Bezpečné půjčování: Tato pravidla určitě berte v potaz

08. září 2018 | 10:01
Musíte co možná nejrychleji získat peníze? Nic zvláštního, čas od času potřebuje expresní finanční injekci každý z nás. Získat finanční prostředky lze různými způsoby, přičemž nejčastěji se lidé samozřejmě obracejí na banky a nebankovní společnosti.
Než se pro půjčku vůbec rozhodnete, držte se důležitých pravidel / Shutterstock

U obou finančních institucí se je ovšem zapotřebí mít na pozoru, jelikož ne vždy se podaří získat úvěr přímo na míru a splácet jej dle potřeby. Než se pro půjčku vůbec rozhodnete, držte se důležitých pravidel. Netušíte jakých? Ta nejznámější uvedeme v následujících řádcích.

Opravdu na to máte?

Tuto otázku si vždy položte hned jako první! Mnozí lidé zjistí, že jim chybí peníze a mají před sebou pouze vidinu jejich rychlého získání. Se splácením už je to horší. Takto nepromyšlená situace se může stát cestou do dluhové pasti, což si samozřejmě nikdo nepřeje. Obezřetní musíte být i v tom, jestli je skutečně nezbytné daný úvěr brát. Pokud se vám například pokazí mikrovlnná trouba, případně myčka, určitě se nejedná o nenahraditelné kuchyňské spotřebiče. Nějakou dobu bez nich vydržíte. To samé může platit například i o autu. Vždyť v případě jeho poruchy lze přece jezdit městskou hromadnou dopravou, případně vlaky. Jde jenom o náš komfort, který prostě a jednoduše nějakou chvíli nemusíme mít!

Bankovní vs. nebankovní půjčky

Udělejte si v každém případě jasno v tom, jestli budete chtít bankovní nebo naopak nebankovní půjčku. U prvně jmenovaného typu se setkáte s poměrně přísnými podmínkami. Budete muset například doložit svůj aktuální příjem. Banky se pokaždé dívají do některého z registrů dlužníků. Figurujete-li v něm, pak nemáte fakticky se žádostí skoro žádnou šanci. Naopak nebankovní společnosti jsou o něco málo benevolentnější. Všechny sice musí být registrovány u České národní banky a splňovat přísná kritéria, nicméně přesto mohou půjčit i lidem majícím záznam v registru dlužníků. Velkou výhodou je i fakt, že přijde daná půjčka online ihned na účet a vy nemusíte na nic čekat. Pozor ovšem na vysoké úrokové sazby včetně RPSN!

Rychlé vyřízení často znamená peníze navíc!

Jak jsme už naznačili, čím je vyřízení půjčky expresnější, tím bude více zatížena nejrůznějšími poplatky. Nemusí se přitom jednat pouze o peníze za zprostředkování úvěru a vedení úvěrového účtu. Hodně často poplatky souvisí především se sankcemi za neuhrazení splátky v termínu, případně za prodloužení data splatnosti. Chcete-li se takovýmto potížím vyhnout, pak vyzkoušejte třeba službu Ferratum Credit Limit. Jedná se fakticky o půjčku fungující podobně jako kontokorent. Prostě máte k dispozici jistou sumu, již lze čerpat. Po určité době ovšem z této částky budete platit úroky. Tedy v případě, že peníze nevrátíte zpět. 

— komerční sdělení
Hlavní zprávy

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. Redakce magazinplus.cz neovlivňuje jejich obsah ani není jejich autorem.

Komerční sdělení je inzertní formát, který umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na větší ploše, než nabízí klasická bannerová reklama.

Články jsou viditelně odděleny. Nesmí být v rozporu s dobrými mravy a zásadami, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst a zároveň jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá ani klamavá.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

5 evropských měst, které se vyplatí vidět

5 evropských měst, které se vyplatí vidět

Zahraničí, nebo tuzemsko? Dovolená se letos Čechům...

Trekové boty - vše, co o nich potřebujete vědět

Po stopách toho nejlepšího z Chorvatska. Místa, na která...

Nekonečně krásné ostrovy, které si zamilujete na první...

Autem do Chorvatska. Tipy, jak se vyhnout nekonečným frontám a...