Tyto otázky si před konsolidací půjček určitě položte!

11. prosince 2018 | 20:39
Splácíte aktuálně několik úvěrů a zdá se vám, že prostě a jednoduše nestíháte? Možná nejde pouze o klam, ale tvrdou realitu. Pokud se do takovéto stince dostanete, měli byste ji co možná nejrychleji a nejefektivněji řešit.
Jaké úvěry lze konsolidovat? / Shutterstock

Alternativ je poměrně hodně, přičemž tou asi nejznámější je konsolidace půjček. Sloučit několik úvěrů do jednoho rozhodně lze, a to poměrně efektivně. Bez problémů byste takto měli dokázat snížit měsíční náklady na půjčku a zkrátka značně ulevit vlastnímu či rodinnému rozpočtu. Jestliže o konsolidaci půjček uvažujete, jste na správné adrese. V tomto článku se totiž podrobně podíváme na několik důležitých otázek, jež se tohoto procesu přímo týkají.

Pro koho je konsolidace půjček určena?

Tato otázka by měla být zodpovězena jako první. Určena je prakticky pro všechny občany, kteří mají velké problémy zvládat splácení několika stávajících úvěrů najednou. Konsolidovat mohou všechny tyto osoby. Tradičně se jedná třeba o zaměstnance různých společností, podnikatele, ale i ženy na mateřské dovolené či důchodce. Každý, kdo se chce vyhnout exekucím, by měl konsolidace půjček využít. Předtím se ovšem vyplatí o sloučení úvěrů něco vědět.   

Jaké úvěry lze konsolidovat?

Mnozí lidé se mylně domnívají, že sloučit v jednu lze pouze půjčky pocházejí od jednoho jediného poskytovatele. Ano, možné to je, nicméně konsolidace půjček se vztahuje na úvěry, které realizují jacíkoli poskytovatelé nebankovních půjček i banky. Jednat se přitom nemusí pouze o standardní spotřební půjčky. Běžně se konsolidují také další úvěry, mezi které patří například:

  • leasing,
  • kreditní karty,
  • nákupy na splátky,
  • kontokorent,
  • a mnohé jiné.


Všechny tyto závazky, jimž nejste schopni dostát, se sloučí do jednoho jediného.
Konsolidace není refinancování!

Určitě je třeba předeslat, že konsolidace půjček není refinancování v pravé slova smyslu. Když půjčky konsolidujete, tak se v podstatě všechny sloučí v jeden jediný produkt, který budete schopni splácet. Refinancováním půjčky je myšlena spíše výměna jednoho úvěru za druhý. Takovéto nahrazování půjčky půjčkou není na rozdíl od konsolidace půjček určitě příliš výhodnou záležitostí. Refinancování se často prosazuje spíše u tradičních hypotečních úvěrů a dlouhodobých půjček.  

Bankovní, nebo nebankovní konsolidace?

Odpovědět na to, jestli je výhodně bankovní, či nebankovní konsolidace půjček, nebude určitě jednoznačná. U bank se samozřejmě setkáte s maximální transparentností, možností využít jednání na pobočkách se specialisty a mnohými jinými výhodami. Nebankovní společnosti ale také nezůstávají pozadu a často nevyžadují mnohé tradiční záležitosti, jako je třeba potvrzení o aktuální výši příjmů.

— komerční sdělení
Hlavní zprávy

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. Redakce magazinplus.cz neovlivňuje jejich obsah ani není jejich autorem.

Komerční sdělení je inzertní formát, který umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na větší ploše, než nabízí klasická bannerová reklama.

Články jsou viditelně odděleny. Nesmí být v rozporu s dobrými mravy a zásadami, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst a zároveň jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá ani klamavá.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Covid se opět raketově šíří. Kde je situace nejhorší a kam můžete vyrazit bez omezení ?

Covid se opět raketově šíří. Kde je situace nejhorší a...

Chorvatská kuchyně: poznejte místní speciality

Černá můra cestovatelů se vrací. Rozběhlá turistická...

Cigareta za tisíce a další nástrahy, kterým letos Češi...

Za co vás čeká v zahraničí tučná pokuta? Pozor na...

Proticovidová opatření řada zemí zrušila. Cestovatelé ale...