Chybí vám peníze? Existují 4 způsoby, jak a kde si můžete půjčit!

07. ledna 2019 | 21:12
Nečekané výdaje mohou s rodinným rozpočtem pěkně zamávat, a to zejména po Vánocích, kdy jsou náklady kvůli dárkům a svátečnímu pohoštění podstatně vyšší než obvykle. Ten, kdo má našetřeno na horší časy, si s vyšší útratou nemusí dělat hlavu.
Za nejspolehlivějšího poskytovatele půjček se obecně považují banky / Shutterstock

Avšak lidem, kteří finanční rezervu stihli vyčerpat nebo ji nikdy nezačali tvořit, pravděpodobně nezbude nic jiného, než situaci řešit půjčkou. Kam pro ni ale zajít?

1.  Rodina a přátelé

Komu někdy nechybělo pár tisíc do další výplaty? Když k něčemu takovému dojde, obvykle bývá první zastávkou rodina nebo blízcí přátelé. To je více než pochopitelné, jelikož u nich můžete počítat s rychlým vyřízením a samozřejmě i nízkým nebo dokonce nulovým úrokem. Nicméně i půjčování v rodině má svá negativa, která nezahrnují pouze to, že se nevyhnete nepříjemné chvíli, kdy o peníze musíte požádat.
Kromě toho se totiž může dojít i k tomu, že váš věřitel ještě před domluveným datem splatnosti zjistí, že peníze nutně potřebuje zpátkya začne na vás vyvíjet nátlak. Totéž se pochopitelně může přihodit i vám, což pravděpodobně povede k tomu, že se opozdíte se spátkou. Ve výsledku se pak poškodí důvěra mezi oběma stranami, což může značně ohrozit nebo v horším případě nenávratně rozvrátit vaše rodinné vztahy.

2.  Na skok do banky

Za nejspolehlivějšího poskytovatele půjček se obecně považují banky. Každého žadatele o úvěr si důkladně prověřují a žádnou žádost neschválí, pokud výkazy o pravidelných příjmech a pohybech na účtu neukazují, že je klient opravdu schopen svůj závazek splnit. Ačkoliv to může vést k poměrně zdlouhavému procesu schvalování, klientům se takto dostává bezpečí, které jim ostatní společnosti jen tak nezajistí.

3.  Nebankovní instituce

Pokud o bankovní úvěry nemáte zájem nebo se obáváte, že byste neuspěli, pak by vám mohly vyhovovat nebankovní půjčky. Poskytovatelé nabízejí řadu různých produktů, které se liší úrokovou sazbou, množstvím poplatků, délkou splácení i dostupnou výší celkové vypůjčené částky. Díky tomu můžete najít takový úvěr, který vám bude ve všech ohledech skutečně vyhovovat.

Nemůžete ale hned skočit po první nabídce, která se vám zalíbí. Produkty byste měli nejdříve vzájemně porovnat, abyste vybrali opravdu ten nejvýhodnější. Společnosti si také předem prověřte na internetu, čímž se spolehlivě vyhnete tomu, že byste padli do spárů úvěrových predátorů. Pokud byste to totiž neudělali, mohla by vám jedna rychlá půjčka způsobit potíže na několik let dopředu.

4.  Půjčka od lidí pro lidi

Zajímavou alternativou k nebankovním úvěrům jsou takzvané P2P půjčky, jejichž nejznámějším českým zástupcem jsou Zonky. S pomocí této služby se lidédostávají jak do role žadatelů o úvěr, tak i věřitelů, kteří se jim na něj společně složí. Vyřízení žádosti tu zpravidla trvá o něco déle, vše však probíhá online, takže nemusíte vytáhnout paty z domu, a pokud máte vysokou bonitu, máte šanci získat mimořádně výhodné podmínky.

— komerční sdělení
Hlavní zprávy

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. Redakce magazinplus.cz neovlivňuje jejich obsah ani není jejich autorem.

Komerční sdělení je inzertní formát, který umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na větší ploše, než nabízí klasická bannerová reklama.

Články jsou viditelně odděleny. Nesmí být v rozporu s dobrými mravy a zásadami, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst a zároveň jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá ani klamavá.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Covid se opět raketově šíří. Kde je situace nejhorší a kam můžete vyrazit bez omezení ?

Covid se opět raketově šíří. Kde je situace nejhorší a...

Chorvatská kuchyně: poznejte místní speciality

Černá můra cestovatelů se vrací. Rozběhlá turistická...

Cigareta za tisíce a další nástrahy, kterým letos Češi...

Za co vás čeká v zahraničí tučná pokuta? Pozor na...

Proticovidová opatření řada zemí zrušila. Cestovatelé ale...