte se ubytovat na místě, které má pro vás nachystáno spoustu zajímavostí a nevšedních míst. Máme tip hned na dvě, která vás určitě nezklamou.
Tipy na místa, která vás během dovolené určitě nezklamou. / Khritthithat / stock.adobe.com

Co vidět v Českém Krumlově?

Český Krumlov a přilehlé regiony zdobí historické skvosty, z nichž každý odhaluje odkaz a kulturní význam oblasti. Všechna tato místa nabízejí jedinečný pohled do historie, duchovna a uměleckého vyjádření a zvou návštěvníky na nezapomenutelnou cestu časem a kulturním dědictvím. Rozhodně si tak odtud odvezete víc, než jen zajímavý potisk na hrnek z prodejny suvenýrů. A kam se vydat?

Kostel sv. Jošta

Založil ho ve 14. století Petr I. z Rožmberka, dnes v něm sídlí nejrůznější obchody a obchůdky, restaurace a také velmi zajímavě vybavené Muzeum marionet. Jde o velmi nevšední komplex, kterých po republice jednoduše mnoho není, takže rozhodně stojí za návštěvu.

Minoritský klášter

Minoritský klášter v Českém Krumlově byl založen minoritským řádem v 14. století a tvoří ho kostel Nanebevzetí Panny Marie a přilehlé budovy. Jeho součástí jsou i půvabné zahrady nebo oblíbená lourdská jeskyňka, v níž dnes najdete sošku Panny Marie.

Zámek Český Krumlov

Pokud si vyberete jako místo ubytování Český Krumlov, pak určitě nesmíte minout ani blízký zámek. Tento zámek zapsaný na seznamu UNESCO, se tyčí nad malebnou renesanční architekturou města a návštěvníky zaujme svou historií, architektonickou velkolepostí a poutavými historickými prohlídkami.

  • Ptačí Hrádek: Chcete si připomenout porážku Napoleona Bonaparte bitvě u Lipska v roce 1813? Pak si tenhle památník rozhodně nesmíte nechat ujít.
  • Českokrumlovská synagoga: Zajímavý architektonický počin zbudovaný místní židovskou obcí v novorománském slohu v roce 1909 (v roce 2013 prošla komplexní rekonstrukcí, a to včetně přilehlých pozemků).

Co vidět v Třeboni?

Láká vás mnohem více vybrat ubytování v Třeboni? Nemusíte se bát – ani tady vaše zvídavost a chuť po objevování nepřijdou zkrátka. Toto malebné město, ležící přibližně 22 km východně od Českých Budějovic, je zasazeno do Třeboňské pánve, kterou zdobí třpytivé vody rybníků Svět a Rožmberk.

Zámek Třeboň: renesanční zázrak

Na jihozápadním okraji historického centra města stojí velkolepý renesanční zámek, který je nedílnou součástí půvabu Třeboně. Z původně panského sídle se díky několika přestavbám stal mohutný kamenný hrad.

Pivovar a pivo Regent

Směrem k jižní straně centra města se rozkládá areál třeboňského pivovaru, který se pyšní honosnými budovami převážně z druhé poloviny 19. století.

  • Z podnětu Petra Voka z Rožmberka tu byla postavena zbrojnice.
  • Později došlo k přestavbě na pivovar a dnes se zde připravuje proslulé pivo Regent, a to tradičními metodami a výhradně z přírodních surovin.
  • Pivo Regent si můžete dopřát v mnoha podnicích v blízkém i vzdáleném okolí. A rozhodně stojí za to.

Bývalý augustiniánský klášter: Klenot gotické architektury

Tento klášter, založený Rožmberky v roce 1367, zanechal nesmazatelnou stopu v historii města – konalo se tuto totiž mnoho významných událostí. Dominantou areálu je kostel svatého Jiljí se vznosnou věží.

Schwarzenberská hrobka

Schwarzenberská hrobka se hrdě tyčí v Domaníně v jihovýchodní části třeboňského parku, pouhé 2 km od Masarykova náměstí. V tomto mauzoleu je umístěno 26 rakví, které symbolizují odkaz schwarzenberského rodu. Prohlédnout si ji sice můžete jen zvenčí (její okázalý neoklasicistní styl vás ovšem jistojistě uhrane), ale i tak jde o velmi zajímavou atrakci. A samotná procházka parkem také není k zahození. A můžete ji podniknout jak v létě, tak i v zimě. Pokaždé je totiž na co se dívat.

— komerční sdělení
Hlavní zprávy

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. Redakce magazinplus.cz neovlivňuje jejich obsah ani není jejich autorem.

Komerční sdělení je inzertní formát, který umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na větší ploše, než nabízí klasická bannerová reklama.

Články jsou viditelně odděleny. Nesmí být v rozporu s dobrými mravy a zásadami, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst a zároveň jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá ani klamavá.

Reklama

Mohli jste přehlédnout

Cupra Formentor: První opravdová Cupra

Vánočním věncům letos nebude vévodit jehličí, ale...

Tipy, jak pěstovat vánoční kaktus, aby vám kvetl jako divý...

Péče o pokojovky v zimě: Pozor na průvan, suchý vzduch,...

Umělecká fotografie je na vzestupu navzdory snadné dostupnosti...

Nekvete vám orchidej? Připravte si zálivku ze dvou...

Průvodce půjčováním nářadí: vaše cesta k efektivním...