Plážové ráje Bodrumu: Úchvatné písečné pláže i skryté zátoky

22. dubna 2024 | 07:55
Synonymem pro slovní spojení „dokonalé prázdninové letovisko” by bez mrknutí oka mohlo být Bodrum. Toto malebné přístavní město na Egejské riviéře si zamilujete během prvních pár chvil svého pobytu. Bodrum totiž není jen moře a pláže. Je to taky krásná příroda, jedinečná atmosféra a bohatá historie.
Malebné přístavní město na Egejské riviéře si zamilujete během prvních pár chvil svého pobytu / Vojtch / stock.adobe.com

Egejská riviéra: Skrytý klenot Turecka

Zatímco Turecká riviéra na jihu země bývá skloňována ve všech pádech, její sestře na jihozápadě se tolik prostoru nedostává. A to je velká škoda. V místech, kde se Egejské moře setkává se Středozemním vás totiž přivítá město Bodrum, srdce Egejské riviéry. 

Turecké Saint-Tropez, jak se tomuto městu přezdívá, objímají z jedné strany borové lesy, z druhé jej omývá křišťálové moře. Klenuté pobřeží vytváří kolem města spoustu romantických zátok a lagun. Pouze pár kilometrů odtud vystupují z moře ostrovy a ostrůvky patřící Řecku. A jsou opravdu blízko, vždyť na Kos je to z Bodrum pouhých 30 minut plavby trajektem.

Dokonalé místo pro každého

Město Bodrum si jako svou dovolenkovou lokalitu oblíbili především bohatí Turci. Moc dobře vědí, proč sem jezdí. Najdete zde jak pláže plné života, hudby a barů, tak klidná útočiště pro relaxaci a koupání. Možnost sportovních aktivit, nákupů, bohatá historie, starověké památky i jeden ze sedmi slavných divů starověkého světa – Mauzoleum v Halikarnassu – jsou už jen třešničkou na dortu tohoto letoviska.

Nejkrásnější pláže v Bodrum

Mnoho hotelů v Bodrum má svou vlastní pláž. Byla by však škoda neprozkoumat zde i ostatní skvosty, které se ve městě i kolem něj nacházejí.

Pláže pro rodiny s dětmi

Milovníci jemného písku by určitě měli zamířit na pláž Gümüşlük. Ocení ji především rodiny s dětmi, které si zde užijí nejen stavbu hradů z písku, ale i dovádění v křišťálově čisté vodě. Na pláži navíc nechybí ani široká škála služeb, včetně restaurací, barů a vodních sportů. 

Klid a pohodu s rodinou si vychutnáte i na pláži Bitez s pozvolným vstupem do moře a dětským hřištěm. Hlad zaženete v blízkých tavernách a barech.

Pláže pro dobrodruhy

Pokud chcete prozkoumat podmořský svět Egejského moře, vydejte se na pláž Yahşi. Čeká vás tu hrubší písek, průzračná voda a klidné prostředí.

Pouze lodí je dostupná pláž Akvaryum Koyu. Tato zátoka s tyrkysovou vodou a bílým pískem nabízí úchvatné scenérie a ničím nerušený klid.

Azurová voda a skalnaté pobřeží vás čeká v rajské zátoce Cennet Koyu. I toto místo je naprosto dokonalé pro šnorchlování a potápění. Navíc zde najdete i malou restauraci.

Za klidem a harmonií pro tělo i duši se vydejte do zátoky Kumbahçe. Tohle místo s průzračnou vodou a borovicovými lesy v okolí je ideální pro relaxaci a koupání.

Bodrum: Turecko s nádechem Řecka

Jste-li zvyklí na Tureckou riviéru, budete na té Egejské jako v jiném světě. A pokud máte procestovány řecké ostrovy, budete se v Bodrum cítit jako doma. Nízké domy, živý jachetní přístav, taverny, kavárny i obchůdky, k tomu tyrkysové moře a zelené kopce na vás dýchnou kouzlo Orientu i evropské moderny. A vám se stane to, co už mnoha turistům před vámi – Bodrum vám učaruje.

— komerční sdělení

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. Redakce magazinplus.cz neovlivňuje jejich obsah ani není jejich autorem.

Komerční sdělení je inzertní formát, který umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na větší ploše, než nabízí klasická bannerová reklama.

Články jsou viditelně odděleny. Nesmí být v rozporu s dobrými mravy a zásadami, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst a zároveň jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá ani klamavá.

Reklama

Mohli jste přehlédnout

Svět zasáhla smutná zpráva: Princezna Kate má rakovinu a podstupuje chemoterapii

Co můžete očekávat, když přivedete dítě do domácnosti se...

Jak správně prát tenisky v pračce, aby se nezničily ani boty...

Jedlá soda je dostupný a účinný pomocník v péči o psa či...

Jak jednoduše vyrobit trendy paletový nábytek na zahradu i do...

Nový trend vtrhl do českých měst, střešní včelaření je...

Vánočním věncům letos nebude vévodit jehličí, ale...