Povánoční výprodeje: Odhalte podvodné praktiky obchodníků

06. ledna 2024 | 14:00
Obchodníci ani po Vánocích nelení a zákazníky lákají k dalším nákupům. I během povánočních slev lze nakupovat výhodně, mějte se však na pozoru, ne vždy jsou totiž slevy tím, co slibují. Buďte ostražití a než se pustíte do nakupování, stanovte si pravidla. Jaká to jsou?
Využíváte povánočních slev? Dáme vám tipy jak na to. / iStock.com

Nohama na zemi

Než vyrazíte rozfofrovat své jmění, zodpovězte si, co potřebujete nebo chcete koupit. To byste měli udělat ještě předtím, než vkročíte do nákupního centra či do tajů internetového nakupování. Sepište si seznam věcí, které by se vám opravdu hodily a stanovte si rozpočet, do kterého se chcete vejít. 

Slovíčko AŽ

Za pofidérní můžeme považovat inzerované slevy ve výši “až” 80 %. Takové snížení hodnoty zboží může platit třeba jen pro jednu položku z celého obchodu či pro produkty, které zkrátka nikdo nechce. Buďte tedy s výběrem opatrní.  

Srovnejte si to

Chcete mít jistotu, že zboží, které pořizujete, je opravdu levnější než obvykle a obchodník vás neláká na falešnou slevu? Zkuste nákupního rádce Heureka. Najdete zde uživatelské recenze, porovnáte ceny v e-shopech a zjistíte, jak se cena zboží pohybovala v průběhu celého roku. Někteří obchodníci zboží vůbec nezlevní, i když jej označí slovem „sleva“. Jiní zase zboží nakrátko před slevovou akcí zdraží, aby ho pak mohli zlevnit na původní cenu. To jsou však podvodné praktiky, které jsou v rozporu se zákonem.

Zkoušejte, kontrolujte, ptejte se

Nakupujete jen proto, že jsou slevy? Pozor, je možné, že doma při oblékání zjistíte, že vám polovina oblečení nesedí, nebo vám třeba nevyhovuje materiál. Nezoufejte. Nepoužité a nepoškozené zboží, i když zakoupené ve slevě, máte stejné právo vrátit jako při běžném nákupu. Při objednávkách na internetu je lhůta na vracení zboží bez udání důvodu 14 dnů. Navíc většina e-shopů má po Vánocích prodlouženou dobu, během které můžete zboží vracet.

Dobrou náladu s sebou

Pokud se právě nacházíte v náročnějším období, je vám smutno nebo máte “depku”, odložte nakupování na jiný den. Je to totiž podobné tomu, jako když jdete do restaurace hladoví a máte chuť si objednat úplně vše z menu. Přejíte se a na konci je vám většinou špatně.

Nakupujte chytře, s rozmyslem, ceny po slevě si pečlivě porovnejte a e-shopy budete opouštět s dobrým pocitem, že jste si koupili něco hezkého, a přitom opravdu ušetřili.

— komerční sdělení
Hlavní zprávy

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. Redakce magazinplus.cz neovlivňuje jejich obsah ani není jejich autorem.

Komerční sdělení je inzertní formát, který umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na větší ploše, než nabízí klasická bannerová reklama.

Články jsou viditelně odděleny. Nesmí být v rozporu s dobrými mravy a zásadami, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst a zároveň jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá ani klamavá.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Egyptská Taba: Vítejte v ráji dobrodruhů

Egyptská Taba: Vítejte v ráji dobrodruhů

Přemýšlíte o změně? Pár tipů na místa pro život, kde si...

Evropské termální ráje: Tipy na místa, kde se v horké...

Luxusní únik: Zažijte netradiční dovolenou v exkluzivních...

Cestování v září: Tipy, kam vyrazit v těchto dnech za...

Největší vodní park v Evropě je plný vzrušujících jízd...